Wieści z SuperTestu – Nieustraszony, Leone, Azuma

Zmiany w okrętach testowych.

Niszczyciel  Nieustraszony, tier IX.

Zmiany w „Grupie naprawczej”:

  • – Odzyskiwanie PW zmniejszono z 2% do 1.5% maksymalnej ilości PW na sekundę.

Pomysł niszczyciela z ulepszoną Grupą Naprawczą, która pozwala na odzyskanie dużej ilości punktów wytrzymałości sprawdził się i pozwolił Nieustraszonemu skutecznie walczyć z wrogimi okrętami i powracać do bitwy mimo dużych strat w PW. Jednak, aby zbalansować ten DD z innymi okrętami tego tieru i typu musimy zredukować efektywność tego sprzętu eksploatacyjnego.


Niszczyciel Leone, tier VI.

Zmienia się ilość ładunków „Wytwornicy dymu” :

  • – ilość ładunków zmniejszono z 2 (3) do 1 (2);

Duża ilość „Wytwornicy dymu” powodowała, że okręt ten wybaczał wiele pomyłek. Wraz z długą pracą i czasem trwania dymu Leone był bardzo efektywny na swoim tierze. Teraz, jeśli okręt źle się ustawi lub niewłaściwie uruchomi wytwornicę, szybko może pozostać bez możliwości jej wykorzystania co zmniejszy jego efektywność w bitwach.


Japoński krążownik Azuma, tier IX.

Początkowy pomysł na ten krążownik był taki, że miał brać udział w walkach na daleki dystans, stąd jego pancerz i bardzo dobra celność. Jednakże testy pokazały, że to rozwiązanie bardzo ogranicza taktyczne wykorzystanie Azumy przez graczy i wpływ okrętu na bitwę. W nowej wersji Azuma będzie mniej celna, ale otrzyma kilka usprawnień, które pozwoli temu okrętowi na bycie bardziej skutecznym nie tylko na maksymalnym zasięgu.

Ulepszono sprzęt eksploatacyjny „Grupa naprawcza”:

  • – ilość ładunków zwiększono z 2(3) do 3(4)
  • – szybkość przeładowania zmniejszono z 120(80) do 60(40) sekund

Dodano „Sondę hydroakustyczną”:

  • – czas działania 100s.
  • – zasięg wykrywania okrętów – 5km
  • – zasięg wykrywania torped – 3,5km
  • – przeładowanie: 180(120)s.
  • – ilość ładunków 2(3)

Celność tego krążownika wraca na poprzedni poziom z powodu ponadprzeciętnej efektywności. Na krótkich i średnich dystansach będzie ona lepsza niż na podobnych krążownikach IX tieru (Kronsztad i Alaska).

Aby zwiększyć przeżywalność Azumy poprawiamy parametry „Grupy naprawczej”. Wraz z dużą ilością ładunków i szybkim przeładowaniem krążownik ten będzie mógł pozostawać aktywny dłużej w bitwie.
Na okręt wraca również Sonda hydroakustyczna – jej parametry są zbliżone do tej z innych okrętów tego tieru. Dzięki jej obecności okręt będzie bezpieczniejszy w walce na bliski dystans, jednakże parametry tego okrętu nie oznaczają, że taka walka będzie skuteczna, zważywszy na grubość pancerza i długie przeładowanie dział.
Obrona przeciw lotnicza także została zmodyfikowana. Podzielimy się szczegółami, ale w późniejszym terminie.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nuki66

Nieustraszony – tylko 4 działka na 9 tierze a teraz jeszcze mu zabiorą naprawkę – będzie ……kupa. A Leone – jakias włoska lipna konstrukcja na 6 tierze. Mój wymaksowany Gallant go zje na śniadanko. – WG wprowadzać obydwa darmowe fragi !!!!!! ASAP !!!!!!!!