Baza morska 2.0

Wraz z aktualizacją 0.7.9, Baza morska rozrośnie się i zapewni więcej różnorodności. Rozwijajcie Bazę morską swojego klanu i cieszcie się z korzyści — zwiększonej liczby PD za bitwę, czy zniżki na możliwe do zbadania okręty określonych poziomów.

By dostać się do swojej Bazy morskiej, przejdźcie do sekcji Baza morska w zakładce Klany.

Porównajmy różnice pomiędzy starą i odświeżoną wersją bazy. Zanim jednak przejdziemy do kosztu struktur i zapewnianych przez nie premii, przypomnijmy sobie, czego dokładnie potrzeba, by móc je zbudować.


Ropa: czarna krew napędzająca Wasz klan

Wszyscy gracze klanowi zdobywają ropę — specjalny zasób wymagany do rozbudowy Bazy morskiej. Jeśli nie należycie jeszcze do żadnego klanu, a chcielibyście do jakiegoś dołączyć, skorzystajcie z naszego systemu rekomendacji, który znajduje się w zakładce Rekomendacje w kliencie gry. Cała ropa zgromadzona przez Wasz klan może zostać wykorzystana do budowania struktur Bazy.

Ropę można zdobyć:

  • w ramach nagrody za pomyślne ukończenie określonych misji bojowych, wyzwań lub wydarzeń;
  • z kontenerów (w tym przypadku ropa jest przyznawana automatycznie za każdy otrzymany kontener). Od premiery 0.7.9, każdy zdobyty przez Was kontener zapewni 10 jednostek ropy. W przyszłości mogą pojawić się kontenery zawierające inną ilość tego zasobu.

Uwaga: Ropa jest dostarczana do klanu za każdy kontener zdobyty (niekoniecznie otworzony) przez członka tego klanu.

Ilość ropy zgromadzonej przez klan wpływa na dwa parametry:

  • aktualne konto klanu, przedstawiające niewykorzystaną ropę — można jej użyć do rozwijania Bazy morskiej;
  • ogólny postęp, pokazujący całkowitą ilość ropy, którą zgromadził klan — parametr ten określa poziom klanu.

By w pełni cieszyć się premiami, musicie rozwijać struktury klanu wykorzystując ropę. Zlecenie wybudowania nowych struktur i rozszerzeń Bazy morskiej, dzięki którym zyskacie dodatkowe premie, może wydać dowódca klanu bądź oficerowie wykonawczy.

Uwaga: Dostęp do premii zapewnianych przez struktury Bazy morskiej otrzymacie dopiero po zdobyciu określonej ilości ropy dla klanu — tzw. dostępu do struktur. Każdy członek klanu (nawet jego dowódca) potrzebuje go, a koszt dostępu do struktur zależy od poziomu klanu. Tabela zależności tych dwóch czynników dostępna jest tutaj.

Ropa zdobyta przez Was dla poprzedniego klanu nie może zostać przeniesiona na konto innego. Jeśli zyskacie dostęp do struktur w klanie i go opuścicie, dostęp ów zostanie Wam cofnięty i wykasowany. Jeśli zdecydujecie się powrócić do klanu lub dołączyć do innego, będziecie musieli od nowa starać się o zdobycie dostępu do struktur.

Ilość ropy na koncie Waszego klanu wyświetlana jest w prawym górnym rogu głównego ekranu Waszej Bazy morskiej. W zakładce Członkowie klanu możecie sprawdzić, ile jednostek ropy zdobył każdy z członków klanu.


Baza morska: struktury

Po premierze aktualizacji 0.7.9 na Bazę morską będzie składać się dziewięć struktur: Klub oficerski, Stocznia, Suchy dok, Centrum badawcze, Akademia, Biuro projektowe, Kolumna rostralna, Port węglowy oraz Port stalowy. Dla każdej z nich dostępny jest osobny plac budowy. Obszary te zawierają kilka możliwości rozbudowy oraz jasną ikonę wyświetlaną nad nimi. Struktury bez rozszerzeń nie zapewniają żadnych premii członkom klanu.

Wraz z wejściem wersji 0.7.9 wszystkie budynki wzniesione w „nieaktualnej” Bazie morskiej zostaną zlikwidowane, a wydana na ich konstrukcję ropa – przywrócona na konto klanu. Gracze będą musieli odbudować wszystkie struktury w nowej Bazie morskiej. Jedynym wyjątkiem jest Kwatera główna, co oznacza, że maksymalna pojemność klanu się nie zmieni. Ilość zwróconej ropy wystarczy, by zapewnić co najmniej takie same premie, jakie otrzymywaliście dzięki starej Bazie morskiej.

Będziecie mogli wydać ropę na nowe struktury i budynki, które uznacie za bardziej odpowiednie dla Waszego klanu.

Klub oficerski

Zacznijmy od najważniejszej struktury, określającej limit graczy, którzy mogą dołączyć do Waszego klanu:

Jak widać, koszt i premie zapewniane przez rozszerzenia 1 i 2 „dawnej” struktury są równe odpowiednio rozszerzeniom 2 i 4 nowej. Dodane zostały poziomy rozdzielające, które nie wpływają na koszt całkowicie rozbudowanej struktury. Klub oficerski (Kwatera główna) pozostanie w bazie Waszego klanu po premierze aktualizacji 0.7.9 i będzie rozbudowana w takim stopniu, by zapewnić obecny limit graczy klanu.

