Wieści z SuperTestu – pancerniki rosyjskie zamysł linii

Sowieckie Pancerniki czyli jak powinniśmy nimi grać jak wyjdą według deweloperów!

W ostatnio ujawniliśmy nowe drzewko sowieckich pancerników i opisaliśmy ich parametry. Po tym poście otrzymaliśmy wiele waszych komentarzy i postanowiliśmy opowiedzieć wam o cechach charakterystycznych tej linii oraz czym będą się różnić od pozostałych pancerników.

Proszę pamiętajcie, że na tym etapie jest to tylko pomysł i jeśli testy nie wykażą jego efektywności, nie spełnią waszych oczekiwań, będziemy wprowadzać dodatkowe zmiany w ich balansie.

Rosyjskie pancerniki zachęcają do agresywnego stylu gry, bliskich dystansów i walki na małych i średnich dystansach. Następujące cechy, zarówno te pozytywne jak i negatywne podkreślają w jakim kierunku powinniśmy się kierować na początku bitwy:

  • – wysoko położona cytadela jest dobrym celem dla wrogich okrętów i wymaga uważnego manewrowania, ale ochrona pancerna dziobu jest dobra i jeśli okręt jest poprawnie ustawiony to cechy głównego uzbrojenia (szybki obrót i dobre kąty) pozwalają na ostrzał przy odpowiednio skątowanej cytadeli.
  • – duży promień skrętu jest kompensowany szybkim przestawianiem steru co pozwoli dowódcom aktywnie i precyzyjnie manewrować wykorzystując zarazem cechy opancerzenia.
  • – celność dział baterii głównej na bliskich dystansach (10-12km) będzie porównywalna z krążownikami, ale na dalekich dystansach niestety będzie gorsze niż innych pancerników. Dodatkowo ważnym elementem będzie specjalna Grupa Naprawczo-Ratunkowa, podobna do tej, która znajduje się na Rewolucji Październikowej: 3(4) ładunki, ale z bardzo szybkim przeładowaniem. Pozwoli to na podniesienie przeżywalności okrętu w krytycznych momentach, a tym samym wydłuży całkowitą przeżywalność na polu bitwy.
  • – cała linia będzie charakteryzowała się nieco lepszym kamuflażem niż inne linie pancerników, co pozwoli na tworzenie pułapek i zaskakiwanie wrogich okrętów. Unikalny Radar dozorowania pozwoli na wykrywanie wyłącznie BB i CV przez wyspy, jak i w trudnych warunkach pogodowych.
  • – rosyjskie pancerniki mają baterie dział pomocniczych na średnim poziomie oraz dobrą ochronę przed pociskami HE dzięki grubemu pancerzowi.
  • – chcemy dodatkowo podkreślić styl tej linie i nadal testujemy i dostrajamy parametry tak by pasowały do pomysłu i pozwalały na logiczny postęp w drzewku rozwoju. Np. Władywostok i Sowiecki Sojuz dostaną zwiększone opancerzenie pokładu i kazamatów o grubości 40mm.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments