Dziś w Superteście: Object 752, radziecki magazynek

Cześć, Dowódcy! Dziś rozpoczynamy Supertest Objecta 752, Radzieckiego czołgu ciężkiego IX poziomu.
 
Oscylująca wieża i działo z magazynkiem (dość nietypowe połączenie dla czołgów ZSRR) są cechami charakterystycznymi tego pojazdu. Magazynek należy do tych szybszych: Trzy pociski, 2,75s między strzałami i 21,8s na przeładowanie bębna. Pozostałe statystyki to rozrzut działa na poziomie 0,4 na 100m i czas celowania wynoszący 3s. Podstawowe pociski PP potrafią przebić 256mm pancerz, podczas, kiedy amunicja APCR radzi sobie nawet z 318mm. Obrażenia na strzał wynoszą 440 punktów, a zasięg widzenia 380m.
 
Ochrona Obj. 752 jest typowa dla czołgu ciężkiego: do 330mm na przedzie wieży i 180mm pancerza na froncie kadłuba. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że za opancerzoną płytą wieży znajduje się delikatna oscylująca część, więc lepiej trzymać przeciwnika w średnim dystansie. To zresztą nie powinno być jakimś problemem ze stosunkiem mocy do masy 17,4KM/t i prędkością maksymalną 50km/h. Depresja działa (-8 stopni) pozwala wykorzystać ukształtowanie terenu na własną korzyść.
 
Obj. 752 łączy agresywność ZSRR z ostrożnością francuzów. Dynamika pozwala mu zająć lepsze pozycje, a siła ognia umożliwia zadanie wielkich uszkodzeń w krótkim czasie. Operator czołgu musi jednak myśleć z wyprzedzeniem o miejscu na przeczekanie przeładowania (chowając przy tym słabe punkty). Kluczem do efektywnej gry tym czołgiem jest szybkie reagowanie na zmiany w sytuacji taktycznej i maksymalne wykorzystanie zalet pojazdu.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

24 komentarze

 1. Tomek.Z pisze:

  Poczekajcie na nową ruską X, ponoć jedyny weakspot ma mieć w podwoziu , gdzieś tak po środku maszyny, będzie wklęsły i podobno mając jedyne 270 penetracji będzie wchodziło wszystko !

 2. Witia pisze:

  Boty robią mi linie. Nie zamierzam minuty życia poświęcić na upgrade linie. Szkoda życia, w ***** mam że bot ma wr na poziomie bota. Zero czasu, zero kasy. To moja dewiza na bezstresowe granie.

 3. prokurator pisze:

  WG to idioci na kase lecą

 4. oko pisze:

  To, co się dzieje na serwerach WOT, można śmiało nazwać masakrą. Nie da się grać, serwery mają kosmiczne opóźnienie lagi zacinanie obrazu, zamrażanie obrazu, celujesz i wszytko leci w innym kierunku, nawet jak znacznik przebicia jest na zielono. Powtarzam, serwery WOT są opóźnione z odpowiedzią, nie wiem, czy o jest spowodowane przypadkowo poprzez zapchanie serwerów, czy Rosjanie robią to specjalnie. Znając rosyjskie podejście do Polaków, śmiem twierdzić, że spowodowane jest to celowo. Ta gra w takiej postaci jest nie do przyjęcia i nie jest możliwa normalna rywalizacja z kimkolwiek. Możecie mnie hejtować lub mówić, że jestem nobem.
  Traktuje to jako bezpośrednie działanie mające na celu utrudnienie rozgrywki.
  WG, Jeżeli taka sytuacja będzie miała dalej miejsce, to pożegnam się raz na zawsze z tą grą.
  Gram od dłuższego czasu i widzę, że wasze działania nie mają się nijak do polepszenia jakości i komfortu rozgrywki !
  Jedyny pozytywny progres, który wyraźnie jest widoczny to polepszenie wszystkich opcji z płatnościami i kupnem czegokolwiek w grze, jak i poza nią.
  I w ten sposób dobitnie wskazujecie na powiedzenie”Niech się dzieje co chce byle by kasa się zgadzała”
  Żenada i wstyd, Ashamed of WG.

  • stary pisze:

   Raczej jest to wina twojego kompa i internetu. U mnie wszystko śmiga ładnie. To co piszesz o zielonym wskaźniku to jest RNG i nawet jak masz na zielono to wystarczy, że pocisk poleci trochę w bok i już możesz mieć na czerwono. Wg mnie bardziej od naprawy serwerów potrzebna jest poprawa MM i ograniczenie art na team do 1, bo w tej chwili tylko to mnie denerwuje

  • Anonim pisze:

   „zapchanie serwerów, czy Rosjanie robią to specjalnie. Znając rosyjskie podejście do Polaków, śmiem twierdzić, że spowodowane jest to celowo.”
   Tak mistrzu ekonomii, blokują serwery żeby przypadkiem żaden Polak nie grał i nie wydawał pieniędzy.

 5. wcr pisze:

  Żal PL
  Zamiast dać tryb Halloween to zabrali sie za op tenki dla najlepszej ruskiej nacji w wot omfg-.-

 6. Adam pisze:

  Kuzwa masakra z ta gra jak rozumiem nacje z magazynkami a to co to kuzwa zaraz bedzie kazda nacja miala magazynek porazka normalnie :// teraz to przesadzili

 7. Ares pisze:

  Kiedyś napisałem że WG dojdzie do sytuacji w grze w której ruska nacja dostanie wszystko, magazynki, dużą alfę itd. Wszystko co mają inne nacje, i nie myliłem się.

  WG to banda debili i komunistów, potwierdzają to za każdym razem.

  • Anonim pisze:

   A ludzie dalej śmieją się i narzekają na Armored Warfare gdzie ruskie mają tylko dobrą alfę i dmg na strzał. A pancerz to marzy sobie o byciu dobrym

  • Glint pisze:

   Ruskie linie sa odpowiedziami na wsszystko co jest lepsze w innych nacjach. Przykladowo, uwazany za bardzo dobry czolg WZ 111 5A ma odpowiednika w Ob 277 zeby ruscy mieli radoche ze ich tez jest dobe, T50 2 jest alternatywa dla kolowcow zeby mogli mowic ze tez maja super szybki czolg i to o lepszym zasiegu i manewrowosci, IS 3 A juz zostawiam nawet bez komentarza. Teraz przyjdzie trend na alternatywe dla szwedzkich ciezkich Emila i Kranvagna, jakis czolg w grze jest dobry i nie jest ruski, poczekajcie z rok i bedize ruski odpowiednik, Zalosne !

 8. Anonim pisze:

  Aha fajnie. Niech dadzą 330mm z przodu kadłuba żeby było zabawniej

 9. sztil4 pisze:

  Mamy is-3A więc to pewnie nowa gałąź OP tanków z bębnowym przeładowaniem się szykuje, i nie długo będą dwulufowe wszystko w lini ZSRR no ale przecież każda linia ma swoje unikatowe cechy 😂

 10. Anonim pisze:

  Aha fajnie…

 11. Fundacja WG pisze:

  Prosimy o więcej takich czołgów bo mało ich jest??? Proszę was

 12. Fundacja WG pisze:

  Prosimy o więcej takich czołgów bo mało ich jest

 13. Czaro_1234 pisze:

  Co za przegiete gówno! Ruski to musi być OP. Pancerz zajebissty i do tego 50 km na godzinę i 17 koni na tonę. I do tego magazynek i 8 stopni opuszczenia działa. Ten czołg ma wszystko, bo ruski. Nieporozumienie. Kolejny przykład niszczenia jakiegokolwiek balansu.
  To może teraz Buff Mausa! Dajmy mu prędkość 50 km na godzinę i moc kilkanaście koni na tonę. Dlaczego nie? Bo jest niemiecki?

 14. FlamixKL pisze:

  I co to w ogóle będzie, nagroda za Linię Frontu 2020? Nowa drzewkowa linia? Pierwsza premka IX tieru? Nowa kampania Misji Osobistych?

 15. Pecetowiec pisze:

  Obj. 752 łączy agresywność ZSRR z ostrożnością francuzów. Dobre – za jaką kasę??? Po drugie kiedy lagi na serwerach zlikwidujecie bo jak na razie urąga to Waszym informatykom bo NIEwystępach Halloween.

 16. Raven pisze:

  Poproszę więcej sowieckich op tanków. Tego pragnę…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.