[WaThunder DevBlog] M3 Bradley: Współczesny koń pociągowy

M3 Bradley to reprezentant całej rodziny bojowych wozów piechoty, wprowadzony do służby w US Army we wczesnych latach 80-tych. Pancerniacy War Thunder mogą już niebawem spodziewać się dostaw tych znamienitych i niezmiernie wyczekiwanych pojazdów w nadchodzącej aktualizacji 1.85!

W skrócie: Amerykański gąsienicowy pojazd rozpoznawczy o dużej ruchliwości, uzbrojony w szybkostrzelne działko automatyczne i zabójcze PPK.

W War Thunder Bradley będzie pierwszym BWP, który dołączy do najwyższej ery drzewka amerykańskich sił lądowych wraz z aktualizacją 1.85. Niezwykle mobilny i świetnie uzbrojony, choć niewinnie wyglądający, zasieje strach w sercach wrogich załóg nawet najpotężniej opancerzonych czołgów podstawowych! Jak większość pojazdów tego typu, Bradley jest lekko opancerzony i jego pancerz spawany z blach aluminiowych pokrytych laminatem wytrzyma ostrzał najwyżej z WKM lub niektórych działek. Nie można zatem powiedzieć aby pancerz ten był bardzo odporny, lecz z pewnością jest bardzo lekki — co przekłada się na dużą mobilność. Skoro o tym mowa, M3 Bradley charakteryzuje się dużą prędkością maksymalną po drodze, wynoszącą 66 km/h dzięki silnikowi Diesla o mocy 660 KM. Choć nie jest to wartość najwyższa wśród tego typu maszyn wszystkich nacji, jest ona wystarczająca do szybkiego przemierzania pola bitwy i flankowania potencjalnych przeciwników, także biorąc pod uwagę trudność terenu.

Ciekawy fakt: Kłopoty przy pracach rozwojowych nad Bradleyem przedstawione zostały w filmie satyrycznym „Pentagon Wars” z 1998 roku, opartym na książce o tym samym tytule. Autor książki brał udział w opracowywaniu pojazdu.

Z uzbrojeniem głównym w postaci działka łańcuchowego M242 Bushmaster kal. 25 mm M3 Bradley nie będzie w stanie zaszkodzić wrogim czołgom podstawowym, wyposażonym w rozmaite pancerze reaktywne i kompozytowe. W każdym razie nie od przodu. A zatem połączmy Bushmastera z obecnością 660-konnego silnika i prędkością. Co otrzymamy? No właśnie, odsłonięte boki lub tył czołgu! Szybkostrzelność wynosi 200 strz./min I wystarczy, by tą sytuację należycie wykorzystać.

Przyszli dowódcy Bradleya z pewnością zetkną się z sytuacją, w której flankowanie przeciwnika będzie niemożliwe, lub ten jest zbyt daleko, by działka skutecznie użyć. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie dodatkowe uzbrojenie w postaci dwuprowadnicowej wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW, znajdującej się na boku wieży. Znane już pancerniakom pociski rakietowe TOW pozwolą dowódcy Bradleya razić cele opancerzone na dużych odległościach z zabójczą precyzją, w szczególności nareszcie poważnie zagrozić czołgom — nawet od przodu. Ale uwaga — z wyrzutni nie można korzystać podczas poruszania się z dużą prędkością. W prawdziwym Bradleyu wyrzutnia jest chowana w czasie przemieszczania się, w celu uniknięcia jej możliwego oderwania się przy dużych prędkościach. Ta sytuacja jest symulowana w grze, wyrzutnia samoczynnie chowa się lub wysuwa, w zależności od tego czy i jak szybko pojazd się porusza. Długo oczekiwany M3 Bradley wjeżdża niebawem, wraz z aktualizacją 1.85 I dostępny będzie na szczycie amerykańskiego drzewka sił naziemnych. Trzymajcie rękę na pulsie kolejnych nowinek. A do tego czasu… do wozu

Ź: warthunder.com/pl

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments