Książę Rzeszy

Lex

Były żołnierz, fascynat broni palnej, marynista, historyk (Barula twierdzi, że "histeryk" ;) ), rekonstruktor historyczny. W redakcji wprowadzam totalny chaos i zamieszanie (Lex, gdzie te recenzje??!!), i notorycznie wkurzam kolegów - redaktorów.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Insi86

Bardzo fajnie się czyta. Niestety ale społeczność gry robi się bardzo toksyczna odstraszając tym nowych graczy. Pozdrawiam

PupkaWG

Grafomania gimnazjalna.

J_jW

A ja się cieszę, że marynistyka pociąga i gratuluję. Sporą robotę zrobił p. Marcin Mortka, gdy w ostatnich kilkunastu latach przetłumaczył serię Paticka OBriana o kpt. Jacku Aubrey. Przyswoił olbrzymią porcję terminologii, żeby przetłumaczyć rozbudowane opisy manewrów i walk żaglowców. Nie mówiąc już o samym autorze, który życie spędził studiując archiwalne dzienniki okrętowe i pamiętniki oficerów.Jeśli chodzi o tekst to unikał bym takich zwrotów jak cytuje: Ster lewo! Do oporu,cała naprzód! NIkt takiej komendy by nie wypowiedział, nawet w emocjach. Bo ta komenda brzmi Ster lewo na burtę! To: na burtę oznacza dla sternika polecenie wyłożenia go do oporu! (po ang. byłoby: Hard to port!, właśnie hard, czyli do oporu. Ale to szczegóły, choć działają jak przyprawa.Pozdrawiam.

PupkaWG

40 latek piszący na gimnazjalnym poziomie, no jest się z czego cieszyć…

Z drugiej strony lepiej tak się realizować niż wysadzać w tłumie.