Polityka Fair Play: Zaktualizowana lista zakazanych modów

Drobna przypominajka: z dniem dzisiejszym do listy zabronionych modyfikacji dołączyły trzy kolejne mody. Zapoznajcie się z tematem, coby nie było później zdziwienia 😉


Cały czas przyglądamy się Waszym opiniom, aby być na bieżąco z jednym z najpopularniejszych tematów na forum – modami. Gra Fair Play jest dla nas bardzo uważna, dlatego przeciwdziałamy używaniu tak zwanych „oszukańczych modów”. Te nieautoryzowane modyfikacje dają swoim użytkownikom nieuczciwą przewagę i psują Wam zabawę w bitwach.

Przez ostatnie trzy lata uważnie obserwowaliśmy użycie nieuczciwych modyfikacji w World of Tanks i karaliśmy oszustów w dużych falach blokad. Staramy się, aby gra Fair Play zawsze była naszym najwyższym priorytetem, a dziś jesteśmy gotowi zastosować nowe środki pozwalające utrzymać dynamikę gry tak sprawiedliwą, jak to tylko możliwe.

Aktualizacja listy zabronionego oprogramowania

Dzięki Waszym opiniom i ciągłej obserwacji, zidentyfikowaliśmy kilka nowych modyfikacji dających używającym ich graczom pewną przewagę nad innymi. Są one w oczywisty sposób nieuczciwe, więc zdecydowaliśmy się dodać następujące typy modów do listy zakazanego oprogramowania:

1. Pokazujące kierunek skierowania dział na minimapie

2. Pokazujące strzałki do najbliższych przeciwników

3. Zaznaczające przeciwników poza zasięgiem rysowania (przy użyciu czerwonych kolumn, sfer itp.)

Ważne: W najbliższym czasie zainicjujemy kolejną falę blokad w oparciu o aktualną (niezaktualizowaną) wersję naszej Polityki Fair Play. Ale nadchodząca fala blokad weźmie pod uwagę zaktualizowaną listę oszustw, a my z pewnością ukarzemy tych, którzy nadal używają wymienione powyżej nieuczciwe mody mimo naszych ostrzeżeń.

Które modyfikacje podlegają karze? Objaśnienia

Zdecydowaliśmy się również wyjaśnić pewne kryteria, zgodnie z którymi uznajemy mod za oszukańczy, szkodliwy lub niepożądany. W tym celu zmieniliśmy niektóre sformułowania w naszej Polityce Fair Play, aby była ona dokładniejsza i bardziej precyzyjna. Jest nam to wszystkim potrzebne, aby zapewnić, że oszuści nie będą mieli szans zepsuć Wam nastroju i spowodować, że gra będzie mniej przyjemna dla odpowiedzialnych dowódców.

A więc oto zaktualizowana lista zakazanych modyfikacji. Gracze, którzy zostaną przyłapani na ich używaniu, zostaną ukarani (zmienione sformułowania są pogrubione):

 • Wykrywające pozycje przeciwników w sposób niezawarty w standardowym kliencie. Zaznaczające zniszczone obiekty na polu gry, zmieniające sposób wyświetlania smug pocisków lub obliczające i wyświetlające pozycje artylerii przeciwnika na podstawie smug, jak również utrzymujące wyświetlanie wykrytych pojazdów nawet, kiedy gracz w nie nie celuje i nie ma ich w polu widzenia.
 • Ułatwiające blokowanie pocisków przeciwnika poprzez wskazanie dokładnego punktu, w który celuje (na przykład promieniem lasera).
 • Powiadamiające, kiedy wykryte pojazdy przeładowują, wliczając wyświetlanie licznika czasu przeładowania.
 • Zapewniające automatyczne celowanie – inaczej „boty celujące”, które zapewniają więcej funkcjonalności niż „autonamierzanie” w standardowym kliencie, wliczając te, które celują w słabe punkty przeciwnika lub w słabo opancerzone pojazdy / ogólnie w pojazdy przeciwnika, a także poprawiające widzenie celu znajdującego się za przeszkodą lub obliczające prowadzenie celu za gracza.
 • Włączające automatyczne użycie materiałów eksploatacyjnych innych niż premium tuż przed powrotem do garażu na końcu bitwy.
 • Pomagające w znajdowaniu przeciwników poprzez umożliwienie dostosowania przezroczystości obiektów na mapie
 • Umieszczające jakiekolwiek tagi czy znaczniki na polu gry w miejscach, gdzie jakiś przeciwnik został wykryty przez kogoś z drużyny gracza
 • Jakakolwiek bezpośrednia zmiana własności fizycznych, charakterystyk efektywności lub efektów jakiegokolwiek pojazdu lub obiektu w grze lub inne naruszanie zasad gry

Potraktujmy grę serio i grajmy fair! Pamiętajcie jedno: ktokolwiek zostanie pierwszy raz przyłapany na używaniu zakazanych modów, jego konto zostanie zablokowane w ramach ostrzeżenia na 7 dni. Konta graczy, którzy użyją ich po raz drugi, zostaną zablokowane na stałe.

UWAGA: Centrum modów jest wciąż jedynym miejscem do ściągania różnych modów bez martwienia się o naruszenie polityki Fair Play, bo jest oficjalnie zaakceptowane przez Wargaming. Zatem, jeśli macie wątpliwości, czy jakaś modyfikacja zapewnia niesprawiedliwą przewagę, po prostu odwiedźcie centrum modów, aby odkryć wszystkie zweryfikowane i najnowsze mody dla World of Tanks.

Liczymy na Wasze wsparcie w tej walce przeciwko oszustom, więc nie wahajcie się zostawić nam swoich opinii i sugestii. Bądźcie odpowiedzialni i grajcie fair!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

66 komentarzy

 1. terespol pisze:

  bla bla bla najlepszym przykładem są rankingowki… cud na kiju 95% na aimbotach pokroju shaitan a nie mówiąc już o innych wspomagaczach dla przykładu sidescrap na czołgu ciężkim w bardzo nietypowej miejscowce… 4 strzały od top klan Playera i cztery moduły zrobione… ofc bez spota bo po co to komu a dodam że załoga 6 p … no mówię fart no ale te moduły….ammo celownicze,dowodca i znów ammo … i zaraz ebane fiolety sie odezwa ze jak to ze my nie …ze to skil -uja skil ..

 2. Noob pisze:

  „To dlaczego po tym jak miałem problemy z wotem wykryli że mam mody aslaina ??”
  „Bo wyslales im SAM plik z raportem, e ktorym sie wyswietla co masz poinstalowane…”

  Ze niby co ? że niby jak?
  Cziterzy byli są i będą obojętnie w jakiej grze, ale sposób walki z nimi powinien być na jasnych zasadach i bezwzględny dla wszystkich, a to niestety się nie kalkuluje, bo księgowym się zera nie będą zgadzać. Niestety Wg stworzyło grę która bez płacenia hajsu praktycznie uniemożliwia zabawę, no chyba że zostajesz na 6 tierze a może po roku dwóch zarobisz srebełka i kupisz se 10. A tu premka czeka za 250000 srebra i ludzie mają i kupują. Gra bez konta premium i bez czołgów premium praktycznie uniemożliwia zarobek, a na pewno bardzo bardzo go opóźnia. Wiem wiem tu sami pro , i pociski będą leciały w mą stronę. Fair Play? niestety nie w tej grze, jest to przykre ciężko się z tym pogodzić, dlatego dla gracza „niedzielnego” grającego dla zabawy stresu nie ma , dla kombinatorów dla których ranga to jedyny cel życia….nie ma pojęcia fair.

  • anonim pisze:

   Dokładnie masz rację , zarobić na X bez premium konta to porażka która zajmuje dłuuuugo czasu … a jakieś moduły , nowe zbadane czołgi .. ?? Dla kogoś kto gra raz na jakiś czas kupowanie konta na m-c nie kalkuluje się …

 3. rafi pisze:

  Jak polityka fair play ? Cheaterów jest coraz więcej a WG zajmuje się tym kto ma w którą stronę lufę. Nigdy ich nie zbanuje bo za dużo graczy stracą więc wolą abyśmy się z nimi męczyli niż stracić graczy = pieniądze

 4. 325 pisze:

  zakazana powinna być też opcja w xvm która mówi ile hp zostało przeciwnikom, to bardzo ułatwia sprawę szczególnie pod koniec gry gdzie zostało pare czołgów

 5. gumbi pisze:

  Niech zrobią ban na serwer 1 tym co używają nielegalnych modów i niech chiterzy sobie grają tylko na 2 i po kłopocie.

 6. m_w pisze:

  Haha, ostatnio jakiś przygłup zdjęty na 4 strzały w ciemno w początkowych minutach rozgrywki… po bitwie straszył mnie banem, reportami, wyzywał od „cziterów”… Dawno nikt takiej piany z pyska nie toczył. W jego małym, pustym muzgoklepie nie mieścił się fakt, że po locie pocisku bardzo łatwo ocenić czy ktoś stoi niewyświetlony przy kamyczku czy nie. Trzeba tylko mieć coś w głowie. Sporo osób zwyczajnie myśli podczas gry i natychmiast jest uznawane za oszustów.

  • Romero One Mind Any Weapon pisze:

   Niestety taki mamy świat dzisiaj, pamiętaj, że głupków/ludzi mało bystrych na naszej planecie masz 95% populacji i zawsze będzie ich przewaga. Albert Einstein mawiał,że z mądrym człowiekiem jeśli wdasz się w dyskusję to jeśli masz na prawdę rację to mądry człowiek ci ją przyzna i pogodzi się z faktem, natomiast głupkowi niczego nie przetłumaczysz i nawet w obliczu faktów głupek nie przyzna ci racji.

   • odpowiadamdebilowi pisze:

    Jesteś głupi jak cep, wiesz dlaczego? Ponieważ tylko inteligentni ludzie potrafią kwestionować cudze wypowiedzi a owce i barany dalej biegną w owczym pędzie liżąc sobie na wzajem dupki jak Ci klakierzy WoTa.

 7. tankista4 pisze:

  A może by tak przestać p***** się z oszustwem i po prostu pewnego pięknego dnia w***** tych wszystkich cheaterów? Np. dziś?

 8. zbynek pisze:

  jakiś rusek coś sobie ubzdurał a wg zakazuje tych modów. A prawdziwych cheaterów zostawia w spokoju. Brawo WG

 9. szkodaczasunatencrap pisze:

  Czyli do tej pory były one legalne? Niezły bigos, później się dziwie dlaczego żarówy nie dostałem a zgarniam pociski. Ciekawe ile jeszcze modów tego typu istnieje a WG nawet o nich nie ma pojęcia. Świadczy to tylko o ich bezradności w stosunku do cheaterów a raczej o ich bierności i ignorancji w tej sprawie. Lepiej nowe OP premki dla upośledziów co nie potrafią bez nich grać tworzyć i zalewać grę szambem klonów zamiast zabrać się za aspekty które kuleją od początku tej gry. PFFFFFFFFF

 10. Bob pisze:

  To jest reklama WarPack czy jak ? Jakie zakazane mody? Sa po prostu to platne i nie 🙂 A jak ogarniasz kuwete to i bezplatnych ci nie wykryja 🙂

 11. Sweater pisze:

  Od dwóch lat gram m.in. Na tundrze, modzie pokazującym pozycje arty i czołgi poza rysowaniem. Niby „blinduje” w arty praktycznie co bitwie i wiecie ile ostrzeżeń dostałem od WG? 0! Dodam, że gram w miesiącu średnio po 300 bitew i wn8 ta poziomie 2k.

  • Cheater pisze:

   Ciekawe czy ten komentarz też usuną? 🙂

  • Anonim pisze:

   Bez tych ułatwień pewnie spadnie z 2k na 200 😛

   • Sweater pisze:

    Ciekaw jestem ile ty masz 😉

    • DocD pisze:

     Bedziesz sie chwalil, ze masz wiekszy dzieki oszukiwaniu?

     • anonim pisze:

      Nie ma to jak chwalenie się czymś co nie istnieje … te swoje wn to wsadz starej w pi*** 😀

     • Sweater pisze:

      Przecież ja się nie chwale. Przekaż był taki, że dzięki modom można wykrecac lepsze wyniki. Dla mnie to tylko fun, zwykła gra komputerowa dla zabawy. W ***** mam czy ktoś czituje itd. Śmieszy mnie tylko, że niby WG będzie banowac 😂 od kilku lat spada frekwencja graczy, a oni będę niby banowac. Yhym, a tutaj jedzie mi czołg. Bezczelnie cheatuje i się z tym nie kryje.

