War Thunder coraz bliżej współczesności – Challenger 2 oraz VII Era

Aktualizacja 1.87 jeszcze bardziej zbliży nas do nowoczesności, czas w grze obejmuje już lata od 30. do 90. Dzięki temu zobaczycie nową Erę jednostek naziemnych oraz mnóstwo nowości dla lotnictwa czy marynarki.

Jednostki naziemne VII Ery

Niektóre z czołgów w naszej grze kwalifikują się do trzeciej generacji czołgów podstawowych, z tego powodu wprowadzimy pewne zmiany do Klasyfikacji Bitewnej oraz Ery tych maszyn. Pewne czołgi z V i VI ery zostaną lepiej dopasowane do bitew mieszanych.

Opracowany w latach 80. Challenger 2 wciąż służy w brytyjskiej armii. W nadchodzącej aktualizacji 1.87 czołgiści z War Thunder będą mieli okazję sprawdzić jeden z najbardziej nowoczesnych czołgów podstawowych. W skrócie: Następca Challengera 1 i najbardziej zaawansowany czołg podstawowy brytyjskiej armii.

W War Thunder Challenger 2 będzie nowym nabytkiem w brytyjskim drzewku oraz pierwszym czołgiem na VII Erze! Zbudowany na podstawie Challengera 1 dzieli z nim kilka cech, lecz także wprowadza usprawnienia, dzięki czemu stanie w walce jak równy z równym!

Challenger 2 posiada nowe działo L30A1, lecz wciąż jest to armata gwintowana zdolna strzelać pociskami typu HESH, które uwielbiają Brytyjczycy. Balistyka w porównaniu z poprzednikiem pozostaje na dobrym poziomie, z tą różnicą, że L30 zdolne jest miotać lepsze a przede wszystkim nowsze pociski podkalibrowe.

Nie tylko w kwestii uzbrojenia jest podobnie. Challenger 2 napędzany jest 1200 konnym silnikiem diesla w układzie V12, a dzięki prawie identycznej masie co Challenger 1, obydwa czołgi wykazują bardzo zbliżoną mobilność. W idealnych warunkach czołg może rozpędzić się do 56 km/h.

Natomiast główną różnicą jest opancerzenie. Pomimo tego że ogólny układ pozostaje bez zmian, to opancerzenie wieży znacznie się poprawiło. Dodano tutaj nie tylko więcej milimetrów, ale przede wszystkim nowy typ pancerza Chobham, który zapewnia ochronę na poziomie 540 mm przeciwko pociskom kinetycznym, oraz 1000 mm przeciwko pociskom o energii chemicznej. Niestety żeby nie było zbyt różowo, to pancerz kadłuba a przede wszystkim dolna płyta pozostają bez zmian. Chrońcie ją!

Challenger 2 to nowy czołg podstawowy w brytyjskim drzewku, który kontynuuje tradycję i wprowadza pewne usprawnienia, aczkolwiek wciąż lepiej będzie nie wychylać się zbytnio do przodu i pozostać na drugiej linii.

Maszyna dołączy do War Thunder już w aktualizacji 1.87! Tymczasem wypatrujcie kolejnych nowości!

 

Źródło: https://warthunder.com/pl

17 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  ja mam pytanie z innej beczki. Próbuje założyć konto i raz ze mój nick jest zajęty, wpisuje jakiś inny, i wszystko jest dobrze do kodu captcha – za każdym razem jest on ” źle wpisany ” po 5 próbach wpisywania wyskakuje kominikat że ” nick jest już zajęty ” próbuje się zalogować i ” konto nie istnieje ” tak samo jak chce się zarejestrować fb czy gmailem – za każdym razem jak wpiszę np Daniel36wdupe ” – ten nick też jest zajęty

 2. iBlackLagoon pisze:

  Jedynie w czym dobry to przegrywanie zawodów NATO.

 3. Anonim pisze:

  Raczej w kwietniu przed Świętami jak co roku

 4. asdii pisze:

  a tak z innej beczki , orientuje się ktoś może kiedy będą jakieś zniżki na czołgi z włoskiego drzewka ?

 5. Anonim pisze:

  Ładne to 🙂

 6. Anonim pisze:

  A WoT nadal kisi się w pojazdach narysowanych na serwetkach.

  • jebWoTa pisze:

   chyba wymyślonych przez tą bandę jełopów w postaci OP premek dla półsprytnych pseudointelektualistów którym wydaje się że jak mają niebieskie albo fioletowe statystyki to znaczą coś w świecie …

  • fasdwasd pisze:

   No dokladnie, w momencie gdy w war thunder skoncza sie czolgi, w wot dalej bedzie masa ;). Ale cos watpie ze wt tak po prostu przestana wypuszczac nowe czolgi.

   • atikabubu pisze:

    Flota, helki, samoloty – do wyboru, do koloru. Mogą tak klepać RZECZYWISTE pojazdy jeszcze ho hoooo… Nawet w ramach poprawy błędów przeszłości chcą wydudkać Panterę 2 i KT 105.

   • Anonim pisze:

    Zdecydowanie bym wolał żeby przestali wypuszczać maszyny jak im się skończą, niż jakby mieli iść w kierunku WG.
    Poza tym – do WT trafiają dziesiątki różnych rodzajów pojazdów które nie miałyby miejsca w WoT. Podczas gdy WG wypuszcza kolejny ruski papierowy średni czołg Gaijin dodaje do gry śmigłowce, statki, pojazdy rakietowe, PPK, BWP, nowe mechaniki. Co prawda wydali kołowce niedawne, ale jak widzę reakcje graczy online to niezbyt im się podobają(z drugiej strony trudno brać te opinie na poważnie bo ten typ gier przyciąga samych malkonentów którym nigdy nie dogodzisz – to się ty czy również WT).

    WoT butwieje w tej swojej skostniałej strukturze gry i mecie której nie da się ruszyć do się natychmiast robi negatywny odzew od graczy. Albo po prostu nie wiedzą co dalej robić.

    • Anonim pisze:

     Pamiętam jak to było z polskim drzewkiem. Jaki był wylew szamba. Czołgi polskie spełniają swoją rolę i mi się podobają 🙂 . Jak ktoś nie umie grać to niech przestanie i nie niszczy gry innym 🙂

 7. Fire pisze:

  Jeszcze tylko T-14 Armata, Leo 2 A7 i będzie git 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.