Skorpion G kontra SU-130PM
przez Bin4r · Opublikowane
Prosto z portalu WoT 😉
Panie i panowie, przygotujcie się na zadymę!
W narożniku Niemiec, ubrany we wspaniały pustynny kamuflaż, zasiada jeden z najpopularniejszych pojazdów w World of Tanks… Rheinmetall Skorpion G! Naprzeciw niego szykuje się nowy zawodnik, SU-130PM, radziecki niszczyciel czołgów! Ta agresywna modernizacja powstała na podstawie innego, dobrze znanego radzieckiego niszczyciela: SU-100PM! Ale czy jest wystarczająco silny, by poradzić sobie ze Skropionem? Zobaczmy.
Uszkodzenia
Dla wielu dowódców liczą się tylko uszkodzenia od strzału. Nie trudno zgadnąć czemu, zwłaszcza gdy zasiada się w niszczycielu czołgów. W tej kwestii SU-130PM jest nieco lepszy od Skorpiona G, który w tej kategorii i tak już zadaje mocne ciosy. Skorpion ma za to trochę krótszy czas przeładowania, ale wartość uszkodzeń na minutę jest podobna w obydwóch pojazdach.
Jeśli mowa o sile penetracji, tu również są podobne poza jedną różnicą: rodzaj pocisków premium. Skorpion G używa pocisków podkalibrowych (o wyższej prędkości lotu), natomiast SU-130PM ma do dyspozycji pociski kumulacyjne (które nie tracą potencjału penetracji wraz z przebytym dystansem).
Skorpion G | SU-130PM
|
Uszkodzenia: 490 PW Czas przeładowania: 12,2 s Uszkodzenia na minutę: 2410 Penetracja: 246/311/65 |
Uszkodzenia:520 PW Czas przeładowania: 13,04 s Uszkodzenia na minutę: 2393 Penetracja: 243/320/65 |
Celność
Wiadomo, że uszkodzenia są ważne, ale przydają się tylko, jeśli zdołacie trafić wroga! W tej kwestii niemiecka precyzja nie zawodzi. Skorpion G charakteryzuje się lepszym czasem celowania i mniejszym rozrzutem. SU-130PM sprawuje się całkiem dobrze pod tym względem, ale nie dorównuje Niemcowi. Trzeba również zaznaczyć, że wieża SU-130PM nie jest w pełni obracalna.
Skorpion G | SU-130PM
|
Czas celowania: 2,01 s Celność: 0,29 m Kąt opuszczenia/uniesienia działa: -7°/+14° Kąt obrotu wieży: 360° |
Czas celowania: 2,21 s Celność: 0,34 m Kąt opuszczenia/uniesienia działa: -7°/+37° Kąt obrotu wieży: 155° |
Mobilność
Obydwa niszczyciele czołgów są niemal tak samo szybkie, ale SU-130PM może osiągnąć nieco wyższą prędkość. Nawet jego wieża obraca się szybciej, więc lepiej sobie radzi przeciwko manewrom oskrzydlającym. Najbardziej doświadczeni dowódcy z pewnością spróbują połączyć dużą szybką jazdy wstecz oraz wieżę zamontowaną z tyłu, by oddawać niespodziewane strzały.
Skorpion G | SU-130PM
|
Prędkość jazdy do przodu: 60 km/h Prędkość jazdy do tyłu: 20 km/h Stosunek mocy do masy: 17 KM na tonę Obrót wieży: 27.38°/s Obrót kadłuba: 31,29 °/s |
Prędkość jazdy do przodu: 65 km/h Prędkość jazdy do tyłu: 20 km/h Stosunek mocy do masy: 16.67 KM na tonę Obrót wieży: 31.29°/s Obrót kadłuba: 37,55 °/s |
Przeżywalność / Widoczność
Te pojazdy nie są przeznaczone do obrywania od pocisków. Jednakże lepsze opancerzenie kadłuba Skorpiona G pozwala mu znieść uszkodzenia od pocisków OB, zwłaszcza wystrzelonych przez artylerię. Dodatkowe 50 KM przyda się na koniec bitwy. Z drugiej strony SU-130PM też ma swoje atuty. Po pierwsze, jego mniejsza wieża zapewnia lepsze maskowanie. Po drugie silnik jest lepiej chroniony, więc trudniej jest go uszkodzić!
