Dziś w Superteście: 🇺🇸 M18 (90)

Połowa jesieni już za nami, ale dla amerykańskiego niszczyciela czołgów VII poziomu M18 (90) przygoda dopiero się zaczyna. Zobaczmy, jak sobie poradzi w superteście!

https://ru-wotp.wgcdn.co/static/5.6.2_896aed/wotp_static/img/core/frontend/scss/common/components/widgets/content-tank/img/uk.png M18 (90). Wstępne parametry

Tier: TD-7, USA, prawdopodobnie standardowy
Wytrzymałość: 800
Moc silnika: 460 KM
Moc na tonę: 23,50 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 72 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 34 °/s
Prędkość obrotu wieży: 20 °/s
Zasięg widzenia: 370 m
Zasięg sygnału: 570 m

Pancerz kadłuba: 12 / 12 / 12
Pancerz wieży: 76 / 31 / 127

Uszkodzenia: 240 / 240 / 320
Penetracja: 167 / 203 / 45
Czas przeładowania: 8,00 s
Rozrzut na 100 m: 0,35
Czas celowania: 1,7 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -10 ° / +17 °

Załoga 5-osobowa: Dowódca, Kierowca-mechanik, Celowniczy, Radiooperator, Ładowniczy.

W dużym skrócie nowy niszczyciel to Hellcat, którego przenieśliśmy na VII poziom. Jego działo kal. 90 mm zadaje średnio 240 punktów uszkodzeń. Standardowe pociski przeciwpancerne tego pojazdu są zdolne przebić 167 mm pancerza, a specjalne pociski podkalibrowe (ACPR) wejdą jeszcze głębiej, na 203 mm. Rozrzut działa i czas celowania są dość satysfakcjonujące, wynosząc odpowiednio 0,35 na 100 m i 1,7 s. Zasięg widzenia wynosi 370 m.
 
Warto wspomnieć o żywotności, ponieważ nawet najlepszy strzelec nie będzie w stanie dużo wskórać, jeśli jego pojazd zostanie zniszczony. Aby jak najdłużej zachować swoje 800 PW, musicie opanować sztukę zajmowania dobrej pozycji, ponieważ pancerz tego pojazdu jest niewiele grubszy od kartonu i sięga od 12 mm na kadłubie i do 127 mm na wieży. Braki w pancerzu pojazd nadrabia wysoką mobilnością – osiąga 72 km/h, a jego stosunek mocy do masy wynosi 23,5 KM/t.
 
Podsumowując – M18 (90) cechuje się znanym i lubianym charakterem, typowym dla dynamicznego niszczyciela czołgów, który najlepiej sprawdza się w zasadzkach. Aby jak najlepiej wykorzystać tego Amerykanina, zajmijcie możliwie najdogodniejszą pozycję (co jest możliwe, ponieważ ten niszczyciel jest szybki), a następnie dostosowujcie się do sytuacji, podążając za swoimi sojusznikami i osłaniając ich z dużej odległości.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
robson

W dużym skrócie nowy niszczyciel to Hellcat, którego przenieśliśmy na VII poziomi nic wiecej czytac ze zrozumieniem

Dawid

Hellcat na 7 tierze , niszczyciel ze śmiesznymi parametrami armaty .
Przy losowaniu na 9 ten pojazd będzie totalnie bezradny …

203 mm penetracji na goldzie i 240 pkt dmg na strzał przeciw twardym 8 tierom to śmiech na sali .

Anonimowo

jest napisane ,,prawdopodobnie standardowy”, więc przestańcie pisać jakby był premką, bo może zastąpić T25/2 albo otworzyć linie papierowych, amerykańskich TDków albo… może być premką. Nie oseniajcie od razu. Miłego dnia.
;D

Tomek.Z

Ha ha ha, ,, najlepiej sprawdza się w zasadzkach ” już widzę strach w oczach dowódców: Defendera, VK 100, Chrysler K, AMX M4, na VIII tierach, a już w szczególności na IX jak takie cudo z zasadzki zacznie ostrzeliwać Mauchiena, VK, albo najlepiej Objecta 257 to zostaje tylko lufa w górę i spokojnie czekać na śmierć. Już widzę te ciężkie czołgi uciekające w popłochu, skaczące samobójczo z wiaduktów, do rzeki, stawu, byle dalej od tego VII tierowego mordercy, który nagle z zasadzki na nich wyjedzie. Ha ha ha, jeżeli to wejdzie do sprzedaży to pierwszego sprzedaje Mauchiena. Jedyna nadzieja, że cena będzie zaporowa, tak 399pln + załoga z BiA.

Maciek 60iq

Mam ponad 1k bitew na starym helcacie.w dawnych czasach , robilem plutony z VIII zeby miec wiecej dmg do zrobienia bo na VItierach bylo za malo hp do zrobienia.na 100% kupie tego helcacika.

Paythoss

Wolałbym w historycznej konfiguracji na 6 tierze…

LukatronPL

Mój E 25 ( 2 odznaki biegłości) zjada to coś na śniadanie buhahahah.

Anonimowo

Nie ma co się jeszcze podpalać. Niewiadome są jego pozostałe cechy. Może mieć ograniczony MM, może doczekać się solidnego buffa, może zostać przeniesiony na 6 tier, gdzie ta pena na APCR w większości wypadków wystarcza. Czas pokaże co z tego będzie. W każdym bądź razie nikt nie musi kupować czegoś co mu nie odpowiada. I taką miłą atfmosferę promujmy 🙂

Ech

Oho szykuje się nagroda za jakiś event.

Anonimowo

I jak to g&#wno ma sie do amerykanskiego Scorpiona tego tieru… Z.A.L. !

Frachu

Drzewkowy T25/2 ma lepsze działo. Wg robi OP czołgi albo totalny syf :/

Jan Paskuda

167 peny w bitwach z IX tierem???
Szybko wycofać się też nie za bardzo można

Olek

Hellcat ma 160/220+ to tier wyżej ma 167/203? Żałosne.

O co chodzi

7mm więcej pen niż t78 na tVI

O_o

I t78 nie jest losowany na 9. Wiec chyba kogos w wg fantazja poniosla 🙂

Czytelnik

Aha ok??? T25/2 zrobili premke tier 6 T78 , a teraz Hellcat na premke tier 7.. Good job

Anonimowo

TD VII pena 167 mm. Powodzenia w sprzedaży.

Fundacja WG

E25 ma 150 ale to inna bajka