Oświadczenie w sprawie pancernika Jean Bart

Kapitanowie,
Długo oczekiwany pancernik Jean Bart niedawno opuścił port i chcielibyśmy dać Wam trochę wglądu w jego wypuszczenie. Ta nowa francuska premka IX tieru jest dostępna zarówno przez Arsenał za węgiel, jak i poprzez bezpośredni zakup w sklepie premium. Przeprowadziliśmy sporo eksperymentów z eventamii i płatnymi usługami w World of Warships od samego wydania gry, zwykle mając na celu ocenę percepcji i zachowań naszych pasjonatów – zarówno tych głośniejszych, jak i milczących. Wypuszczenie tego okrętu jest eksperymentem, którego ogólnym celem jest stworzenie skrótu dla tych, którzy nieustannie wspierają grę przy użyciu Sklepu Premium, a także testowanie potencjału i popytu na premie klasy IX w bezpośredniej monetyzacji, biorąc pod uwagę ich porównywalnie wysoką wartość. Zawsze postępujemy zgodnie z naszą zasadą „free to win” zarówno w projektowaniu samej gry, jak i jej zarabianiu. Pamiętamy też o waszych opiniach na temat naszych wcześniejszych eksperymentów. Dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby oferować dobre opcje tym, którzy zdecydują się grać za darmo, a także wszystkim innym typom graczy – posiadanie Jeana Barta, dostępnego zarówno za węgiel, jak i pieniądze, jest najlepszym z rozwiązaniem dla obu stron, zarówno dla naszego grona graczy i dla nas.
Chociaż ten okręt jest pewnym precedensem, nie jest on trendem. Obecnie nie planujemy, aby jakiekolwiek inne okręty z IX poziomu zostały sprzedane bezpośrednio w najbliższym czasie, ale rozważymy to na przyszłość. Nie mamy OBECNIE/NA TĘ CHWILĘ też żadnych planów sprzedaży bezpośrednio okrętów X poziomu. Nie oznacza to również, że zamierzamy skoncentrować się na produkcji okrętów na poziomy wyższe niż VIII – większość naszych okrętów premium z bezpośrednią sprzedażą pozostanie na poziomach od V do VIII w najbliższej przyszłości. Na razie chcemy tylko ocenić ten eksperyment i zbadać zapotrzebowanie, zobaczyć efekt, a następnie zdecydować, co dalej. W porównaniu do ostatnich dwóch lat temu nasi gracze mają do dyspozycji ogromną, różnorodną flotę – i wybór będzie tylko większy! Daje nam to niezbędną przestrzeń do eksperymentowania, więc nadal będziemy to robić i wprowadzać różne nowe opcje progresji, tryby gry i inne funkcje lub wydarzenia, cały czas słuchając Was i utrzymując równowagę sytuacji. Jak zawsze czas będzie sędzią poszczególnych decyzji.
WG_Lumberjack

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

4 komentarze

 1. Lustojasz pisze:

  Dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest alternatywa kasa/zasoby-free exp, nikt nie jest poszkodowany – każdy ma możliwość zdobycia okrętu i nie ważne czy to tier 1-8 czy 9-10, wręcz brakuje mi takiej alternatywy dla np. Stalingrada (stal ciężko lub wręcz niemożliwa do zdobycia)

 2. Zeq pisze:

  Owy Jean Bart to pływająca pochodnia, W sumie do misji nocnych pasuje jak ulał 😀

 3. J_jW pisze:

  Wydaje mi się, że może chodzić o rzecz następującą. Otóż, jeśli chodzi okręty, to przy przyjętych ramach gry, gdzie tier X to szczytowe klasyczne okręty danych klas (klasyczne, czyli np. nie rakietowe niszczyciele, krążowniki), wydaje mi się, że możliwości tworzenia różnych nowych okrętów premium na tierach średnich i nie tylko, będą się kończyć. Oczywiście powiecie, że jest jeszcze sporo możliwych drzewek do stworzenia i okrętów do zrobienia, i macie racje, to prawda, ale przyznacie też, że np. wraz z pojawieniem się Jean Barta i Burgundii, czy Alaski dla US Navy, dla tych państw możliwości tworzenia wielkich okrętów będą się wyczerpywały… To nie czołgi, czy samoloty, których prototypy tworzono w dziesiątkach, czy setkach. Okręty niewiele różniące się od siebie mogą nie znaleźć nabywcy. Dlatego zawczasu trzeba próbować nowych możliwości, zanim nastąpi kryzys. Bo na mój gust, z okrętami jesteśmy za połową…

 4. robertunio pisze:

  Ogólnie ten okręt jest gorszy niż Musashi czy Missouri – ten pirerwszy kupiłem za węgiel, a drugi za przetopienie expa na free expa za dublony które kupiłem w sklepie premium. Nie widzę problrmu jeżeli przeciętna premka 9 poziomu jest dostępna za kasę. Ja jej kupować nie zamierzam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.