[UPD 11/2] Aktualizacja 0.8.0.2

Dziś w godzinach porannych została wgrana kolejna mini łatka usprawniająca balans, lecz nie tylko:

Dziennik zmian:

 • Naprawiono błąd powodujący ogromne obrażenia od eksplozji AA na VIII poziomie;
 • Dostosowano progresję uszkodzeń eksplozji AA na wszystkich poziomach;
 • Rozwiązano niektóre problemy z ciągłym obliczaniem DPS. W rezultacie ciągły DPS został skorygowany o 5% na wszystkich okrętach;
 • Dokonano zmiany w balansie w przypadku kilku okrętów podczas testów na żywo (  V Viribus Unitis  V Exeter  V Yahagi  IX Neustrashimy);

Drodzy gracze,

Po poprawce 0.8.0.1 napotkaliśmy dwa problemy z mechaniką obrony przeciwlotniczej:

 • Duże skoki obrażeń od eksplozji na tierach VIII i wyższych (jest to błąd, powinny się zwiększać proporcjonalnie);
 • Ciągłe DPS na kilku okretach / tierach wymaga dalszej regulacji (przeważnie stonowania ich trochę);

Pracujemy już nad rozwiązaniem obu problemów, ale aby uniknąć nowych błędów, spędzimy kilka dni sprawdzając wszystko i przygotowując małą aktualizację.

Planujemy wydać tę poprawkę na początku przyszłego tygodnia.

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość.

Zespół World of Warships.


Aby przejście między starym a nowym stylem rozgrywki lotniskowcami odbyło się bezproblemowo dla graczy, w dniach 8 do 11 lutego udostępniamy możliwość bezpłatnego przeszkolenia swoich dowódców, ponownego rozdysponowania ich punktów umiejętności i demontażu modernizacji. Dotyczy to wszystkich dowódców i okrętów, niezależnie od specjalizacji lub klasy.

Lista zmian:

W ramach aktualizacji 0.8.0.1 wprowadzimy zmiany w zrównoważeniu oraz usprawnienia w parametrach lotniskowców i obrony przeciwlotniczej.