Skorpion G | SU-130PM
|
Punkty wytrzymałości: 1150 Pancerz kadłuba: 30/16/20 Zasięg widzenia: 360 m Kamuflaż (w bezruchu): 13,29% Kamuflaż (w ruchu): 9,59% Kamuflaż (w bezruchu, po strzale): 2,03% Kamuflaż (w ruchu, po strzale): 1,47% |
Punkty wytrzymałości: 1100 Pancerz kadłuba: 20/15/8 Zasięg widzenia: 360 m Kamuflaż (w bezruchu): 19,1% Kamuflaż (w ruchu): 11,46% Kamuflaż (w bezruchu, po strzale): 2,92% Kamuflaż (w ruchu, po strzale): 1,75% |
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o stylu gry tymi pojazdami, zobaczcie poświęcone im poradniki:
Niezależnie od tego, czy graliście wcześniej Skorpionem G, czy nie, jedno jest pewne: SU-130PM jest realnym zagrożeniem dla długich rządów popularnego niszczyciela czołgów z Niemiec! Czy już go odblokowaliście? Co myślicie o tym radzieckim łowcy? Podzielcie się z nami swoją opinią!
Ź: Portal EU
Nowa Ruska premka gorsza od Niemieckiego odpowiednika. Nie to nie możliwe, pewnie ten błąd przypłaci ktoś stanowiskiem.
Jeśli to jest SkorpionG vs SU-13PM to który jest zwycięzcą ? 😉
Nawet jakbym przeznaczył cały wolny czas na ten maraton, to i tak bym go nie zrobił, albowiem bez przerwy pali się czerwona lampka pingu i pojazdy się teleportują. Skoro WG nie robi z tym nic, przestał mnie interesować maraton.
Proponuje sprawdzic swoj internet, owszem duzo osob teraz gra i pare razy tez tak mialem ale przez 95% czasu wszystko smiga na pingu 30-50ms
Przestań pieprzyć,WG ma wywalone na graczy i serwery są non stop zapchane. Swoją drogą nie zapominajcie, że to jest rusko-białoruska produkcja i Polacy są wiecznie ignorowani i zbywani !
U mnie też wszystko śmiga, nie marudźcie tylko sobie lepszy internet skombinujcie.
Sam przestan pieprzyc. Zrob trace route i sprawdz lepiej temat. Serwery dzialaja ok, byl komunikat, ze problem jest z jednym z polskich dostawcow.
NeT mam OK, wszystko inne sieciowe działa. Nadto ja nie napisałem, że mam ping wysoki. Ping mam 40-60, problem w tym, że mimo takiego wskazania zapala się czerwona lampka i następuje teleportacja pojazdów. Wtedy jak łatwo się domyślić jazda i strzelanie staje się nie możliwa. Co jeszcze bardziej dziwne (domyślnie oczywiste) największe problemy są w godzinach 19:30-21:30 czyli wtedy kiedy zaobserwowałem największą ilość graczy na serwerze.
Co za ****** bzdura…pancerza nie ma a odbiajam się nim grając taka T30 ….na dziale 155 mm….
Welcome to the jungle, tu rządzi RNG możesz mieć czołg z 10mm pancerza ale kiedy WG powie odbij to odbija nawet pod kątem 90stopni …
Dokladnie. Nie raz odbilem sie od udesa grajac ISU-152… RNG robi swoje, o lajtach z Francji juz nie wspomne…
w gąski leci 😉