Wieści z SuperTestu – brytyjski krążkownik Exeter

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J_jW

Zgodzę się z kolegami, że HMS Exter w rzeczywistości był okrętem o parametrach mniej więcej 75% krążownika Admiral Hipper, który jest na VIII tierze, a pancerzem kadłuba mu dorównywał. Ale jak zrobimy kartonowy model na V tier jak znalazł… Proponowany np. HMS Vanguard ma niewiele wspólnego poza wyglądem ze swoją pierwszą testową odsłoną. Jesteśmy zgodni, że z HMS Exeter chcielibyśmy mieć zaczepnego sparing partnera dla Grafa Spee.

Revanche25

No i coś nie halo z tym pancerzem 13 mm jak był burty 76 mm, pokład 35-37 mm, wieże i barbety 25 mm, komory amunicyjne do 111 mm

luki

Taki okręt z takimi parametrami posiadający dym na tym tierze to jakaś masakra, gdzie tutaj balans, jak porówna się go np z furutaką z tym samym układem dział!!?? z takimi parametrami nie powinien mieć dymu, żaden inny okręt w grze wyposażony w dym nie posiada dział o tym kalibrze, to jest okręt który spokojnie na równym poziomie może się tłuc z siódemkami. A oczywiście zapomniałem że jeszcze ma HE z 15% szansą na podpalenie, to jeszcze można dźwignąć do 19%. Nie poważne te parametry chyba…

Revanche25

Na podstawie Exeter powstały krążkownik typu Leander, przy czym Exeter to CA a Leander CL ale Exeter powinien być na co najmniej VI tierze.