Przeróbka lotniskowców, ciąg dalszy

Kapitanowie!

Po artykule który pojawił się kilka dni temu na Blogu Developerów, na temat 3 testu zmian w CV pojawiły się pytania, na które odpowiedzieliśmy niedokładnie. Teraz postaramy się wyjaśnić sytuację dotyczącą nieparzystych poziomów lotniskowców!

1. Dlaczego się zdecydowaliście na pozostawienie w grze tylko lotniskowców parzystych poziomów?

Są ku temu 3 powody:

a) zyska na tym MM

Lotniskowce pojawiają się w bitwach zawsze symetrycznie, dlatego jeśli w kolejce czeka 20 graczy, a każdy posiada inny lotniskowiec tierów od 4 do 10, powoduje to powstanie 7 różnych kolejek. Jeśli CV będą tylko parzystych tierów pozostaną tylko 4 kolejki, co pozwoli na znaczne przyspieszenie wejścia do bitwy. Czasy oczekiwania się skrócą, a ilość zbalansowanych bitew się zwiększy

b) postępy między lotniskowcami staną się lepsze

Wiele znaczących parametrów grup lotniczych, które wpływają na odczucia w bitwie oraz ich zachowanie, nie zmieniają się gładko, a przez gwałtowne skoki. Przykładem może być taki parametr jak ilość samolotów w grupie uderzeniowej (to liczba samolotów oddzielających się od głównej grupy w celu wykonania ataku za pomocą bomb, torped lub rakiet). Na tierze IV obecnie są 2 samoloty w grupie uderzeniowej, na tierze VI – 3. Jak widać nie ma żadnej zmiany na tierze V. W grze jest bardzo wiele takich parametrów, które zmieniają się zauważalnie wpływając na poczucie postępu, co jest jednym z efektów, który chcielibyśmy osiągnąć.

c) rozgrywka stanie się bardziej przejrzysta

Posiadając wyraźny postęp między CV otrzymamy większą klarowność między lotniskowcami sojuszników i przeciwników. Poprzednio wspomniane różnice w grupach lotniczych będą bardziej wyraźne nawet między CV tych samych poziomów co pozwoli na łatwiejsze ocenienie sił CV i wybranie lepszej taktyki do przeciwdziałania, nawet poprzez oglądnięcie ekranu ładowania bitwy.

2. Jaki jest plan?

Tutaj zaczyna się robić ciekawie, ponieważ mamy wiele opcji do wyboru.

Oczywistym jest, że nie spędziliśmy miesięcy pracy na modelowaniu lotniskowców nieparzystych tierów, aby je teraz porzucić. Obecnie chcemy przesunąć je w drugą linię lotniskowców, które będą miały inny styl gry – inny sposób na wpływ na bitwę, inne podejście do zdobycia zwycięstwa dla zespołu i inną interakcję między sojusznikami a wrogami. Mamy do wyboru mnóstwo opcji: mogą one zadawać mniej uszkodzeń, a w zamian bardziej polegać na współpracy z sojusznikami, na przykład wykrywając wrogie jednostki poprzez specjalnie do tego stworzone grupy lotnicze. Jest możliwe, że pewne samoloty w takim alternatywnym drzewku będą miały możliwość ustawiać zasłonę dymną chroniąc tym samym ciężko uszkodzone jednostki sojusznicze. Będą mogły mieć możliwość gaszenia sojuszniczych pancerników, a nawet lądować na wodzie i przejmować capy. Samoloty będą też mogły mieć na pokładach jakiś sprzęt do zwalczania okrętów podwodnych gdyby to było kiedykolwiek konieczne w grze.

Są to dostępne opcje, które należy rozumieć jako dodatkowe interakcje, które będą mogły być wykonywane razem z normalnymi nalotami, a nie zamiast ich. Na pewno nie wszystkie z tych pomysłów wykorzystamy w grze, ale te najbardziej obiecujące będą miały możliwość pojawienia się. Prawdopodobnie taka linia lotniskowców wraz z grupami lotniczymi będzie nieznacznie trudniejsza w grze, niż proste grupy atakujące, ale będą dobrym wyborem dla tych graczy którzy w bardzo dobrym stopniu opanują grę na zmienionych CV.

3. Dlaczego nie przesunąć po prostu wszystkich lotniskowców na parzyste tiery i od razu wypuścić 2 linie CV?

W tym przypadku, lotniskowce różnych nacji na tych samym tierach byłyby praktycznie identyczne pod względem rozgrywki. Wkładamy mnóstwo pracy, aby CV różnych nacji różniły się od siebie. Jednak nie możemy różnicować wiele gałęzi tylko za pomocą istniejących parametrów ilości zrzucanych bomb, torped lub rakiet. Te okręty zasługują na inny, bardziej interesujący los, ale musi upłynąć trochę czasu zanim to się stanie.

4. Czego możemy się spodziewać w nowych liniach?

Obecnie skupiliśmy się na samej mechanice i balansowaniu początkowych linii lotniskowców uderzeniowych. Po zmianach w lotniskowcach zaczniemy pracę nad dodatkowymi liniami.
Aby to unaocznić jak to może wyglądać w przyszłości, przedstawiamy zrzuty ekranu linii amerykańskiej i japońskiej:

Stan linii nowych CV w czasie uruchomienia zmian w mechanice lotniskowców: (informacje są wyłącznie wstępne):

Przypuszczalny stan gałęzi alternatywnych CV po ich wprowadzeniu do gry (informacje są wyłącznie wstępne):

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. Vandal pisze:

    czyli było spie r d olone a teraz jeszcze jeszcze bardziej boze co za ciwmnogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.