Wspominamy 2018

Zamknijmy ten rok końcowym podsumowaniem.


Do Nowego Roku pozostały już tylko dwa tygodnie, a po premierze aktualizacji 1.3 oraz prezentacji naszych planów na kolejny rok, nastał dobry moment na przypomnienie głównych wydarzeń 2018 roku w World of Tanks.

Rozbicie radzieckiego drzewa technologicznego (Aktualizacja 9.22)

Aktualizacja 9.22 była jedną z najważniejszych w tym roku. Wprowadziła między innymi rozbicie radzieckiego drzewa technologicznego w jego ówczesnej formie.

 • Nowe ciężkie czołgi radzieckie z wieżą zamontowaną z tyłu:
 • Zamiana starego Object 430. Właściwości tego pojazdu zostały zmienione i umieszczono go na poziomie IX, zamiast Object 430 II, a  Object 430U znalazł się na szczycie drzewa.
 • Wprowadzono Object 257, który zajął miejsce IS-8.
 • Utworzono dwie nowe linie z wolnymi miejscami dla kandydatów na poziom X, następujących po czołgach  Object 430 II i IS-8.
  • Te miejsca zostały później wypełnione przez K-91 oraz Object 277.
 •  Przetasowanie drugiej linii radzieckich niszczycieli czołgów, kończącej się na Object 268 Version 4
  • W późniejszym okresie dostosowano osiągi tego pojazdu, by odpowiadały innym maszynom X poziomu
Pełna lista zmian

World of Tanks, edycja poprawiona (aktualizacja 1.0)

Jednym z naszych największych osiągnięć i jednocześnie największą aktualizacją w historii World of Tanks była aktualizacja 1.0, po której każdy mógł na nowo odkryć swoją ulubioną grę.

 • Całkowicie przerobiono silnik gry: Implementacja nowego silnika Core poprawiła wydajność na większości sprzętów, od budżetowych po najpotężniejsze komputery
 • Oszałamiająca grafika HD oraz poprawione mapy: Wszystkie obiekty na każdej mapie zostały poprawione do jakości HD, dzięki czemu wyglądają teraz zupełnie inaczej
 • Orkiestrowa ścieżka dźwiękowa World of Tanks: Ścieżka dźwiękowa została poprawiona w oparciu o poprzednie wersje
Pełna lista zmian

Włoskie/brytyjskie/zimowe wyzwania

Nowa koncepcja maratonu, oparta na wykorzystaniu umiejętności lub wytrwałości do ukończenia kolejnych etapów, by wygrać pojazd premium VIII poziomu. Warto było ukończyć nawet tylko kilka etapów, ponieważ każdy z nich zapewniał 10% zniżkę przy zakupie danej maszyny.

Progetto M35 mod. 46 (wyzwanie włoskie)

Caernarvon Action X (wyzwanie brytyjskie)

SU-130PM (wyzwanie zimowe)

Włochy i Linia frontu (Aktualizacja 1.0.1)

Krótko po włoskim wyzwaniu dodano drzewo technologiczne ten nacji, a zawierało ono przede wszystkim pojazdy P.44 Pantera, Prototipo Standard B z Progetto M40 mod. 65 .

Przez kilka tygodni gracze mogli wziąć udział w opartym na nowej koncepcji wyzwaniu Linia frontu:

 • Bitwy 30 kontra 30 na mapie 3 x 3 km, składające się łącznie z 9 sektorów.
 • Mechanika odrodzenia z pulą wszystkich maszyn VIII poziomu dostępnych w garażach graczy.
 • Atakujący musieli zdobywać sektory i zniszczyć trzy cele, podczas gdy zadaniem obrońców było do tego nie dopuścić aż do upłynięcia czasu gry.
 • Gracze mogli zdobyć nawet rangę „generała” za działania na placu boju, a także osiągnąć kolejne poziomy w systemie prestiżu i wygrać nagrody.

Dzięki bardzo pozytywnemu przyjęciu tego wydarzenia, powróci ono w 2019 roku wraz z nowymi wyzwaniami i nagrodami. Bądźcie czujni!


Tankball

Tradycyjnie już w World of Tanks, co dwa lata na kilka tygodni udostępniamy tryb futbolowy. Z czasem udoskonalano tę formę, a tego lata mieliśmy:

 • Trzy pojazdy o specjalnych rolach i umiejętnościach: E 100 SPORT (obrońca), T-62A SPORT (pomocnik), AMX 13 105 SPORT (napastnik)
 • Wiele lokacji, na których można się było wykazać: Stadion Lwa Jaszyna, Himelstadium oraz Zaginiony Stadion
 • Kolekcja futbolowa: Za zebrane karty czołgowe mogliście liczyć na wspaniałe nagrody, takie jak legendarny Gigi Buffon jako dowódca czy specjalne style piłkarskie

Polska oraz Drugi front (Aktualizacja 1.1)

Najważniejsza aktualizacja dla jednej z naszych największych społeczności w Europie. Po zdobycznym Pudlu oraz ciepło przyjętym czołgu 50TP Prototyp, które wprowadziliśmy w sierpniu zeszłego roku, pora było dodać do gry prawdziwą linię czołgów. Cechami wyróżniającymi te maszyny są pochyłe pancerze przednie, twarde wieżyczki z dobrymi możliwościami opuszczania dział oraz działa zadające duże uszkodzenia.

