Leningrad: Czyste niebo

Leningrad to główny okręt swojego typu marynarki radzieckiej, zbudowany w latach 30. Dostępny będzie jako główna nagroda w morskim maratonie.

W skrócie: Główny okręt swojego typu, konfiguracja późno-powojenna z ulepszonymi możliwościami przeciwlotniczymi

  • Historia

Niszczyciele typu Leningrad były pierwszymi okrętami zbudowanymi po rewolucji, inspirowane były francuskimi niszczycielami typu Vauquelin. Niszczyciel Projektu 1 został zaakceptowany do produkcji w lutym 1930 roku, a dwa lata później został zwodowany. Leningrad opuścił suchy dok w listopadzie tego samego roku. Podczas testów przekroczył oczekiwania, osiągał wyższe prędkości niż początkowo zakładano. Jednakże pojawiły się też problemy, przez które trafił z powrotem do doku. Po inwazji Niemiec, Leningrad został oddelegowany do ochrony stawiaczy min. Okręt operował głównie na wodach wokół Kronsztadu czy Leningradu, często ostrzeliwując pozycje na wybrzeżu, czy osłaniając desant. Służył tak do 1944 roku. Po 2WŚ Leningrad pływał wraz z Flotą Bałtycką, a w latach 50. przeszedł modernizację. Wkrótce po tym jednak został przemianowany na cel treningowy, a swój żywot zakończył po trafieniu pociskiem przeciw-okrętowym w maju 1963 roku.

W War Thunder Leningrad będzie jedną z głównych nagród w morskim maratonie. Okręt zbliżony jest do Moskwy, lecz posiada lepsze uzbrojenie przeciwlotnicze oraz status premium. Uzbrojenie podstawowe jest identyczne jak na Moskwie, mowa tutaj o pięciu działach B-13 kal. 130 mm. Dzięki nim okręt może zadać poważne uszkodzenia każdemu przeciwnikowi, jednakże należy zwrócić uwagę na dość powolny obrót wież. Na bliskie starcia przygotowano także torpedy.


Leningrad będzie możliwy do zdobycia w morskim maratonie. Upewnijcie się że go zdobędziecie i nie zapomnijcie o odwiedzaniu naszej strony!

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.