HMS Dreadnought oraz HMS Vanguard w sklepie premium

Od 16 listopada do 7 grudnia możecie skorzystać z ofert na specjalne brytyjskie pancerniki: HMS Dreadnought III poziomu oraz HMS Vanguard VIII poziomu. Cała historia pancerników pierwszej połowy XX wieku, od drogi na szczyt swej potęgi do zmierzchu ich panowania.

HMS Dreadnought to pancernik, który wywarł taki wpływ na rozwój okrętów wojennych, że jego nazwy używano w odniesieniu do nowego typu pancerników. Był pierwszym okrętem, którego artylerię główną zaprojektowano zgodnie z zasadą „tylko duże działa”.

Drodzy gracze! Niestety ze względu na problemy techniczne   III Dreadnought owi brakuje natywnego wyglądu kamuflażu stałego i podglądu okrętu w karuzeli. Nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę lub ekonomię i zostanie naprawione w najbliższej aktualizacji – 0.7.11. Przepraszam za niedogodności.

Nie bez powodu Dreadnoughtowi towarzyszy HMS Vanguard. Jeśli ten pierwszy był początkiem nowego typu, to ten drugi – jego ostatnim przedstawicielem. W 1946 roku stał się on ostatnim pancernikiem wprowadzonym do służby wojskowej i jednocześnie największym pancernikiem brytyjskim.

Vanguard dostępny będzie osobno lub w ramach zestawu z dwoma okrętami.

Możecie również zdobyć pancernik Dreadnought zupełnie za darmo, wypełniając w grudniu serię 40 misji!

Przeczytajcie więcej o tych okrętach w nowym artykule z serii Muzeum World of Warships.

Zestawy są dostępne do Pt. 07 Gru. 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 07 Gru. 06:00

HMS Vanguard

HMS Vanguard był ostatnim pancernikiem Royal Navy. Ten ciężko opancerzony okręt wojenny jest doskonale przystosowany do zwalczania wrogich okrętów z dużego dystansu. Posiada dalekosiężne i celne działa dużego kalibru, których wadą jest jednak przeciętna prędkość obrotu. Okręt sam w sobie jest całkiem zwinny. Vanguard łatwo zmienia kurs, plasując się pod tym względem w czołówce pancerników na tym poziomie. Atut ten w połączeniu z Grupą naprawczą o skróconym czasie przeładowania owocują dużą przeżywalnością Vanguarda.

Cechy kluczowe:

 • Osiem dział głównych kal. 381 mm umieszczonych w czterech podwójnych wieżach. Bateria główna tego okrętu jest celna i najlepiej sprawdza się na dużych dystansach (20 km bez żadnych modyfikatorów).
 • Vanguard rozpędza się do przyzwoitej prędkości wynoszącej 30 węzłów i odznacza się dobrą manewrowością. Czas przestawiania steru to jedyne 9,7 sekundy.
 • Ulepszony sprzęt eksploatacyjny Grupa naprawcza. Przy każdorazowej jej aktywacji na pokładzie Vanguard przywracane jest więcej PW niż na innych pancernikach. Skrócony jest również czas jej przeładowania, który w przypadku Grupy naprawczej II wynosi jedyne 60 sekund.
 • Dodatkowe kredyty i 50% więcej PD dzięki stałemu kamuflażowi.

Szczegółowe dane techniczne okrętu znajdziesz pod tym linkiem.


HMS Dreadnought

Jako pierwszy okręt swojego rodzaju, zbudowany dla Royal Navy Dreadnought był kamieniem milowym w historii okrętownictwa. Pod względem rozmiarów i siły ognia HMS Dreadnought deklasował wszystko, co powstało przed nim.

W grze okręt pływa niespiesznym tempem; nie może się też pochwalić najwspanialszą balistyką czy ułożeniem dział, co jest typowe dla pancerników niższych poziomów. Jednak dzięki dużemu kalibrowi baterii głównej Dreadnought jest poważnym zagrożeniem dla wrogich krążowników.

Cechy kluczowe:

 • Dziesięć dział głównych kal. 305 mm umieszczonych w pięciu podwójnych wieżach. Normalny zasięg ognia: 13,7 km. Szybkostrzelność: 2 strzały na minutę.
 • Liczne, szybkostrzelne działa baterii dodatkowej małego kalibru, których zasięg wynosi jednak tylko 3 km.
 • Dodatkowe kredyty i 50% więcej PD dzięki kamuflażowi.

Szczegółowe dane techniczne okrętu znajdziesz pod tym linkiem.


Uwaga: do 31 grudnia właściciele tego zestawu będą mieli dostęp do specjalnych misji bojowych, które pomagają szybciej rozwijać okręty. 25 pierwszych bitew dowolnego typu stoczonych każdym z tych okrętów zapewni trzykrotnie więcej doświadczenia niż normalnie. Misję tę otrzymać można tylko raz dla danego konta.


Ceny okrętów i zestawów:

 • Vanguard – 186,78 zł
 • Vanguard i Dreadnought – 235,55 zł
 • Pierwszy i ostatni I – 376,49 zł
 • Pierwszy i ostatni II – 464,39 zł

 

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.