Lotniskowce amerykańskie – specyfika

Lotniskowce amerykańskie


  IV Langley


  VI Ranger


  VIII Lexington


  X Midway

Langley to pierwszy lotniskowiec w amerykańskim drzewie technologicznym. Jego bombowce torpedowe latają w małych, trzysamolotowych kluczach i atakują pojedynczo. Następną jednostką w gałęzi jest Ranger, którego eskadry bombowców torpedowych i nurkujących są większe. Na poziomie VIII znajduje się Lexington, którego eskadry bombowców torpedowych i samolotów szturmowych są bardzo liczne, a każdy bombowiec nurkujący uzbrojony jest w dwie bomby. X-poziomowy Midway posiada eskadry samolotów szturmowych i bombowców nurkujących liczące 12 samolotów, a eskadry bombowców torpedowych — 9 samolotów. Bombowce torpedowe i nurkujące startujące z Midway posiadają po dwie torpedy/bomby. Dzięki temu mogą zadać ogromne uszkodzenia przy pojedynczym podejściu.

Wszystkie amerykańskie samoloty posiadają pule PW większe od ich japońskich rywali, a parametr ten można poprawić jeszcze bardziej za pomocą umiejętności dowódcy i ulepszeń. Zapewni to Waszym eskadrom większe szanse na przetrwanie nawałnicy ogniowej, jaką z pewnością zgotują Wam działa przeciwlotnicze.

Samoloty szturmowe

Amerykańskie samoloty szturmowe wyróżniają się dużą szybkością, a ich elipsa celownicza rozciąga się poprzecznie do ruchu eskadry. Dzięki temu atak na bok okrętu może być skuteczniejszy.

Nazwa lotniskowca Liczba samolotów szturmowych w kluczu Liczba samolotów szturmowych w eskadrze Liczba rakiet każdego samolotu
  IV Langley 3 6 4
  VI Ranger 2 6 6
  VIII Lexington 2 8 8 × HVAR 127 mm
  VIII Lexington 2 8 2 × Tiny Tim
  X Midway 3 12 12 × HVAR 127 mm
  X Midway 3 12 3 × Tiny Tim

Podstawowe amerykańskie rakiety niekierowane zadają mniejsze uszkodzenia niż ich japońskie odpowiedniki, lecz amerykańskie samoloty przenoszą większą ich liczbę. Na początku możecie wystrzelić tylko 8 rakiet przy jednym ataku samolotów szturmowych, ale gdy dotrzecie do Midway, będziecie mogli pokarać wroga salwą złożoną z 36 rakiet. Ponadto, na poziomach VIII i X samoloty z amerykańskich lotniskowców mogą przenosić większe rakiety Tiny Tim. Elipsa celownicza zmienia się również z prostopadłej do kursu samolotów w taką, która rozpościera się wzdłuż ich kierunku ruchu. Przebijalność pancerza, uszkodzenia, szanse na podpalenie przeciwnika są niemal dwukrotnie wyższe niż w przypadku rakiet podstawowych. Jednakże liczba rakiet Tiny Tim, w które można wyposażyć eskadrę, jest znacznie mniejsza, a wycelowanie ich zajmuje więcej czasu, więc skuteczne ich użycie wymaga ostrożnego planowania.

Bombowce nurkujące

Amerykańskie bombowce nurkujące wyposażone są w bomby odłamkowo-burzące. Uszkodzenia zadawane przez bomby nie rosną drastycznie wraz z kolejnymi poziomami, ale na VIII i X poziomie samoloty posiadają po dwie bomby.

Nazwa lotniskowca Liczba bombowców w kluczu Liczba bombowców w eskadrze Liczba bomb każdego samolotu
  IV Langley 2 6 1
  VI Ranger 3 9 1
  VIII Lexington 3 9 2
  X Midway 3 12 2

Tak jak poprzednio, duże bomby OB zadają znaczne uszkodzenia okrętom wszystkich typów. Ponadto, dają dużą szansę na podpalenie przeciwnika.

Bombowce torpedowe

Celowniki amerykańskich bombowców torpedowych szybko ulegają skupieniu, gdy przygotowują się do ataku i bardzo powolnie, gdy przygotowania te dobiegną końca. Koniecznie należy wziąć to pod uwagę, zwłaszcza przy podejściu do celu i unikać gwałtownym manewrów na początku ataku, żeby wystrzelić torpedy w dużym skupieniu.

Nazwa lotniskowca Liczba bombowców torpedowych w kluczu Liczba bombowców torpedowych w eskadrze Liczba torped każdego samolotu
  IV Langley 1 3 1
  VI Ranger 2 6 1
  VIII Lexington 3 9 1
  X Midway 3 9 2

Amerykańskie torpedy są wolniejsze od swoich japońskich odpowiedników i rozpędzają się maksymalnie do 33—35 węzłów, przy zasięgu sięgającym ledwie 4 km na poziomie X. Jednakże odległość, którą torpeda musi pokonać, żeby się uzbroić, jest stosunkowo niewielka, co pozwala na zrzucanie ich tuż pod burtami nieprzyjaciół.

Na poziomie X bombowce torpedowe uzbrojone są w dwie torpedy. Jednak większa liczba torped okupiona jest stosunkowo niskimi uszkodzeniami w porównaniu z samolotami japońskimi.

Jeśli więc wolicie samoloty wytrzymalsze, posiadające większy zapas amunicji — Wasz wybór powinien paść na amerykańską linię lotniskowców!

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
damek

ale co pozostałe Cv znikną>?