Tiger II (H) – zmiana parametrów technicznych

W jednej z ostatnich mikro-aktualizacji ponownie zmieniono charakterystykę niemieckiego Tiger II (H). Oto, co uległo zmianie:

Najmocniej opancerzony czołg wyposażony w najpotężniejsze działo przeciwpancerne. Wady pojazdu to między innymi przeciążone zawieszenie, i grupa przekładni silnika, jak również ogromna łączna masa. Walcząc z jakimkolwiek pojazdem przeciwnika na odległość, Tiger II miał przewagę, jeśli chodzi o działo i pancerz. Jednakże ze względu na nadmierną masę pojazdu, a co za tym idzie, relatywnie małą żywotność silnika i przekładni, oraz niską całkowitą liczbę wyprodukowanych pojazdów, Tiger II nie miał znaczącego wpływu na przebieg wojny.

Tier: HT-7, Niemcy, premium
Wytrzymałość: 1 400
Moc silnika: 700 KM
Waga: 69,72 t
Maksymalne obciążenie: 74,00 t
Moc na tonę: 10,04 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 38 / -12 km / h
Prędkość obrotu: 28,0 °/s   26,0 °/s
Prędkość obrotu wieży: 24,0 °/s
Opór gruntu: 0,959 / 1,151 / 2,205
Zasięg widzenia: 380 m
Zasięg sygnału: 740,4 m

Pancerz kadłuba: 150 / 80 / 80
Pancerz wieży: 185 / 80 / 80

Działo: 8,8 cm Kw.K. 43 L/71

Uszkodzenia: 240 / 240 / 295
Penetracja: 203 / 237 / 44
Szybkostrzelność: 7,631
Średnie uszkodzenia na minutę: 1 831,4
Czas przeładowania: 7,863 s
Rozrzut na 100 m: 0,345
Czas celowania: 1,82 s   1,92 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -8 ° / +15 °

Załoga 5-osobowa: Dowódca, Celowniczy, Kierowca-mechanik, Radiooperator, Ładowniczy.

Rozrzut Celownika:

 • po wystrzale działa: 2,877;
 • w trakcie obrotu wieży: 0,096   0,115;
 • w trakcie ruchu pojazdu: 0,173   0,192;
 • w trakcie obrotu pojazdu: 0,173   0,192;
 • w trakcie obrotu wieży z maksymalną prędkością: 2,21   2,65;
 • przy maksymalnej prędkości pojazdu: 6,56   7,29;
 • przy maksymalnej prędkości obrotu pojazdu: 4,83   4,99.

Wartość Kamuflażu:

 • kamuflaż czołgu nieruchomego: 7,5 %;
 • kamuflaż czołgu w ruchu: 3,8 %;
 • kamuflaż strzelającego nieruchomego czołgu: 1,69 %;
 • kamuflaż czołgu strzelającego w ruchu: 0,86 %.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
s

Moze zrobimy strajk na serwerze EU
Niech nerfia te ruskie gowna i dają buffa czołgą które ich na prawde potrzebują

ss

liczyłem na buffa dla KT2 a tu nerf 😀 hahah

debilewWG

Xku.waD Tyle się mówi o tym że ten czołg na swoich tierach nie domaga, tyle się krzyczy, teraz widać jak WG słucha swoich graczy. Za słaby? Trza dać nerwa! Za mocny? Buffa mu! Albo to są totalne jełopy w tym WG albo po prostu jest to zwykła troll gierka z jedynym celem, wkur.. jak najwięcej ludzi. Sajonara WG, tyle w temacie.

Anonimowo

Wyzywaj dalej, tylko tyle potrafisz. Bo po co czytać ze zrozumieniem?

debilewWG

No własnie pokazałeś że to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. xD Co do tego ma ten śmieszny opisik? Niby że przez silnik ten czołg nie odmienił losu IIWŚ? XD Skręca mnie jak widzę takich zabawnych łatwowiernych klakierów. TEN czołg nie odmienił losów IIWŚ bo był wyprodukowany za późno i zbyt małych ilościach, jakoś w panterach silniki też były do **** a jednak pokazały rosjanom że są niebezpieczne … POZA tym co do tej gry mają fakty historyczne? xD NIC w tej grze nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, poza niektórymi modelami czołgów. Jak widać już potrafię więcej niż Ci się wydaję, chociażby łączyć fakty i wnioskować. Nie idę jak ślepa owca za tłumem tak gdzie mi każą i nie interpretuje wszystkiego tak jak ktoś mi każe ciemna maso.

Trabant

HT VII tier – chodzi o premkę, nie o drzewkowca

itakdebilewWG

Faktycznie, nie zauważyłem ;/ tak podobne te tanki że mnie zamurowało właśnie. Przepraszam też przedpostowicza, jednak trza było powiedzieć wprost że się pierdyknąłem a nie mi tu z czytaniem ze zrozumieniem wyjeżdżać … sorki jeszcze raz

kc97fhvj42ognv

No ale to jest właśnie brak zdolności czytania ze zrozumieniem…
Miał Ci napisać: “Ej de***u! Chodzi o premke!”
Raz że gość zwrócił Ci normalnie i kulturalnie uwagę że wyzywasz a dwa grzecznie Ci powiedział o twych brakach w czytaniu ze zrozumieniem.
A teraz ja Ci coś powiem bez owijania w bawełnę…
Po prostu nie cwaniakuj bo Ci z tyłu brakuje, zamknij jadaczkę i nie kłap dziobem. Innymi słowy…skończ i się nie kompromituj.
GL HF

Anonimowo

Ale wiesz że z silnik i skrzynia były głównym problemem tygrysa? Co mu z ilości jeżeli yebały się a naprawa polowa była czasochłonna? Według ciebie zastosowanie silnika z pantery miało rację bytu gdzie T2 ważył ponad 68 ton a pantera około 45? Sama masa utrudniała przeprawy przez mosty a czołg nie raz stawał w drodze. Dodaj do tego fakt pogorszenia jakości stali. Jeżeli chcesz się udzielać to najpierw poczytaj.. a nie czekaj.. GRAM W WORLD OF TANKS I ZNAM SIE NA CZOLGACH.. skręca mnie jak widzę takich niedouczonych historyków. Typowa ciemna masa.

itakdebilewWG

No ciemna maso, głownym problemem czołgów niemieckich a zwłaszcza T2 była ich skomplikowana konstrukcja oraz brak wykwalifikowanych mechaników oraz części zamiennych odpowiedniej jakości i stanowczo zbyt długi okres produkcji takiej maszyny. Więc tutaj wychodzi kto jest panem GRAM W WOTA i wszystko wiem o czołgach bo gówno wiesz. Silnik to był mały pikuś z którym borykał się każdy niemiecki czołg. Ciemna maso.

ktosik

Wiadomo jakie drzewko bedzie w maju?

rgb

Byłem napalony na tego Tigera, a tu oczywiście nerf. Bo ku..wa co? za szybko się obracał? Zjeb…ny samochodzik go nie objedzie? Wugie nie zobaczy grosza dopóki nie zrobią coś z tymi popier…olonymi wyścigówkami.

Kosa

nerf, bo nie jest ruski.

Imperceptible

O wyscigowki to ty sie nie martw, grosz juz polecial i dostana niedlugo kolejny event.

robertunio

Zamiast dać buffa drzewkowemu Tigerowi 2 to WG wprowadzi DLC z Tigerem 2 na 7 tierze 😉

max

uszkodzenia 240 pw , jakos nie widze żeby był postrachem .

Anonimowo

Historycznie tiger II nie miał działa 105mm wiec się nie dziw że na 88 ma 240dmg

Ares

Tylko że to miał 88 nie oznacza że armata była słaba. Wytłumacz czemu Emil 2 na ACPR na więcej obrażeń na strzał niż M103 czy Conqueror albo AMX 120. Albo dlaczego Szwedzka 75 ma większe obrażenia na strzał od Niemieckiej!

Brahu

Bo to jest długa 88, czyli jak napisał kolega wyżej historyczne działo (w końcu H musi oznaczać historyczny a nie Henshel jak niektórzy twierdzą).

Dziwi mnie ze ma 100 hp mniej od Tiger I.

Upadły

Ale to lipa piszą jaki to on pancerz nie miał a 6 tiery go leją a od is3 wszystko dinga z penetracja 170 czy to wieża czy kadłub więc te historyczne dane to w D… mogą sobie wsadzić

Anonimowo

To jest taki syf że brak słów

Noob

Czyli cienkiego bolka zmienili w jeszcze bardziej cienkiego bolka?

Imperceptible

Teraz juz wiecie czemu nie bylo trygrysa 2 h na dzien tygrysa? :p