Wieści z SuperTestu – dlaczego Azuma przestała być dziesiątką

 

W tam artykule wytłumaczymy powody dla których przesunęliśmy okręt Azuma z tieru X do IX

W przypadku dodawania nowego okrętu do gry jego tier jest uzależniony od historycznych parametrów. W przypadku Azumy pomysł był taki by dać ten okręt na tier X, ale testy wykazały że aby zbalansować ten okręt musielibyśmy mocno zmienić jego parametry co byłoby niezgodne z oryginalnym projektem. Sądzimy, że lepiej będzie jeśli Azuma będzie dobrym okrętem na tierze IX niż miałaby być słabym na tierze X – z tego powodu wprowadziliśmy te zmiany. Odpowiednio też zmodyfikowaliśmy parametry okrętu, włączając w to opancerzenie (30 mm opancerzenie było potrzebne dla X tieru). Celność będzie głównym atutem tego okrętu.
Zauważyliśmy Wasze obawy związane z usunięciem Sondy Hydroakustycznej z Azumy. Rozumiemy to, ale biorąc pod uwagę charakterystyki okrętu, postanowiliśmy testować go bez tego sprzętu. W późniejszym czasie, jeśli będzie tego wymagał balans, być może Sonda Hydroakustyczna powróci.
Pomysł dodania X tierowego krążownika liniowego IJN upadł. Teraz pracujemy nad zmodyfikowaną wersją Azumy, która dostanie wyrzutnie torpedowe i wzmocnioną artylerię przeciwlotniczą i trafi na tier X.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alt

Okręt jest jednym z projektowanych w ramach projektu B-65. Projekt krążownika super A przewidywał 8 wyrzutni torpedowych 610mm. Bez względu na tier powinien je mieć. To tyle w kwestii zmiany parametrów historycznych.

J_jW

Najgorszy możliwy scenariusz to choćby taki, że teraz trzeba będzie czekać nie wiadomo ile czasu na dopracowanie Azumy na IX tierze, po to, by mogła się odbyć premierowa promocja wielkich krążowników na bezkresnych obszarach wirtualnego Oceanu Spokojnego, czyli zmagania Azuma kontra Alaska… A jak nie masz tyle free xp, to proszę bardzo łyknij sobie USS Wichita, da ci przedsmak luksusu… Więc kiedy? Okolice Wielkanocy?

@#$

Japoński krążownik bez torped wyglada jak jaskiniowiec bez maczugi:) a wszystko w myśl dziwnej zasady że SUPER krążki 300mm kaliber mają ich nie mieć. Za mało różnorodności i skrajności w tej grze powinni tworzyć więcej takich unikatowych konstrukcji żeby było ciekawiej. Tj Atlanta czy Kutuzow.