eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz na smartfonach i tabletach, 100 000 USD (ok. 394 000 PLN) w puli!

Blitz Twister Cup 2019!
eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz na smartfonach i tabletach, 100 000 USD (ok. 394 000 PLN) w puli!

Już 9 listopada w Mińsku odbędzie się Blitz Twister Cup 2019 czyli oficjalne mistrzostwa eSportowe w grze World of Tanks Blitz. Sześć najlepszych drużyn z całego świata powalczy o tytuł oraz pulę nagród w wysokości 100 000 USD. Warto podkreślić, że mamy tu do czynienia z nowatorskim podejściem do eSportu, gdyż turniej rozgrywany będzie wyłącznie na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach zamiast tradycyjnych komputerów czy konsol.

Do mistrzostw zakwalifikowały się najlepsze drużyny z poszczególnych regionów:

 • [EG-] END GAME z Europy,
 • [RGN] REIGN z Ameryki Północnej,
 • [7STAR] 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
 • [FEAST] ULTIMATE FEAST z Azji,
 • [-WOT-]TEAM WOMBATS Z Chin…

oraz zwycięzcy turnieju o dziką kartę – [MERCY] RBmk-Energy ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Drużyny będą podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. W pierwszej fazie rywalizacja będzie każdy z każdym w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierza się w wielkim finale w rozgrywce najlepsi w 7 meczach.

Zwycięzcy wrócą do domu z tytułem mistrzów świata World of Tanks Blitz oraz kwotą 50 000 USD, drugie miejsce to 20 000 USD, a drużyny zajmujące miejsca drugie i trzecie w grupach odpowiednio po 10 000 USD oraz 5 000 USD.

Blitz Twister Cup 2019 odbędzie się w Mińsku (Białoruś), mieście powstania World of Tanks Blitz. Każdy mecz będzie streamowany na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału gry na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC9lE09jxmMgMoG13WrNHPmA) z dedykowanym, eksperckim komentarzem. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Gorilla Energy, a partnerem specjalnym Xiaomi.

„Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomoga z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy,” mówi Daria Klimchuk, lider zespołu eSportowego w Wargaming Mobile.

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

14 komentarzy

 1. biedroń pisze:

  ile razy mam powtarzać, że w grze, w której współczynnik losowości jest 25%, nie ma mowy o esporcie?

 2. Anonim pisze:

  esport na komórkach LÓL

  w węża se pograjcie, albo tetrisa, będzie bardziej widowiskowe

 3. Anonim pisze:

  Mnie to nie dziwi. Chcą przyciągnąć nowych młodych graczy. A teraz młodzież przeciez głównie napieprza na telefonach. Stare pierdziele i tak bedą grać z sentymentu do gry, albo czołgów, albo ogólnie militariów.

  • idk pisze:

   „A teraz młodzież przeciez głównie napieprza na telefonach” Tak masz racje mlodziez napieprza glownie na telefonach. Jednak nie zmiana to faktu ze w mlodym pokoleniu procentowo jest wiecej osob grajacych na PC/konsoli niz u starych 😉

 4. Anonim pisze:

  X ku*wa D
  Inaczej się tego nie okreśłić.

 5. IKSDEWG pisze:

  wiecej kasy i nagrod w grze na telefony niz na PC
  XDDDDDDDDDDDDDDDD

 6. Anonim pisze:

  E-sport na tabletach i telefonach, gdzie mało kogo to interesuje, a na PC e-sport od 2 lat już nie żyje – GOOD WORK WG!!!

 7. ziutek pisze:

  BRING BACK WGL, no one EVER prefers this over normal WoT WGL 7v7

 8. quyi pisze:

  Kurde co to ma być? Taka kasa w grze na smartfony, a esportu w prawdziwym Wocie brak….. Ten news mnie tylko wkurzył, bardzo fajnie się kiedyś oglądało WGL 7v7 i chciałbym żeby to wróciło… a tu WG woli iść w to gunwo jakim jest blitz….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.