Wieści z SuperTestu – Kleber, Indomitable, Yoshino, Bayard, Yudachi, Kreml, Monarch_T, Conqueror_T, Benham

Wszelkie informacje są wstępne.

Francuski niszczyciel Kleber, tier X.

 • – Zwiększono zasięg wykrywalności z powierzchni z 7,98 do 8,88 km;
 • – Zwiększono wykrywalność po wystrzale z dymu z 3,21 to 3,3km

Okręt posiada niesamowitą siłę ognia wspomaganą sprzętem:„Przyspieszenie przeładowania dział baterii głównej” i dobry kamuflaż dający mu ogromną przewagę w walce z innymi niszczycielami. Te zmiany pozwolą innym DD wykryć ten okręt i uniknąć walki z Kleberem.

 


 

Brytyjski lotniskowiec Indomitable, tier VIII.

 • – Maksymalne uszkodzenia od rakiet zmniejszono z 2350 do 2100.

Redukcja uszkodzeń wynika z wysokiej efektywności tego lotniskowca w walce.

 


 

Japoński krążownik Yoshino, tier X.

 • Czas przestawiania steru zmniejszono z 15 do 13.9 sekund;
  – Dodano nowe torpedy:
  – – Czas przeładownia: 171 s;
  – – maksymalne uszkodzenia: 23 767;
  – – prędkość: 67 węzłów;
  – – zasięg: 12 km;
  – – zasięg wykrycia: 1.7 km.

Czas przestawiania steru jest teraz podobny jak na Azumie.

Bierzemy pod uwagę możliwość posiadania dwóch rodzajów torped na tym krążowniku i w następnej fazie testu będziemy sprawdzać nowy wariant: to torpedy o średnim zasięgu, dużych uszkodzeniach i prędkości i zwiększonej wykrywalności.

 


 

Francuski krążownik Bayard, tier VIII.

 • – Zwiększono opancerzenie dziobu i rufy z 13 do 16 mm;
 • – Zmniejszono zasięg dział baterii głównej z 17,4 do 16,4 km.

Dzięki dobrej kombinacji charakterystyk bojowych, Bayard wykazał się dobrą efektywnością i bardzo trudnym do trafienia celem. Zmniejszony zasięg zmusi krążownik do walki na mniejszych odległościach i sprawi, że walka przeciw niemu będzie bardziej efektywna.

Zwiększenie opancerzenia pozwoli na rykoszetowania pocisków z dział o kalibrze do 220 mm. Ta zmiana będzie mocno zauważalna na średnich i bliskich zasięgach.

 


 

Japoński niszczyciel Yudachi, tier VII.

 • – zasięg wykrywalności torped zmniejszono z 2,5 do 1,9 km;
 • – Czas przeładowania wyrzutni torpedowych zmniejszono z 101 do 91 sekund

Pomimo bardzo dobrego zasięgu torped wynoszącego 15 km, wysoka wykrywalność torped nie pozwalała w pełni wykorzystać potencjału tego okrętu. Wraz z szybszym przeładowaniem Yudachi będzie teraz bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem.

 


 

Sowiecki pancernik Kreml, tier X.

 • – Parametr Sigma zwiększono z 1,7 do 1,8;
 • – Czas przeładowania dział baterii głównej zmniejszono z 34 do 33 sekund.

Kreml charakteryzuje się dobrym pancerzem, wytrzymałymi bąblami przeciwtorpedowymi i dużą ilością Punktów Wytrzymałości, ale gorszą siłą ognia niż pozostałe pancerniki X tier. Nowe parametry dział pozwolą na szybsze i celniejsze strzelania, co będzie szczególnie odczuwalne na średnich i krótkich dystansach.

 


 

Brytyjski pancernik Monarch_T, tier VIII.

 • – Zwiększono parametr Sigma z 1,8 to 1,9;
 • – Procentowe odzyskiwanie punktów wytrzymałości okrętu (bez trafień w cytadelę) przez grupę naprawczą zmniejszono z 85% do 75%

Zwiększona celność pozwoli temu pancernikowi na efektywniejsze zadawanie obrażeń w bitwach.

 


 

Brytyjski pancernik Conqueror_T, tier X.

 • – Procentowe odzyskiwanie punktów wytrzymałości okrętu (bez trafień w cytadelę) przez grupę naprawczą zmniejszono z 85% do 75%

Zmiany w Grupie Naprawczej zostały wprowadzone ze względu na nadmierną efektywność w walce. Pomimo to Monarch_T i Conqueror_T pozostaną na pierwszym miejscu pod względem przywracanych punktów wytrzymałości.

 


 

Amerykański niszczyciel Benham, tier IX.

 

 • – zasięg torped zwiększono z 9,2 do 10,5 km;
 • – prędkość torped zwiększono z 55 do 65 węzłów;
 • – wykrywalność torped zwiększono z 1,1 do 1,4 km;
 • – zmniejszono czas przeładowania wyrzutni torpedowych z 98 do 85 sekund
 • – maksymalne uszkodzenia od torped zredukowano z 16 633 do 15 200.

Pomysł na ten niszczyciel zakładał efektywne wykorzystanie torped, a poprzednie ustawienie nie pozwalało w pełni wykorzystać tego potencjału. Wprowadzone zmiany pozwolą zwiększyć efektywność torpedowania dzięki większemu zasięgowi i prędkości oraz krótszemu przeładowaniu, wszystko to kosztem zmniejszenia uszkodzeń.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

3 komentarze

 1. J_jW pisze:

  Oprócz USS Benham, który w moim przekonaniu dobrze, że dostał buffa, skoro będzie się spotykał w grze np. z Shimą, przy której był totalną nędzą, w przygotowaniu jest także USS Somers, czyli artyleryjski dd-ek na X tier. Dlatego przypuszczam,że nastąpi zróźnicowanie w obrębie tej pary, coś za stal. coś za węgiel, może free exp., zwłaszcza jeśli pojawią się w zbliżonym czasie. Poza tym uważam, że za mało uwagi wg na premki niemieckie za te „waluty”, a to wierni klienci…

 2. hm pisze:

  WoWS idzie w jakąś kuriozalną politykę dominacji tieru IX nad X w DD-kach. W liniach Harugumo, Chabarowsk, Yueyang, Gearing – a teraz Kleber – mocniejsze okręty tier-by-tier są na „dziewiątkach”. Kleber będzie szczególnie kuriozalny.

  Yoshino – 12km torpedy – po co ? Jak ktoś chce Zao to weźmie Zao zamiast spasinego Zao z mniejszą liczbą większych dział …
  20km dają Yoshino fajny gimmick i niech tak będzie.

  Benham – jeżeli to ten DD-ek z torpedami 4×4 to buff oznacza jednoznacznie, że WG wcale nie promuje tylko OP ruskich okrętów 😉
  Z drugiej strony oznacza to jedno – będzie za stal, żeby lud plywający nie posiadał go masowo.

 3. Anonim pisze:

  Serio buff do Benhama? Z tego co ogladalem jak CC nim grali to sobie radzil dobrze to mu dali torpedy lepsze od Z-52.Kleber znerfiony wiec nie wiem po co ten okret jak 9 robi wszystko lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.