Wielki Wyścig: odpalajcie silniki!

 Najbardziej wyczekiwany tryb nareszcie powraca do World of Tanks.

Wyścigi wracają do World of Tanks! Po raz pierwszy od 2014 czołgiści wcisną gaz do dechy i będą strzelać by zdobyć zwycięstwo! Zasady są takie same jak 5 lat temu, ale trasa i pojazdy są inne. Do tego tym razem pojawi się nawet turniej z etapami personalnymi i drużynowymi, i oczywiście nagrodami! Z tego filmu dowiecie się więcej o czołgowych wyścigach, mechanice i niuansach taktyki.


Wielki wyścig powraca, rozpoczynając się 23 września. Będzie Wam dane przejąć stery jednego z trzech czołgów specjalnych i wziąć udział w wysokooktanowych wyścigach na nabrzeżnej, przemysłowej mapie Newport.

Wielki Wyścig

Od 23 września 2019, 04:00 UTC do 7 października 2019, 04:00 UTC

Oto przydatne podsumowanie zasad obowiązujących w trybie.

 • Format bitwy to 3 na 3.
 • Gracze mogą formować plutony lub dołączać do losowych drużyn. Gracze solo będą grali tylko przeciwko innym graczom w trybie solo, a plutony zmierzą się z innymi plutonami.
 • Dwa tory wyścigowe na których Wasze maszyny będą się ścigać są do siebie równoległe i oddzielone niemożliwym do przebicia ogrodzeniem. Niektóre odcinki przegrody pozwalają jednak na oddanie strzału do przeciwników. Te fragmenty zaznaczone są na czerwono.
 • Aby wygrać, możecie albo wyprzedzić przeciwną drużynę w wyścigu do bazy i przejąć ją, lub zniszczyć wszystkie pojazdy nieprzyjaciela w trakcie wyścigu.
 • Czołgi obu drużyn mogą próbować przejąć bazę równocześnie. Im więcej sojuszniczych czołgów w bazie, tym szybsze jej zajęcie. Postępy w zajmowaniu bazy mogą być zerowane drogą uszkadzania przeciwników.
 • Po rozpoczęciu wydarzenia dostępnych będzie pięć wyścigów. Po ukończeniu piątego nastąpi 40-minutowa przerwa na złapanie oddechu i uzupełnienie paliwa. Po przerwie, dodanych zostanie pięć nowych wyścigów. Cykl ten może być powtarzany bez ograniczeń, jako że liczba wyścigów na dzień nie jest ograniczona.
 • Dostępne będą specjalne misje bojowe (dzienne i tygodniowe). Wypełniajcie je by zdobyć kupony festiwalowe i zdobywać wyjątkowe elementy do Waszych nieśmiertelników.
Pojazdy wyścigowe

Wraz z rozpoczęciem wydarzenia, w Waszych garażach znajdziecie 3 czołgi wyścigowe:

Leopard Sport

Szybki

Т-50 Sport

Zwrotny

Chaffee Sport

Wszechstronny

Tylko na potrzeby tego trybu, przemodelowaliśmy możliwości autocelowania wszystkich pojazdów wyścigowych. Każdy z pojazdów będzie oddawał precyzyjniejsze strzały w ruchu – dołóżcie starań by wykorzystać to w pełni by zadawać maksymalne uszkodzenia.

Żaden z trzech czołgów nie dysponuje znaczącym pancerzem za wyjątkiem wzmocnionego tyłu, najwytrzymalszej części każdego z czołgów. Tryb ten uniemożliwia zrywanie gąsienic z czołgów oraz rykoszetowanie.

Każdy z tych trzech czołgów wyścigowych posiada również nadbieg jako podstawową umiejętność, która zwiększa prędkość. Po jej aktywacji należy odczekać pewien czas po którym będzie ponownie dostępny.

 

Pit stop

Na torze wyścigowym, zaraz naprzeciwko bazy znajdować się będzie pit stop, gdzie pierwsze trzy pojazdy, które przekroczą jego granicę będą mogły odnowić swoje PW. Ilość odnowionych punktów zależeć będzie od Waszej pozycji w wyścigu.

 • 1. miejsce: + 250 PW
 • 2 miejsce: + 150 PW
 • 3 miejsce: + 100 PW
Kolekcje wyścigowe

W czasie trwania wydarzenia będziecie mieli sposobność uzbierania trzech kolekcji wyścigowych. Każda kolekcja jest układanką złożoną z 20 elementów. Kiedy ukończycie każdą z kolekcji, otrzymacie nagrodę– unikalnego dowódcę z atutem „Braterstwo broni” i liczbą PD wystarczająca na naukę dwóch dodatkowych umiejętności lub atutów.

Nagroda za każdą kolekcję może być zakupiona za złoto, a każdy otrzymany fragment zapewnia Wam 5% zniżkę na zakup nagrody z kolekcji.

Systemy postępów

W czasie wydarzenia dostępnych będzie kilka typów progresji w zależności od tego czy przyłączyliście się do drużyny, czy nie. Drużyny będą prowadzone przez trzech kapitanów wyścigu. Będziecie mogli dołączyć do dowolnego z nich, by zdobyć dostęp do dodatkowych nagród za te same osiągnięcia. Po dołączeniu do drużyny, jej zmiana nie będzie już możliwa.