Dodaliśmy również drugą kampanię misji osobistych, dzięki którym możecie wygrać trzy nowe, specjalne pojazdy:

 • VI Excalibur , brytyjski niszczyciel czołgów, którego nie powinno się oceniać ze względu na wygląd.
 • VIII Chimera , brytyjski czołg średni o niebywale potężnym dziale.
 • X Object 279 (wczesny) , radziecki czołg ciężki o niekonwencjonalnym projekcie oraz czterech gąsienicach.

Usprawnienia preferencyjnego mechanizmu losującego (Aktualizacja 1.2)

Z czasem do gry trafiało coraz więcej nowych pojazdów, a starszym trudno było dotrzymać im kroku na najwyższych poziomach rywalizacji, mimo ich preferencyjnego traktowania mechanizm losujący. Dlatego zostały zrównoważone:


Mroczny Front na Halloween 2018

Przed kilka tygodni mogliście najeżdżać Mroczny Nebelburg, aby zdobywać zieloną materię:

 • Zielona materia była rozrzucona po mapie, ale dało się ją zdobyć również niszcząc cele. Im były większe, tym więcej zielonej materii pozostawiały.
 • Pięciu czołgistów na bitwę (solo lub w plutonie) miało za zadanie przywieźć do domu jak najwięcej tego surowca.
 • Waszymi pojazdami były zmodyfikowane MT-Revenant i choć tryb odrodzenia był aktywny, to utrata pojazdu wiązała się ze stratą całej zgromadzonej zielonej materii, której nie udało się Wam dowieźć do bazy.

Świąteczne Operacje oraz powrót legendy (Aktualizacja 1.3)

Każdy weteran World of Tanks z pewnością pamięta stare, dobre czasy, w których T-50-2 pełnił rolę demona prędkości, tuż obok VK 28.01 oraz M24 Chaffee. Niestety ten radziecki czołg lekki został później zastąpiony przez MT-25 i na długi czas wypadł z gry – aż do listopada 2018. W ramach docenienia każdego z Was, najwytrwalsi gracze otrzymali bezpłatnie T-50-2 wraz z innymi dużymi nagrodami.

Aby odpowiednio uczcić Święta, w World of Tanks odbyły się Świąteczne Operacje Specjalne, podczas których można zebrać mnóstwo przedmiotów do ozdobienia garaży oraz nadać nieco więcej świątecznej atmosfery. Podobnie jak w 2017 roku, były cztery różne kategorie dekoracji. Im lepsza kategoria, tym więcej przynosiła korzyści m.in. w kwestii bonusów za każdą bitwę.

Każdy otrzymał również lekki czołg premium jako prezent:  II MKA

Wszystko na temat Świątecznych Operacji

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cyk

Anonimku, ine doswiadczyles bo pewnie nic nie robisz w bitwe xD

wujek Cięta riposta

W roku 2020 prawdopodobnie WoT będzie miał swój kryzys spaołeczny i ekonomiczny- no bo kto kupi op tanki skoro odejdzie połowa do AW i połowa do WT.
A co za tymi idzie naturalną śmiercią w grudniu 2020.

Oświecony

Niby tyle dodali nowego contentu a na wszystkich serwerach mają ogromne spadki liczby graczy. Ludzie mają już dość traktowania ich jak dojne krowy i idiotow którzy będą kupować nowe premki na 200zł. Btw na potwierdzenie moich słów wklejam link ze statystykami serwerów wota http://wot-news.com/stat/server/eu/norm/en

cyk

Ten rok mial kilka plusow nie powiem, ale ilosc stalow w kolano WG zrobila tak duze ze teraz nie wiem co oni beda musieli zrobic zeby CI co graja zostali bo Ci co odeszli watpie zeby wrocili gg WG mieliscie super gre znoszaca zlote jaja teraz was czas dobiega konca z Wotem stad tyle projektore “gier” w trakcie produkcji, nawet jezeli te gry wyjda mam na mysli Excalibur i Paragon to juz wiadomo jak to bedzie wygladalo 100% P2W albo to nastapi na poczatku tych gier lub tak jak z Wotem na przestrzeni lat.

PupkaWG

Olewając PR sztuczki i sponsorowane artykuły:. P2W nigdy nie był tak bardzo widoczny, ubywa graczy, a błędy przejścia na HD (hit boxy, znikające pociski) dalej nie zostały naprawione, ale zamiast tego damy wam jeszcze więcej czołgów za hajs, nie ważne że są przegięte i psują grę (Lefh, IS 3A…) do grania na Yolo (france kołowe).

Czułkista

Owszem. Był. Np wtedy gdy Gold ammo było tylko za Golda. Znikające pociski też były od zawsze

Anonimowo

O znikających pociskach czytam od 2011 r. i nigdy ich nie doświadczyłem xd

Anonimowo

Anonim bo nie doswiadczyles bo pewnie nic nie robisz w bitwe xD