     • Anonim pisze:

      Spada bo właśnie cheatują. Jadę a przeciwnik już na mnie nacelowany, albo arta mnie śledzi. Wywalą cheaterów to masa wróci do gry i będzie na 0 albo więcej niż było

  • Mi pisze:

   Po co to wszystko, znam osoby które jawnie korzystają z modów i wg nawet nie umie ich namierzyć. Ten cały fair play to sranie w banie. Ciekawe czy w ogóle kogoś tam banują, czy tylko podają cyfry żeby nie było, że są nieudolni wobec cheatów.

   • Sweater pisze:

    Dokładnie, masz racje. Przy obecnych przepisach WG musiałoby wejrzec w pliki gry na twoim kompie, a obecnie jest to nielegalne! Po drugie cheaty w Rosji są na porządku dziennym i WG nie odważy się podnieść na nich ręki. Wszystkie najlepsze cheat mody są z Rosji 😊 tak samo boty. Ludzie wysyłają jawne nagrania, że ktos botuje i co WG z tym robi? Nic! Kolega wszystkie X wbił na botach i dostawał miliony wiadomości od graczy, że został zgłoszony itd. 25k bitew na botach i wiecie ile ostrzeżeń od WG? Zero! Całe to fair play to śmiech na sali 😊😊

 12. zaciekawiony pisze:

  Najpierw to niech sobie swoje mody wywala co zarabiają , to tylko mydlenie oczu ta cała polityka ,wyj…c cały folder z modami z gry i po problemie .

  • fircykwkrzokach pisze:

   Dokładnie. Każdy mod to ułatwienie. Jeśli ktoś sięga po modyfikacje ułatwiające sobie grę jest dla mnie miernotą która sobie nie radzi a chce przykozaczyć. Wywalić mody w ogóle i po sprawie.

   • Anonim pisze:

    Ikonki czołgów czy tez paczki dźwiękowe to tez ułatwiania ? LuL

   • XD pisze:

    Powiedział bot o IQ buta, mogę grać bez żadnych modów, bez golda I mieć te 4k wn8, a ty nawet z warpakiem nie zbliżysz się do tego poziomu, dla mnie jesteś zerem i będę sobie grał na modach I spakował goldem

   • MiniMe pisze:

    owszem, wywalenie folderu z modami rozwiazuje problem. i naprawde nie czaje tego podejscia WG do sprawy. Jednak nie kazdy mod to ulatwienie. ja ma u siebie dwa mody: minimalistyczny garaz (bo wkurza mnie ten pedalski lasek z oferowanymi premkami w tle) i statystyki sesji. Te mody to zadne ulatwienie gry i bez problemu juz dawno moglyby byc dodane do gry. Ponoc sdtatystyki sesji maja niedlugo wejsc.

  • Anonim pisze:

   Zapewne nie wiesz, parę lat wstecz już były mody które działały w tle a nie były instalowane w resmods, tundra dla przykładu. Były też paczki modów instalowane bezpośrednio do klienta gry, wiem tylko że w paczce tej było namierzanie przez przeszkody i parę innych. Skąd tyle wiem ? Swego czasu byłem w klanie w którym rozstawiający mieli łamanie drzewek itp. do czego dowódca ów klanu wręcz zachęcał, twierdząc iż skoro inne klany grają na modach to my też musimy. I zapewne graja na tym do dziś. Z reszta aimboty to tam była normalka. Nawet na ts była zakładka z takimi op modami zalecanymi na cw. Dlatego też uważam również że ta cała polityka fair-play jest picem na wodę gdyż nikt z dowództwa tego klanu po dziś dzień nie dostał nawet upomnienia. Jeśli jesteście ciekawi jaki to klan to zdradzę iż w ostatniej kampanii był w top 10.

 13. Sebo73 pisze:

  Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi:
  „Włączające automatyczne użycie materiałów eksploatacyjnych innych niż premium tuż przed powrotem do garażu na końcu bitwy.”
  Dziękuję

  • Sebo73 pisze:

   Chodzi mi o ostatnią część zdania.

   • Gustawpol pisze:

    Apteczka, która naprawia załogantów na sam koniec bitwy – uszkodzony załogant dostaje mniej expa.