Dostępnych będzie pięć etapów postępów osobistych i drużynowych.

 1. Etapy osobiste dostępne są domyślnie.
 2. Etapy drużynowe są dostępne gdy gracz przyłączy się do jednej z trzech drużyn.

W trakcie wyścigu i w zależności od Waszych wyników na torze wyścigowym, zdobywacie trofea wyścigowe. Gracz może otrzymać tylko jedno trofeum wyścigowe danego typu na wyścig. Za zdobycie siedmiu trofeów wyścigowych otrzymacie jeden fragment.

Każde zdobyte trofeum wyścigowe daje Wam pewną liczbę punktów wyścigowych, branych pod uwagę w osobistych osiągnięciach wyścigowych. Wasze punkty wyścigowe gromadzone są w skarbonce i przyśpieszają Wasze postępy w trybie.

Za dotarcie do określonego poziomu otrzymacie nagrody. Gracze, którzy przyłączyli się do jednej z trzech drużyn otrzymają dodatkowe nagrody w ich systemach postępów osobistych.

Kiedy zdobędziecie już wystarczająca liczbę punktów wyścigowych zdobędziecie dostęp do misji codziennych by wypełnić etapy osobiste. Warunkiem misji dziennej jest zdobycie 100 punktów wyścigowych, co nagradzane jest 50 szt. złota. Może być ona przyznana raz dziennie. Wraz z początkiem kolejnego dnia gry, nowa misja dzienna z tą samą nagrodą (50 szt. złota) staje się dostępna.

Nagrody postępu osobistego

Gracze mogą otrzymać następujące nagrody za ich efektywność w postępach osobistych w Wielkim Wyścigu:

 • Wyjątkowy medal wyścigowy
 • Specjalne naklejki, emblematy i napisy
 • Niedostępny nigdzie indziej styl 2D Amerykańska kula ognia zainspirowany legendarnym stylem Chaffee 2014.
 • Podręczniki dla załogi i Wygląd załogi
 • Kredyty i złoto
Dołączcie do turnieju!

Składający się z pięciu etapów Turniej wyścigowy odbywać się będzie od 23 września do 6 października. Rejestracja do turnieju zaczyna się 18 września, a zakończy się 23 września.

 

Nagrody turniejowe

Pierwsze miejsce

 • 3x unikatowe style drużynowe 2D
 • 10 misji: 5x PD za zwycięstwo

Drugie miejsce

 • 2x unikatowe style drużynowe 2D
 • 7 misji: 5x PD za zwycięstwo

Trzecie miejsce

 • 1 unikatowy styl drużynowy 2D
 • 3 misje: 5x PD za zwycięstwo

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kozak

Tryb nie działa poprawnie. Po bitwie LAG i trzeba wyłączyć grę. Kolejna sprawa to te 5 bitew co 30 minut to chyba zabawa dla dzieci bo ludzie dorośli, pracujący i mający rodzinę nie mają czasu by siedzieć i czekać 30 minut na kolejne kilka wyścigów.
No i największy minus to to że jeśli sami nie stworzymy plutony ze znajomymi to nam na ogół da do zespołu takie ameby że ani to jeździć nie potrafi ani strzelać nie mówiąc już o używaniu orzeszka w głowie. 5 bitew zagranych 1 wygrana 4 przegrane przez team który zawsze dojechał do mety za późno bo zawsze w tyle a na końcu jak dojechali to albo się chowali albo strzelali we wszystko zamiast strzelać w tego co ma najmniej HP. Ogólnie jak na RANDOMIE jestem na ogół najlepszy a przegrywam przesz ameby nie mające nawet 1500 wn8.

Tryb NIE WARTY nagród. Mało zabawy i źle zrobiony.

Anonimowo

nie no mistrz sie odezwal NAJLEPSZY 😀 co za kolo

q

Nie trzeba mieć te 1500 wn by robić więcej od takich rzesimiweszków jak ty …

karol

JUZ 5 RAZY ZAWIESIŁ MI SIĘ TEN TRYB GRY…KOGOS TO SPOTYKA RÓWNIEŻ

Luka

TAK. niestety cos nie dograli

Luka

Masz zainstalowane mody ?

karol

2 razy zawiesiła sie gra po skończeniu po przejeciu bazy i wymagał całkowity restart z menedzera uzrzadzen.Błąd gry wg jak zwykle.BZDURA TOTALNA, zeby czekać 30 min .Wg powinno się leczyć.Jakbym miał czas siedzieć przed komputerem cały dzień i czekać co 30 min.

słabo

Słabe jest to, że trzeba czekać na kolejne starty…
Poza tym po ukończeniu wyścigu gra crashuje

Patryk

A ty na pewno jesteś orginalnym dudusiem czy się podszywasz pod niego

VDR

kazdy tu to podrabianiec

DED87

Niebieska druzyna wygra
zapraszam 🙂

Jimbo

Mówisz Dedu, że zadbasz o to? 😀

NewMultiShow

o Siema

DED69

I jak mowiłem że wygramy 🙂