[UPD 9/5] Przyszłość Lotniskowców

Kapitanowie!

Chcielibyśmy sprostować poprzednie informacje na temat planów dotyczących lotniskowców: w drugim akapicie mówiliśmy o standaryzacji mechaniki doładowania silnika (aktywowanej klawiszami W i S), a nie o materiale eksploatacyjnym Chłodzenie silnika.

Chcielibyśmy podkreślić najczęściej omawiane punkty najnowszych zapowiedzi. Standaryzacja doładowania silnika to zmiana obejmująca cały system, wpływająca na prędkość wszystkich samolotów w grze, lecz jedynie podczas stosowania doładowania silnika – nie będzie mieć ona wpływu na ich prędkość przelotową.

Zauważyliśmy również komentarze na temat lotniskowca Graf Zeppelin. Specyfika bombowców i bombowców torpedowych niemieckiego lotniskowca pozostaje bez zmian: zachowują one bardzo dużą prędkość przelotową na swoim poziomie – 181 węzłów, podczas gdy parametry ich odpowiedników z tej samej klasy wynoszą około 130 węzłów.

Chcielibyśmy również przypomnieć, że uważnie monitorujemy wszystkie okręty w grze i podejmujemy działania, jeśli i kiedy to konieczne. Jeśli zmiany znacząco wpłyną na wydajność poszczególnych okrętów, podejmiemy dalsze działania i wprowadzimy konieczne ulepszenia.

Dziękujemy i na stanowiska!


Kapitanowie,

Nadal pracujemy nad ulepszeniem rozgrywki lotniskowcami, a dziś chcielibyśmy opowiedzieć o zmianach, które są przygotowywane dla kolejnych aktualizacji.

Pamiętajcie, że plany czasami się zmieniają. Poniższe informacje mają charakter wstępny: terminy mogą zostać przesunięte, a nieco później mogą zostać dodane nowe punkty.

  • Aktualizacja 0.8.4 wprowadzi czasowe ograniczenie na początku każdej bitwy, podczas którego eskadry lotniskowców nie będą mogły wystartować, ponieważ muszą przygotować się do odlotu. Ta zmiana, biorąc pod uwagę czas potrzebny eskadrom do osiągnięcia celów, pozwoli okrętom obu drużyn na rozpoczęcie przemieszczania się do punktów kontrolnych i zajmowanie korzystnych pozycji, zanim jakiekolwiek eskadry znajdą się w powietrzu.
  • Materiał eksploatacyjny Chłodzenie silnika został ujednolicony dla wszystkich samolotów. Teraz da on takie samo przyspieszenie na wszystkich poziomach – 35 węzłów (40 dla japońskich samolotów i samolotów szturmowych wszystkich nacji) i spowolni samolot o 17,5 węzła (20 dla japońskich samolotów i samolotów szturmowych wszystkich nacji). Zmiana zmniejszy skuteczność eskadr jako zwiadowców, a także ich potencjał uderzeniowy na najwyższych poziomach.
  • W aktualizacji 0.8.4 planujemy zmienić interakcję między niszczycielami a bombowcami z bombami OB, zachowując skuteczność tego typu samolotów w stosunku do innych klas. Obecnie, ze względu na mechanikę celowania i rozrzutu, stosunkowo łatwo jest trafić niszczyciel dużą liczbą bomb. To zjawisko samo w sobie jest normalne, ale istnieje problem: manewry unikające atakowanego niszczyciela nie wystarczają, aby zapobiec trafieniu. Aby rozwiązać ten problem, wymagana wysokość zrzutu bomb zostanie zwiększona, kształt elipsy celowania zostanie zmieniony, a rozrzut bomb zostanie dostosowany. Teraz elipsa będzie wydłużona oraz wąska i zwiększona zostanie szansa na to, że bomby spadną bliżej krawędzi elipsy i zmniejszy się szansa na to, że spadną bliżej środka. Tak więc dla eskadr ważniejszy będzie wybór właściwego momentu i podejścia do małego celu, takiego jak niszczyciel, a niszczyciele będą miały większe szanse na uniknięcie ataku. Na przykład uderzenie niszczyciela, który płynie prostopadłym kursem do linii podejścia bombowców będzie znacznie trudniejsze. Aby utrzymać interakcję bombowców z resztą klas na obecnym poziomie, zmieniliśmy ich parametry celowania. Celowanie będzie teraz szybsze i rozpocznie się w trakcie przygotowania do ataku, a manewry w trakcie lotu nie wpłyną na rozrzut. Ta zmiana zostanie przetestowana na Teście publicznym dla aktualizacji 0.8.4.
  • W przyszłych aktualizacjach planujemy ulepszyć funkcję autopilota okrętu i „nauczyć” go, jak unikać przeszkód. W ten sposób będzie można ustalić jeden punkt docelowy na mapie, a autopilot wykreśli trasę omijającą wyspy. Jeśli nadal zdarzy się kolizja (na przykład w wąskiej cieśninie) z wyspą, autopilot pokieruje okręt na otwarte wody i poprowadzi go dalej wzdłuż trasy.
  • Dobrą wiadomością dla fanów kooperacji i walki w pokoju treningowym będzie dodanie botów lotniskowców w tych trybach. Boty jednak nie pojawią się jeszcze w scenariuszach. Wciąż musimy „nauczyć” boty, jak wykonywać zadania, które występują w tych scenariuszach.
  • Mechanika priorytetowych sektorów obrony przeciwlotniczej zostanie całkowicie przeprojektowana. Postanowiliśmy zmienić nie tylko element wizualny, ale także znacznie poprawić interakcję okrętu z eskadrami. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach, ale głównym celem, który chcemy osiągnąć, jest możliwość uzyskania przez gracza bardziej efektywnej obrony przeciwlotniczej przy odpowiednim wykorzystaniu priorytetowych sektorów oraz wyborze odpowiednich umiejętności i ulepszeń.
  • W aktualizacji 0.8.4 kredyty i doświadczenie obecnie zdobywane za zestrzelenia samolotów będą przyznawane za zadawanie uszkodzeń samolotom. W aktualizacji 0.8.4 dodamy ten wskaźnik do statystyk po bitwie, lecz aby dokonać tej zmiany w ekonomii, chcemy mieć pewność co do jej stabilności. Dlatego zmiany w ekonomii pojawią się w ciągu kilku miesięcy po zmianach w sektorach priorytetowych obrony przeciwlotniczej (po ustabilizowaniu się statystyk). Mniej więcej w tych samym terminie planujemy aktualizację osiągnięć związanych z samolotami.

Jeszcze raz przypominamy, że jest to wstępna i być może niekompletna lista zmian, które mają zostać wprowadzone do gry. Będziemy nadal informować Was o planach i przyszłych zmianach.

 

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

3 komentarze

  1. Tokomotookod pisze:

    Zamiast uczyć graczy, że najlepszą obroną przed samolotami jest pływanie w grupie lub pod osłoną pancerników, to osłabiają lotniskowe a prmeka jest op i nie przyznają się do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.