F-4C Phantom II: Bijąc rekordy

F-4 Phantom II to doskonale znany amerykański myśliwiec przechwytujący oraz myśliwsko-bombowy opracowany w latach 50. przez firmę McDonnell Aircraft.

W skrócie: Amerykański myśliwiec przechwytujący oraz myśliwsko-bombowy zdolny przenosić spory ładunek, a przy tym osiągnąć prędkość Mach 2!

F-4C Phantom II, myśliwiec odrzutowy, USA, Era VI

Zalety

  • Prędkość maksymalna powyżej Mach 2
  • Świetne wspinanie
  • Najcięższe uzbrojenie zaraz po bombowcach

Wady

  • Brak uzbrojenia w postaci działek, czy karabinów

W War Thunder F-4C Phantom II stanie się pierwszym samolotem zdolnym przekroczyć barierę dźwięku dwukrotnie. Dodatkowo będzie jednym z najgroźniej uzbrojonych samolotów, dzięki licznym węzłom uzbrojenia!

To co go wyróżnia to oczywiście prędkość. F-4C może osiągnąć 2350 km/h (Mach 2.1) na wysokości 11 300 m, a na poziomie może 1360 km/h, Mach 1.1). To wszystko jest możliwe dzięki dwóm silnikom turboodrzutowym General Electric J79-GE-15. Phantom będzie pierwszym samolotem, który przekroczy prędkość Mach 2. Pozwala to na zbadanie nowych taktyk walki powietrznej, lecz należy pamiętać że takie osiągi dostępne są tylko na dużych wysokościach oraz bez podwieszeń.

Ciekawostka: Phantom II ustanowił kilka rekordów, w tym wysokości rzędu 30 040 metrów.

Jeśli już mowa o podwieszeniach, na samym początku należy wspomnieć o braku uzbrojenia działek, czy karabinów maszynowych. Na całe szczęście nie brakuje uzbrojenia dodatkowego: do 228 rakiet Mighty Mouse, 48 rakiet Zuni, bomby w zestawie 12x 750 funtów, 18x 500 funtów, 24x 250 funtów lub 11x 1000 funtów! Do tego 3 zasobniki z działkami Vulcan 20 mm oraz pociski kierowane AGM-12B Bullpup, a także mocniejsze AGM-12C! Nie zapomniano oczywiście o uzbrojeniu przeciwlotniczym w postaci pocisków Sidewinder.

Taktyka jest prosta – korzystaj z prędkości, a pokonasz każdy cel! Korzystaj z szerokie wachlarzu uzbrojenia, a nikt nie stanie Ci na drodze!

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments