Bitwy rankingowe: Jaka jest obecna meta?

Przyjrzyjmy się bliżej najskuteczniejszym czołgom ostatniego sezonu bitew rankingowych.


Zbliża się nowy sezon bitew rankingowych, więc jest to idealny czas na przyjrzenie się z bliska mecie obecnie panującej w tym rywalizacyjnym trybie gry. Jeśli chcecie wiedzieć jak przygotować się do nadchodzącego sezonu, to mamy dla Was kilka wskazówek.

Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych czołgów najnowszego sezonu. Postanowiliśmy wykluczyć z listy specjalne pojazdy X poziomu (z bitew klanowych i kampanii), ponieważ są rzadziej spotykane i trudniej je odblokować.
Object 268 Version 4

W tym sezonie na szczycie listy znajduje się niszczyciel czołgów. Nie jest to żaden zwykły niszczyciel, lecz wspaniały Object 268 Version 4, znany ze swego mocnego pancerza przedniego. Prowadząc tę „dziesiątkę” upewnijcie się, że macie zabezpieczone flanki, lecz nie wahajcie się wykorzystywać jej wytrzymałości i mobilności w celu przesuwania linii frontu. Wasi przeciwnicy nauczą się wystrzegać Waszego skutecznego pancerza oraz uszkodzeń alfa. Jeżeli natomiast czujecie się nadzwyczaj pewni siebie, możecie wykorzystać swoją prędkość oraz mocny pancerz przedni, aby wykończyć przeciwnika. Nie ma nic fajniejszego, niż taranowanie, prawda? Przeczytajcie więcej o tym czołgu w poświęconym mu poradniku!

————————————————————-

Object 430U

Prawdziwie wszechstronny pojazd. W sumie Object 430U znajdował się na naszej liście również po ostatnim sezonie bitew rankingowych. Istnieje ku temu dobry powód: ten radziecki pojazd to dobre połączenie czołgu średniego oraz ciężkiego. W zamian za ograniczoną mobilność ma dużą siłę ognia i może polegać na swoim mocnym pancerzu przy szarżowaniu w wir walki. Nawet cięższe czołgi będą mieć problem, aby przebić pancerz tego łobuza, a ponieważ czołgiem tym należy grać dosyć agresywnie, aby nadrobić jego słabą celność, często znajdziecie się w nim pod ostrzałem. Więc uważajcie w jakie walki się angażujecie. Dowiedzcie się więcej o tym jak najlepiej grać tym pojazdem w poświęconym mu poradniku.

Opcjonalnie:

  • Pomimo bycia pełnoprawnym czołgiem ciężkim, chiński 113 jest dosyć szybki i posiada mocny pancerz. Jeśli szukacie pojazdu o podobnym stylu rozgrywki, to oto i on. Poznajcie wszystkie nauki tego chińskiego mistrza tutaj.

————————————————————-

Conqueror Gun Carriage

Oto i pierwsze działo samobieżne na tej liście. Ta olbrzymia haubica kal. 234 mm zamontowana na sprawdzonym podwoziu czołgu Conqueror to prawdziwa bestia. Dzięki szerokiemu kątowi obrotu lufy oraz wysokiej krzywej balistycznej to niszczycielskie działo samobieżne może dosyć łatwo osaczyć przeciwnika i zadać mu druzgocące uszkodzenia.

Opcjonalnie:

  • Niemiecki G.W. E100 posiada szybszy czas przeładowania przypłacony ograniczonym kątem obrotu, co czyni go dość podobnym pojazdem.
  • Jeśli wolicie większy zasięg eksplozji oraz wyższe uszkodzenia na strzał, polecamy T92 HMC.

————————————————————-

Panhard EBR 105

Najszybszy pojazd w World of Tanks pokonał wszystkich pretendentów do tytułu najskuteczniejszego czołgu lekkiego obecnego sezonu. Niezwykle szybki Panhard EBR 105 jest również zaciekłym przeciwnikiem, dzięki potężnemu działu kal. 105 mm wyposażonemu w pociski APCR. Używajcie jego biegu wstecznego i prędkości obrotu wieży oraz prędkości pocisków, aby błyskawicznie uderzać gdzie trzeba; starajcie się prowadzić ten czołg tak szybko jak to możliwe. Koniec końców, macie jedynie 1300 PW do stracenia. Poznajcie więcej wskazówek do gry tym czołgiem w poświęconym mu poradniku.

Opcjonalnie:

  • Jeśli wolicie stare dobre gąsienice zamiast kół, to postawcie na T-100 LT. Również jest dość szybki i łatwy do ukrycia, ale przyjmowanie nim ostrzału jest nieco mniej niebezpieczne. Więcej powiązanych informacji znajdziecie w tym poradniku.
  • Opcjonalnie możecie spróbować AMX 13 105, francuskiego ścigacza z potężnym 3-strzałowym automatem przeładowującym.

————————————————————-

T110E3

Najwyraźniej gracze w bitwach rankingowych uwielbiają mobilne bunkry. T1103 należy do najwytrzymalszych z dostępnych czołgów. Jeśli znacie T95, to docenicie między innymi mocny pancerz przedni tego łowcy, ukoronowany prawie nieprzebijalnym jarzmem. Oczywiście ostrzał w jego wykonaniu jest należycie przerażający! Możecie nawet wykonać jakieś ciekawe trafienia dzięki jego –8-stopniowemu kątowi opuszczenia lufy. Uważajcie jednak na swoją pozycję: wszystko poniżej Waszej nadbudówki oraz Wasz tylny pancerz są bardzo słabe.

Opcjonalnie:

  • Znacznie wyższy od T110E3 Jagdpanzer E 100 jest prawdziwą ruchomą fortecą, wykorzystującą swój mocny pancerz do odbijania pocisków oraz odpłacającą się 1050 punktami uszkodzeń. To musi boleć. Poznajcie lepiej ten czołg dzięki poświęconemu mu poradnikowi.
  • Dysponujący dobrymi uszkodzeniami alfa oraz przyzwoitą mobilnością T110E4 jest fajną alternatywą, lecz wymieniacie przy nim mocny pancerz na częściowo obrotową wieżę. Jest to kwestia gustu.

W rywalizacyjnym klimacie bitew rankingowych każdy błąd może mieć poważne konsekwencje. Prawdopodobnie dlatego mocno opancerzone pojazdy wciąż były dość popularne podczas ostatniego sezonu – są one z definicji bezpieczniejsze. Z tego tytułu obecność pojazdów takich jak Panhard lub Conqueror Gun Carriage na liście pokazuje, że bardziej nietypowe wybory mogą się opłacić, a my zawsze popieramy tego typu zuchwałe decyzje.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Tylko czołgi specjalne liczą się w wot na X tierach, a premki na VIII. Taka jest meta. Możesz grać i 5 lat a nie mieć żadnego. Nie polecam w ogóle zaczynać gry w wota nowym osobom. Nie każdy ma szansę zdobyć czołgi specjalne. Pozostaje tylko EBR z linii, ale granie tym czymś przypomina bardziej Crossout niż grę o czołgach.

Paweł

Jak bardzo nieszczęśliwy jesteś, żeby pisać o grze, że warte uwagi są tylko czołgi specjalne i Premium… zgaduje, że w jakiś sposób ich nie posiadasz. Chociaz miales bardzo duzo czaau ny je zdobyc. Ludzie ogarnijcie się z tymi specjalnymi czołgami na X tierze. Możesz mieć wszystkie specjalne czołgi i dalej mieć zero zabawy z gry przez 3 artach żadnych zemsty bo pan arciarz nie ma czołgu do gry i całą swoją zabawę opiera na tym komu grę zniszczyć i czekać na wyzwiska po grze..

Anonimowo

Mam pojazdy specjalne na X i wszystkie wymagane premki na VIII, generalnie prawie wszystkie premki nawet te gówniane, ale to nie znaczy, że podoba mi się balans w tej grze, a raczej jego brak. Mnie akurat nie podnieca to, że mam czołgi, których inni nie mają, albo nawet nie mają szansy na ich zdobycie.

Anonimowo

te czołgi specjalne są dostępne dla wszystkich, więc nie widzę problemu by je zdobyć

Anonimowo

na prawdę ? żadnego ?

anonimmm

Meta jest taka: 279e, chieftain, 260, 430u, ebr pozdro

Anonimowo

nie 430u tylko obj907

Czerwony Baron

430u zdecydowanie więcej zniesie niż 907.. 907 jedynie dpm kosztem słabej celności.

Ps. Ale i tak powiedzą, że 907 OP, kij w to, że nie mają.

Anonimowo

Jednak wole 907 ma celniejsze, szybciej skupiające działo i apcr. Idealne na te ebr owskie dziadostwo. No i mobilność lepsza. No ale 430u też ma swoje zastosowanie.

misio

X tier to nie moja bajka, ale na Studziankach grając 430U trafiłem na prawej flance za górką 907 chyba ze słabą załogą bo bał sie na mnie wyjechac i nie mógł mnie wyswietlic,
i go sfarmiłem bezboleśnie

Anonimowo

to wytłumacz mi dlaczego na bitwach klanowych grają same 907 a nie 430u?

Czerwony Baron

może dlatego, że mają lepszy rof i dpm ?, co znacznie ułatwia grę gdy potrzebujecie koncentrować ognień? hmm takie trudne do zrozumienia ?

Anonimowo

meta dla plebsu, wiadomo niby każdy mógł zdobyć tego czitajna itp no ale to trochę ujnia jak ktoś nie gra w klanie, albo gra w klanie który nie gra kampani i musi ogarnąć jakiś inny,bo WG ma zryty czerep

Anonimowo

Kto ma zryty czerep ten ma. Nikt ci nie każe siedzieć w guano klanie dla for fun playersów. Do tego jest alternatywna ścieżka wiodąca przez obligacje. Jak nie jesteś botem to da się ugadać z dobrymi klanami, by cię wzięli na te 5 wymaganych bitewek. Sporo klanów i tak ma rotacje w trakcie Kampanii. Tak zrobiłem w przypadku Chiefa i pykło. A wystarczyło użyć czerepu, wykazać minimum inicjatywy i cieszyć się z czołgusiu, którego chciałem mieć w garażu – a nie mazać się jak dziecko, gdy rodzice nie dają mu “cuksa”. I nie musiałem wydawać 5 zł by dołączyć do wiadomego klanu, czy zasilać kabzy innego cwaniaka. Na polskim portalu aukcyjnym były przypadki, że sprzedawano Chiefa za 900 zł, a po Kampanii WG porobiło czystki – i guano klany jak NOMI mieli się czym pochwalić.

Anonimowo

za 600były sprzedawane, nie wszystkie wyczyścili, ja na ostatniej kampanii zarobiłem 900zł

Anonimowo

Mówiłem, że można, ale dlaczego WG do tego zmusza przez przesadzone czołgi?

Michuu__

A gdzie Super Conqueror

anonynmus

zwykle walczy z chieftainami i jest totalnie gnojony, więc średnio polecam

Anonimowo

tak jak każdy z tych “meta” złomów