    • misio pisze:

     chodzi o rosyjskie płatne modyfikacje zawierające m.in. zestaw naprawczy działający non stop,
     można ustawić automat, opóżnienie lub przydzielić klawisz, totalna masakra

     • znafca pisze:

      Nie ma czegoś takiego jak zestaw działający non-stop, bo wymagałoby to interwencji na serwerze, a na to crackerzy są za krótcy.

     • misio pisze:

      nigdy nie mów nigdy
      pytanie kto na tym zarabiał ????.
      w moim mieście kanary rozprowadzały lewe bilety w połowie ceny,
      sami sprawdzali więc długo się udawało
      zestaw zawierał laserki pokazujące pojazd za przeszkodami, aim boty mini mapkę pokazującą łamane drzewka, full wypas
      znajomy po zakończeniu kariery w wocie bardzo się dziwił że nigdy nie miałem 10 fragów, później objaśnił swoje sukcesy, mie to nie bawi więc nie drążyłęm tematu

 14. gramgdysram pisze:

  Oczywiście że legalny samo WG wprowadziło aimbota do kołowców i nie ma z tym problemu

 15. i pisze:

  Wejdźcie na rankingówki tam to dopiero cheat-party.

 16. Maestro pisze:

  Bardzo dobrze . Jestem za likwidacją wszelkich modów wraz z XVM . Tylko tak można powstrzymać cziterów .

  • xddd pisze:

   debil debil ***** z cb jak kazdy moze to miec wiec ryj cziter ma cos innego co z tworzy sam a to jest zrobione przez wg wtedy lepiej sie gra jak mówisz zeby usnąć to sam zajnstaluj i zobaczysz ze to pomaga a nie psuje gry bo tylko lepszy gracz moze cos z tego zrobc

 17. interex pisze:

  WG nie moze niczego egzekwowac. Zakazywac moze ale nie ma dostepiu do plikow klienta inaczej byloby to nielegalne, zgodnie z polityka prywatnosci jaka obowiazuje GDPR-EU. Jesli by uzyskali dostep do takich danych naraziliby sie na procesy i straty. To tylko gra komputerowa wiec takie cos jak oszustwo formalnie nie isnieje. Istnieje oczywiscie w sensie moralnym ale tylko takim. To do klienta nalezy to co sobie zainstaluje i bedzie uzywal firma nie moze tego weryfikowac.

 18. Rafał Strzelec pisze:

  i bardzo dobrze !
  Typki Ci zza ściany wyskakiwali kiedy tylko się odwróciłeś w drugiego stronę, wiem że można to wyjaśnić w wielu wypadkach normalnie bo sam kręcę tak myszką żeby widzieć przeciwnika który jest poza celownikiem ale czasami to była przesada której nie dało się łatwo wyyjaśnić

  • pitrex_02 pisze:

   oddalasz kamerę i widzisz wrogów za rogiem?

   • Rafał Strzelec pisze:

    Czasem tak ale są wypadki kiedy to niewykonalne i właśnie to jest nieuczciwe
    Jeśli ktoś uzyskał przewagę na standardowych ustawieniach gry bądź powszechnie dostępnych rzeczach udostępnianych przez samą obsługę gry to spoko ale jak ktoś ma mieć przewagę przez oszustwo to niech się kuźwa nauczy się grać od nowa !

   • Rafał pisze:

    chyba że mówisz o oddalaniu takim jak stosują Ci z YT to nie wiem nawet jak się to robi
    ja po prostu tak jak napisałem – oddalisz celownik na maksa i widzisz przecież więcej, jak dobrze przekręcisz myszkę to widzisz czasem zza ścianą, prostę

 19. Dobry kebab piecze dwa razy pisze:

  Zakazac wszystkim modow ktore cos robia w bitwie nie w garazu… Macie swoje fer plej.

 20. Andrzej pisze:

  Akurat pokazywanie na minimapie w którą strone kto ma zwrócona lufę powinno być w standardowym kliencie WoT. W końcu spotujący to widzi. I moze zameldować. Mod pokazujący przeciwników na których jest bicie bardziej przeszkadzał niż pomagał. Rozpraszał.

 21. (...) pisze:

  „Jak dotąd te modyfikacje nie są zakazane – nowe zasady Polityki Fair Play wejdą w życie 1 czerwca.” – no już mogłeś się postarać i to usunąć 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.