 • W celu zmniejszenia potencjału ofensywnego i rozpoznawczego szturmowców przeciwko niszczycielom w bitwach z jednostkami wysokiego poziomu, zmniejszyliśmy liczbę szturmowców w eskadrze do 9, a w grupie szturmowej do 3. Zmiany wpływają na lotniskowce   VIII Lexington  VIII Shokaku  X Midway  X Hakuryu.
 • Zwiększono wysokość, na jakiej powracające samoloty stają się niewrażliwe na ostrzał dział przeciwlotniczych. Dzięki temu samoloty są dłużej w zasięgu ognia okrętów przeciwnika, co powinno osłabić taktykę polegającą na wycofywaniu eskadry natychmiast po zakończeniu ataku pierwszej grupy szturmowej (domyślnie – klawisz „F”).
 • Manewrowanie między wybuchami ognia przeciwlotniczego pozwala zmniejszyć uszkodzenia zadawane przez działa przeciwlotnicze, nawet te należące do jednostek wyposażonych w silne systemy obrony przeciwlotniczej. Rozbiliśmy skuteczność obrony przeciwlotniczej na stałe uszkodzenia otrzymywane od ostrzałów a uszkodzenia zadawane przez wybuchy. W ten sposób taktyka unikania wybuchów wciąż pozostaje skuteczna, ale jeżeli samoloty pozostaną w zasięgu obrony przeciwlotniczej zbyt długo, mimo wszystko poniosą ogromne straty – zwłaszcza w walce przeciwko formacji okrętów. Stały poziom uszkodzeń zwiększa się z upływem czasu około dwukrotnie, a uszkodzenia zadawane przez wybuchy będą zmniejszać się w odwrotnie proporcjonalny sposób.
 • Zmieniliśmy niektóre cechy japońskich bombowców torpedowych. Celność grupy szturmowej przygotowującej się do ataku, tj. gotowej do zrzucenia torped, będzie stabilizować się teraz dłużej po wykonaniu manewru. Rozmiar celownika został zmniejszony, a podczas manewrowania celownik zaczyna się rozdzielać. Aby przeprowadzić skuteczny atak, gracz musi obrać linię ataku odpowiednio wcześniej i unikać manewrowania samolotami w ostatniej chwili.
 • Zmniejszono prawdopodobieństwo zalania spowodowanego wybuchem japońskich torped podwieszanych na poziomach IV – VIII o jedną trzecią, a także niemieckich i japońskich torped podwieszanych na poziomie X o połowę.
 • Torpedy dostępne na okręcie   X Hakuryuuległy znaczącym zmianom. Przygotowanie do ataku trwa teraz dłużej i jest trudniejsze. Zmieniliśmy parametry celowania i zwiększyliśmy kąt rozrzutu torped, nawet jeżeli zostanie oddana salwa o najwyższym poziomie celności. Oprócz tego zwiększyliśmy. opóźnienie przed rozpoczęciem kolejnego ataku. Znacząco zmieniliśmy charakterystykę torped: zmniejszyliśmy prędkość, zwiększyliśmy promień wykrywania i wydłużyliśmy czas uzbrajania.
 • Zmniejszyliśmy prędkość samolotów powracających na lotniskowiec.
 • Aby zwiększyć skuteczność ataków, dodaliśmy bombowcom odporność na uszkodzenia od ognia przeciwlotniczego w momencie, gdy przygotowują się do ataku (gdy celownik zmienia kolor na zielony). Na tym etapie ataku wszystkie bombowce będą otrzymywać o 30% mniej uszkodzeń.
 • Poprawki błędów: celowanie w bazowych samolotach szturmowych lotniskowca   VI Rangerjest teraz podobne do sposobu celowania we wszystkich amerykańskich samolotach szturmowych. Parametry podstawowego sprzętu eksploatacyjnego „Myśliwiec” brytyjskiego krążownika   V Emeraldmają teraz takie same wartości jak parametry sprzętu „Myśliwiec II”, a minimalna prędkość bazowych bombowców japońskich wszystkich poziomów nie przekracza minimalnej prędkości wszystkich bombowców dostępnych do zbadania.
 • Obrony bliskiego zasięgu AA obejmują teraz działa do 30 mm. Zmiana ta połączy słabe obrony AA średniego zasięgu z obroną AA na krótkim dystansie, wzmacniając ją i usuwając strefę, w której skuteczność dział przeciwlotniczych była niska. Wpłynie to na takie okręty jak na przykład krążowniki   VII Atlanta  VI Pensacola  VI Dallasi pancerniki   VII Colorado  VI Arizona.
 • Jeśli na pokładzie okrętu nie ma dział przeciwlotniczych kalibru 30 mm, zasięg średniodystansowych systemów obrony przeciwlotniczej zaczyna się na promieniu 1 km. Konfiguracja obrony przeciwlotniczej okrętów, które nie są w stanie zestrzelić samolotów w promieniu 1 km zostanie odpowiednio wyróżniona.

Zmiany w okrętach testowych.

 • Brytyjskie bombowce torpedowe odznaczały się zbyt wysoką skutecznością w walce. Dlatego wprowadziliśmy zmiany mające je zrównoważyć:
 • Zmieniliśmy parametry ścieżki ataku brytyjskich bombowców torpedowych: czas trwania przygotowań do ataku został wydłużony, a także rozszerzono kąt rozrzutu torped, nawet w salwach o najwyższym poziomie celności.
 • Zmieniono ustawienia wszystkich brytyjskich torped podwieszanych: wydłużono czas uzbrajania, wydłużono zasięg i zmieniono prędkość, która wynosi obecnie 35 węzłów.
 • Na brytyjskich lotniskowcach poziomów VIII i X dostępny jest tylko jeden rodzaj torped: Mark XII (podstawowa torpeda podwieszana VIII poziomu).

Oprócz tego w ramach aktualizacji naprawiliśmy kilka błędów:

 • Naprawiono błąd, w którym flaga jedenastego sezonu rankingowego była niepoprawnie wyświetlana w sekcji dotyczącej statystyk sezonu w profilu gracza. Naprawiono błąd, który na słabszych konfiguracjach sprzętowych czasami powodował zawieszanie się gry przy przechodzeniu do portu. Naprawiano błąd, który w niektórych przypadkach skutkował odtwarzaniem nieprawidłowych dźwięków wystrzałów.
 • Ponadto chcemy uczcić Księżycowy Nowy Rok, dlatego wszyscy gracze, którzy wybrali Smoczy port, zobaczą teraz nowy ekran ładowania z okolicznościowym motywem.

Żródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments