Zimowe wyzwanie: SU-130PM za darmo

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

31 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
G

Do Zgreda
Z Twjego wywodu jasno wynika, że poza maratonami WoT płaci Ci za grę godzinową stawkę. Nie jestem zbyt doświadczonym graczem, więc proszę wytłumacz mi, jak to zrobić. Też chcę.

Majkel

Panowie, czy każda z tych misji zaczyna się już od 30 listopada? Np. mogę 1-ego dnia zrobić pierwsza, drugą i część trzeciej?

Anonimowo

Tak

Zgred

Za darmo?…
Z ostatniego miesiąca mój średni zdobywany exp bazowy oscyluje w okolicy wartości 420 punktów.
Policzmy:
26 tysięcy expa dziennie podzielić na 420 daje niecałe 62 bitwy dziennie. Niech bitwa trwa średnio 7 minut to daje 434 minuty, czyli 7,2 godziny. Przez dziesięć dni.
Byle jaka praca opłacana jest przyjmijmy że 15zł za godzinę. 72 godziny x 15 daje 1080zł zarobku.

TYSIĄC PLNów z hakiem. Tyle kosztowałby mnie ten DARMOWY czołg, gdyby go zrobił w maratonie.
Na szczęście z głupim na czapki się nie zamieniałem…

Gdyby jakiś sprytny inaczej twierdził, że to jednak “taniej” jest zrobić czołg w maratonie, niż go kupić za gotówkę (jeśli ktoś zamierza finansować gotówką a nie swoim czasem WG) to mam dla takich przypowieść z życia wziętą.

Mój znajomy swego czasu miał zlecenia wykopania płytkiego, niezbyt długiego, fundamentu pod ogrodzenie. Chciał wynająć do tego kilku bezrobotnych “podsklepowych” szwendaczków.
Podjechał w miejsce, gdzie się tacy spotykają i zaproponował tę robotę za 10zł za godzinę, byle fundament był wykopany w jeden dzień (przegięcia nie było). Wyśmiali go, że za DYCHĘ to robić im się nie opłaca.
Znajomy pomyślał, pojechał do hurtowni piw, kupił skrzynkę piwa “Tatra” i 0,7L wódki i podjechał w inne miejsce spotkań “towarzystwa”.
Tam zaczepił grupkę nudzących się i spragnionych gości i powiedział, że daje dużą flachę i skrzynkę piwa temu, który dziś wykopie ten rzeczony fundament.
Musiał uspokajać towarzycho, bo się prawie pobili, który weźmie tę robotę.
W finale wykopanie fundamentu kosztowało go około 50zł (słownie: pięćdziesiąt złotych).

Wy, twierdzący, że czołg zrobiony w maratonie WG jest za DARMO, jesteście takim gostkiem, co to za flachę i parę browców będą tyrać jak porypani, ale za kasę to nie, bo się nie opłaca 😀 😀 😀

stud3nt

FANTASTYCZNY przykład, tyle że WG posunęło się jeszcze dalej! Stosując się do Twojej historii: rów jest naprawdę wielki i wymaga masy pracy, a goście nie zdążą wykopać rowu w jeden dzień – więc dostali ofertę odkupienia skrzynki za np. 30% ceny.

Mimo wszystko – ta historia genialnie wyjaśnia mechanizm maratonów. Czy mogę ją powielać na forach i grupach dyskusyjnych przy okazji dyskusji na temat kolejnych rzeczy “DO ZDOBYCIA ZA DARMO” od WuGie?

Zgred

Oczywiście, że możesz.
Pozdrawiam.

P.S. Twoje uzupełnienie tez mi się podoba.

Majkel

Pewnie, 0.7L kiepskawej wódy (dajmy Gorzką Żołądkową) to gdzieś 35 PLN, do tego 20 Tatr x ok 2.20/szt. plus kaucja za butelkę zwrotną i kratę (Tatra jest na kaucję) to gdzieś razem około lekko 85 złotych, coś się Twój piękny rachunek przestaje spinać, Mickiewiczu. I teraz podziel sobie to przez 15 zł/h, które nazwałeś opłacalnymi, to masz 6h netto uczciwej roboty. Szczerze, myślę, że za taką kasę jakiś chłopek roztropek roboty by się może chwycił.

Aha, i owszem, z grubsza Twój punkt się trzyma kupy, lecz któż inny w świecie płaci Ci (analogia do prezentu za czołg premium) za granie w randomówki w Wocie, w sumie niezależnie od Twoich umiejętności? (popatrzmy z tego punktu widzenia)

Siema. Kto PL?

Jak on tę Tatrę po 1 zł kupował a flaszkę po 20, to Ty jeszcze na chleb wołałeś “beb” Majkel-Srajkel.

Majkel

O k***a, mamy tutaj prawdziwego twardziela, przedstaw się czytelnikom…

Tylko z czytaniem ze zrozumieniem kiepsko u koleżki. Nasz znawco, skoro gdy tatra była po złotówce, siódemka po 20, a ludzie już wtedy za 15 na rękę nie chcieli pracować? Chyba nie znasz realiów płacowych już sprzed 10-15 lat, nie wspominając o tatrze za 1 zł… Ah, szkoda strzępić ryja.

Majkel

C.D. Wspomnę tylko, że w takim 2003, gdy ta Twoja tatra chodziła po 1zł, to minimalna krajowa oscylowała w granicach 849 PLN/msc, ale wg Ciebie robotnicy nie chcieli wziąć za “wykopanie płytkiego, niezbyt długiego, fundamentu pod ogrodzenie” 15PLN NETTO za godzinę.
Jak ja uwielbiam takich “poetów”, nakoloryzować, żeby tylko się ładnie spięło.
I nie, nie podważam z grubsza i tak Twojego punktu o opłacalności (lub jej braku) maratonu.

Praktyczny

Z tym średnim expem na bitwe to wygląda różnie….. na jednych tankach 300-400, na niektorych może wychodzić nawet ze 700…..
Należy grać w trakcie eventu tymi bardziej ogarniętymi przez danego gracza… ot cała filozofia… na progetto grałem VII tierowym T-20 ze średnim expem ponad 700… na AX – lightem VII tierowym amx 13 75 na zmianę z artą gw panther…. średni exp 650 +- 50 zależnie od dnia (pamiętajcie że WG “pilnuje” aby wygrane oscylowały w 50 kilku procentach…)

Lib

Pragnę zauważyć jednak, że granie w WoT ciężko nazwać tyraniem. A poza tym nikt nie każe Wam robić 253k expa. Do otrzymania czołgu prowadzi 10 poziomów. Każdy zdobyty poziom obniża cenę nagrody o 10%. Ostatni poziom to aż 20% całego trudu, bo 50k Expa. Ale jeśli ktoś gra na tyle dużo, to czemu nie. A reszta płaczków i innym Polaczków może kupić fajny czołgu za 50% czy 80% taniej. Tylko przez to, że trochę pograli.
Ale jak to w naszym kochanym społeczeństwie bywa, lepiej ponarzekać, że nie dadzą Wam wszystkiego na tacy za darmo. Lepiej iść do roboty z której ponad 80% efektów naszej pracy jest zabierane przez państwo.

He

Ale z arty będą wchodzić ładne cyferki. A X tierem – na strzała.

5kwn8

Mam i progetto i ax i tego tez bede mial bo jest jebutny bug na te eventy 😉 tylko nie wolno za szybko wbic bo sie skapną ;>

Anonimowo

Niby jaki? Nie mam ani Progetto ani AX-a

Mi

I dobrze, nie musiałeś oglądać przez setki bitew ludzkiej głupoty.

5kwn8

Nie powiem Ci ale dam podpowiedz, chodzi o pluton 3 osobowy pewnych czolgow i tylko tych wybranych ;> nie daje expa bazowego kazdemu osobno tylko sumuje wszystko i daje kazdemu po calosci ;> na bitwe wchodzi po 2-3 k expa czasem gorzej wiadomo ale rekord wpadl 3600. Kombinujcie

KSERKEZ

Czołgi premium? Tier? Czy czołgi mają być takie same? Czy konkretne 3?

hm

Stary hack, już nie działa.
Pluton Type59, Mutant i KW-5, o ile rzuci ich na topkę.

Siema. Kto PL?

I tu racja. Progetto wpadł na osatnią chwilę, AX po doświadczeniach z Progetto, skończony 4 dni przed terminem. Tak że spokojnie tym razem. Skończyć dzień przed końcem i będzie dobrze wyglądać [a nóż-widelec) znowu jakimś dziwnym trafem dzień przed zakończeniem eventu posypią sie serwery 😉 ].

GustawPol

Ech, będzie trzeba posiedzieć i kupić ze sporą zniżką. Jednak rąbnięcie za 520 robi swoje :P. Czyżby OP?

szczecinPL

Postaram się zrobić jak najwięcej bo nagrody za etapy są dosyć ciekawe 🙂

Janusz hallack

Znowu jakis czolg za darmo.Zrobiliby balans musa i e100 i skasowali golda dla noobow i gra znowu bylaby piekna jak 8 lat temu.
Nie wydalem zlotowki na te gre i nie wydam,wg to zlodzieje.

Anonimowo

jesteśmy z Ciebie dumni

Mi

Znowu będą lagi w cholerę. Jpd. Nie organizuje się meczu jak się ma gówniany stadion!

Tokomotookod

Podobna ilość exp. a mniej mniej dni. Jakby na złość tym którzy poprzednio pisali, że za dużo. Szkoda, że maraton jak na Pilota już nie wrucą. Był wymagający, ale do zrobienia.

CoZaUEP

Ty lepiej WRÓĆ do szkoły i poucz się ortografii.

Anonimowo

Na maratonie można zarobić 2 280 000 srebra :o. Dosyłacza i ulepszonego celowania nie liczę

q

ile PLN calosc od razu?

rico

ostatnio w takim evencie za proggeto bylo 234, carvavrona ax ok 249, wiec obstawiam podobne ilosci, natomiast dowiemy sie przy starcie eventu

Anonimowo

Chętnie spróbuje zrobić, a jak nie na 100% to przynajmniej na dużą zniżkę 😛