Uwaga! Oszustwo! – wotkit.pl

Kilkukrotnie w naszej historii ostrzegaliśmy Was, drodzy czytelnicy, przed różnymi oszustwami, mającymi na celu wyłudzić Wasze pieniądze. Dzisiaj ostrzegamy Was po raz kolejny, tym razem przed portalem wotkit.pl. Jak tym razem cwaniaki postanowili dobrać się do Waszego portfela? Mamy do czynienia ze stroną, która korzystając z IP (Intellectual Property) Wargamingu udaje, że za niewielkie pieniądze pozwoli Wam wylosować nagrody do gry. Nic, poza regulaminem nie ostrzega nas jednak przed tym, że nagrodą za losowania jest… Satysfakcja, nie czołgi, złoto czy czas premium. Artykuł powstał teraz, żeby przestrzec Was przed agresywną kampanią reklamową, którą rozpoczął portal wśród społeczności.

Na tym mógłbym skończyć, ale nie byłbym sobą, gdybym nie postawił przed Waszymi oczami argumentów i kilku śmierdzących punktów.

 1. Regulamin serwisu nie określa w sposób wystarczający, z kim w ogóle zawieramy umowę, korzystając z serwisu. W ogóle to, komu płacimy i przekazujemy nasze dane nie jest na stronie wyszczególnione ani razu. W wypadku złamania umowy przez drugą stronę nie mamy więc możliwości jakiegokolwiek znalezienia winnych, a policja nie będzie wszczynała śledztwa ze względu na niską kwotę.
 2. Regulamin został przetłumaczony przez jakiś translator, co dość jasno daje nam do zrozumienia, jak bardzo autorom zależy na dobrej jakości usłudze.

 3. Ten punkt mówi wszystko. Gramy tylko dla zaspokojenia naszych potrzeb emocjonalno-psychologicznych na bazie symulacji wygranej. Nie mamy do wygrania żadnych nagród. Twórcy jednak idą dalej:
 4. Ten punkt w całości woła o pomstę do nieba: dane osobowe są według administratora publicznie dostępne (numer naszego konta/karty to również dana osobowa!), administrator wyłącza niezgodnie z prawem wszelką odpowiedzialność za bezpieczeństwa przekazanych mu przez nas danych i – uwaga! – wyrażamy zgodę na „dystrybucję danych osobowych”, czyli innymi słowy handel nimi!!!! To może skończyć się na wiele sposobów, od wrzucenia nas na spamowe listy mailingowe, przez próby wyłudzeń, aż po kradzież środków z naszego konta/karty!
 5. Regulamin serwisu wspomina o „wirtualnych dobrach”, jednak zabrania nam wnoszenia jakichkolwiek roszczeń, jeśli ich nie dostaniemy, a rozdzielane są one według uznania administratora. Czyli możemy coś dostać, możemy nie dostać, nawet jak zapłaciliśmy, to i tak jest niewielka szansa, że akurat administrator „uzna” naszą wygraną.
 6. Rozwiązanie umowy oznacza dla nas utratę wszystkich środków, które mamy na koncie, bez żadnych możliwości ich odzyskania. Umowa – cytując regulamin – „wygasa w przypadku jej rezygnacji przez Administratora Serwisu”. Czyli możesz wpłacić pieniążki na konto i momentalnie je stracić, bo administrator rozwiąże umowę. Możesz nawet wygrać najwyższą nagrodę, ale jej nie dostać, bo administrator rozwiąże umowę.

Cały proceder został również zgłoszony Wargamingowi, czekamy na ich oficjalne oświadczenie.

26 komentarzy

 1. Mierzu pisze:

  Abonent strony: Evgenii Olivenko
  123 Data Protected
  M6K 3M1 Toronto, RU

 2. Leppe pisze:

  Bu ha ha ha największe oszustwo to WOT i ich ustawiane walki z botami gdzie wyniki coraz częściej są 15:4 lub podobne , teraz zrobili sobie jeszcze czarny rynek i oszukują graczy którzy wcześnie aby zdobyć te czołgi musieli się zdrowo napracować. Super robota WG oby tak dalej.

  • Proof pisze:

   Nikt Ci nie każe kupować czołgów premium, robić kampani itd, itp. Jeżeli chciałeś mieć ten czołg szybciej niż inni, to płać albo zdobywaj. ponad 20kk kredek też drogą nie chodzi. I tak teraz płaczesz a później na otarcie łez kupisz konto premium na rok bo tak Cie WG wyzyskuje i sam z Twojej kieszeni bez twojej zgody bierze…

 3. hulabula pisze:

  szkoda tylko, ze polscy streamerzy reklamują ten gówno serwis na twitchu, np. call_me_piotr i do tego zapytany przez widza czy to nie ściema, odpowiedział że „skrzynki są legitne” czy coś takiego

  • kamil99 pisze:

   bo rykoszet ściemnia, Piotr otwierał skrzynki na streamie na którym ja byłem i ponad 100 osób wpłacił kasę wygrał golda i rozdał widzom i każdy kto wygrał w loswaniu to go dostał na konto 😉

 4. funkiller pisze:

  Ok. Wszczną, za miesiąc przyślą postanowienie o umorzeniu z powodu niewykrycia sprawcy, a w biurze dla beki na korkowej tablicy powieszą sobie zdjęcia frajerów, którzy robili awanturę o wirtualne coś i myśleli, że ktoś przy tym kiwnie palcem.

 5. KaaT pisze:

  Ten proceder zgłaszałem WG 2-3tyg temu.. jak widać nie było sensu

  • Zurugula pisze:

   Sam zgłaszałem ją miesiąc temu. 🙂 Niestety WG słabo się zajęło tematem, więc teraz, kiedy pojawiła się kampania reklamowa wziąłem sprawy w swoje ręce.

 6. g-h pisze:

  Podać ich do rzecznika praw konsumenta za niedozwolone praktyki.

 7. nickname pisze:

  Jak WG robi mniej więcej to samo, tylko oficjalnie to nikt nie wszczyna awantury XD

 8. lol pisze:

  Zgłaszajcie to na FB jako oszustwo. Ja osobiście zgłosiłem już dawno, ale FB stwierdził, że się nie znam. Może przy masowym zgłaszaniu ich zablokują?

 9. Anonim pisze:

  Stronka z miesiąc już wisi. Pierwszy raz natrafiłem na nią w reklamie na FB. Oczywiście jak każda tego typu stronka – jest jawnym oszustwem. A barany będą się nabierać, bo wizja łatwego i taniego zysku oślepia. Podobnie jak Srajfon najnowszej generacji za 40% wartości… Tak charytatywnie dokładają do interesu.

 10. Anonim pisze:

  „a policja nie będzie wszczynała śledztwa ze względu na niską kwotę.”

  Bzdura, Art 286 kk ściga z urzędu bez względu na kwotę.

 11. iBlackLagoon pisze:

  zurugula dał się zrobić to teraz ostrzega, życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.