eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz na smartfonach i tabletach, 100 000 USD (ok. 394 000 PLN) w puli!

Blitz Twister Cup 2019!
eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz na smartfonach i tabletach, 100 000 USD (ok. 394 000 PLN) w puli!

Już 9 listopada w Mińsku odbędzie się Blitz Twister Cup 2019 czyli oficjalne mistrzostwa eSportowe w grze World of Tanks Blitz. Sześć najlepszych drużyn z całego świata powalczy o tytuł oraz pulę nagród w wysokości 100 000 USD. Warto podkreślić, że mamy tu do czynienia z nowatorskim podejściem do eSportu, gdyż turniej rozgrywany będzie wyłącznie na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach zamiast tradycyjnych komputerów czy konsol.

Do mistrzostw zakwalifikowały się najlepsze drużyny z poszczególnych regionów:

  • [EG-] END GAME z Europy,
  • [RGN] REIGN z Ameryki Północnej,
  • [7STAR] 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
  • [FEAST] ULTIMATE FEAST z Azji,
  • [-WOT-]TEAM WOMBATS Z Chin…

oraz zwycięzcy turnieju o dziką kartę – [MERCY] RBmk-Energy ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Drużyny będą podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. W pierwszej fazie rywalizacja będzie każdy z każdym w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierza się w wielkim finale w rozgrywce najlepsi w 7 meczach.

Zwycięzcy wrócą do domu z tytułem mistrzów świata World of Tanks Blitz oraz kwotą 50 000 USD, drugie miejsce to 20 000 USD, a drużyny zajmujące miejsca drugie i trzecie w grupach odpowiednio po 10 000 USD oraz 5 000 USD.

Blitz Twister Cup 2019 odbędzie się w Mińsku (Białoruś), mieście powstania World of Tanks Blitz. Każdy mecz będzie streamowany na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału gry na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC9lE09jxmMgMoG13WrNHPmA) z dedykowanym, eksperckim komentarzem. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Gorilla Energy, a partnerem specjalnym Xiaomi.

„Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomoga z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy,” mówi Daria Klimchuk, lider zespołu eSportowego w Wargaming Mobile.

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
biedroń

ile razy mam powtarzać, że w grze, w której współczynnik losowości jest 25%, nie ma mowy o esporcie?

Anonimowo

to jak to możliwe że esport nadal działa? 😀

Ananim

Właśnie nie działa, a powinien, tak jak kiedyś było WGL 7v7 i to powinno wrócić w normalnym wocie. Poza tym RNG nie miało DUŻEGO wpływu na wyniki, w 99% przypadków wygrywała drużyna lepsza.

Koxu

Jest 15% I to od ponad roku :v

Anonimowo

esport na komórkach LÓL

w węża se pograjcie, albo tetrisa, będzie bardziej widowiskowe

Anonimowo

Mnie to nie dziwi. Chcą przyciągnąć nowych młodych graczy. A teraz młodzież przeciez głównie napieprza na telefonach. Stare pierdziele i tak bedą grać z sentymentu do gry, albo czołgów, albo ogólnie militariów.

idk

“A teraz młodzież przeciez głównie napieprza na telefonach” Tak masz racje mlodziez napieprza glownie na telefonach. Jednak nie zmiana to faktu ze w mlodym pokoleniu procentowo jest wiecej osob grajacych na PC/konsoli niz u starych 😉

Anonimowo

X ku*wa D
Inaczej się tego nie okreśłić.

IKSDEWG

wiecej kasy i nagrod w grze na telefony niz na PC
XDDDDDDDDDDDDDDDD

Anonimowo

E-sport na tabletach i telefonach, gdzie mało kogo to interesuje, a na PC e-sport od 2 lat już nie żyje – GOOD WORK WG!!!

ziutek

BRING BACK WGL, no one EVER prefers this over normal WoT WGL 7v7

Anonimowo

100% true I remember math Kazna vs Ding, where was 5k vievers and that was a good time for e-sport in W.o.T. But this is WG, the always know better.

quyi

Kurde co to ma być? Taka kasa w grze na smartfony, a esportu w prawdziwym Wocie brak….. Ten news mnie tylko wkurzył, bardzo fajnie się kiedyś oglądało WGL 7v7 i chciałbym żeby to wróciło… a tu WG woli iść w to gunwo jakim jest blitz….

Koxu

Sam, żes gowno