Jeśli Wasz klan posiada Kwaterę główną z rozszerzeniem 1 lub 2 przed wejściem aktualizacji 0.7.9, to po jej premierze otrzyma Klub oficerski rozszerzony do odpowiednio 2. lub 4. poziomu.

Stocznia

Przejdźmy teraz do Stoczni, która zmniejsza koszt zakupu możliwych do zbadania okrętów:

Uwaga: Tak jak w przypadku wszystkich innych zniżek, te zapewniane przez rozszerzenia Stoczni zmniejszą zarówno koszt zakupu okrętu, jak i liczbę kredytów, które otrzymacie, jeśli zdecydujecie się go sprzedać. Co więcej, jeśli w przypadku jakiegoś okrętu będziecie mieli dostęp do premii zapewnianej przez Stocznię Waszego klanu oraz zniżkę z innego źródła, przy zakupie zastosowana zostanie tylko jedna z nich — zapewniająca niższą cenę.

Oznacza to, że aby zyskać premie oferowane przez starą strukturę, musicie wznieść dwa rozszerzenia w nowej. Zapłacicie więc 5750 jednostek ropy mniej i zyskacie dodatkowo 10% zniżki na okręty I – IV poziomu.

Dla przykładu, kupując amerykański pancernik Montana, kosztujący standardowo 20 800 000 kredytów, zapłacicie 3 120 000kredytów mniej.

Suchy dok

Zerknijmy teraz na strukturę obniżającą koszt obsługi okrętów:

Zmieniliśmy zasadę rozdzielania premii. Stara zasada: -% do kosztów obsługi po bitwie, zależnie od typu okrętu; nowa zasada: -% do kosztów, zależnie od poziomu okrętu.

Aby otrzymać premie równoważne ze starą strukturą, musicie wybudować tyle samo rozszerzeń, co teraz będzie kosztować 3200 jednostek ropy mniej.

Centrum badawcze

W przypadku Centrum badawczego, zapewniającego dodatkowe PD za bitwę, zmienia się system rozdzielania premii. Stara zasada: +% do PD, zależnie od kraju pochodzenia okrętu; nowa zasada: +% do PD, zależnie od poziomu okrętu.

Dla przykładu: gracz posiadający konto premium zarabia 2000 bazowych PD za bitwę. Załóżmy, że jest to jego pierwsze zwycięstwo dnia, używał kamuflażu Typu 6 oraz flagi sygnałowej Equal Speed Charlie London. Ostateczny rachunek zdobytych PD wygląda więc następująco: 2000 *1,5 * (1 + 0,5 + 1 + 0,5 + 0,05) = 9150 PD, wliczając w to 150 PD z całkowicie rozbudowanego Centrum badawczego.

Tak więc, aby otrzymać premię równą tej dostarczanej przez starą strukturę, musicie zbudować cztery rozszerzenia, co będzie kosztowało 3500 jednostek ropy mniej.

Kolumna rostralna

Kolumna rostralna dumnie prezentuje osiągnięcia zdobyte przez Wasz klan — głównie w bitwach klanowych. Jej funkcja pozostanie niezmieniona, za to koszt spadnie ze 100 jednostek ropy do 0.


Nowe struktury w Waszej Bazie morskiej

Przykład: jeśli za bitwę otrzymacie 10 500 PD (ze wszystkimi modyfikatorami), całkowicie rozbudowane Biuro projektowe zapewni Wam dodatkowe 131 wolnych PD. Jeśli udało Wam się w pełni rozwinąć Akademię, dowódca Waszego okrętu otrzyma w ramach premii 1050 PD więcej.

Premie zapewniane przez Centrum badawcze, Akademię i Biuro projektowe działają w ten sam sposób, co bonusy z kamuflaży i flag sygnałowych.

W rezultacie, wzniesienie struktur zapewniających takie same premie co w pełni rozbudowana stara baza, będzie kosztować 12 550 jednostek ropy mniej, a za zaoszczędzone zasoby będziecie mogli zbudować nowe obiekty.

Aby w pełni rozbudować Bazę morską, Wasz klan będzie potrzebował 782 300 jednostek ropy (wliczając w to koszt budowy Klubu oficerskiego).

Jak na dłoni widać, że pomiędzy dostępnymi strukturami jest sporo pustej przestrzeni. Będzie ona wykorzystana do stawiania nowych budynków, które pojawią się w nadchodzących aktualizacjach, bo nie zamierzamy odpuszczać i nadal będziemy dla Was rozwijać funkcjonalność Bazy morskiej.


Stawianie budynków

Aby wznieść nowy obiekt dla struktury, należy:

  • kliknąć lewym przyciskiem na strukturę lub jej plac budowy i wybrać pożądaną pozycję z rozwijalnej listy po prawej;
  • kliknąć lewym przyciskiem na odpowiednim rozszerzeniu z rozwijalnej listy po prawej, co podświetli je na zielono;
  • potwierdzić wybór zaznaczonego rozszerzenia.

Gdy rozszerzenie zostanie wzniesione, natychmiast zacznie zapewniać premię! Jeśli dysponujecie wystarczającą ilością ropy, możecie od razu zbudować kolejne rozszerzenie.


Poziomy klanu i dostęp do struktur

Ropa zgromadzona przez klan określa jego poziom. Wskaźnik ten pokazuje zarówno aktywność klanu, jak i obecny stan jego Bazy morskiej.

Im więcej ropy zdobędą członkowie klanu, tym wyższy jest jego poziom i tym więcej ropy będą musieli zebrać nowi członkowie, by zyskać dostęp do premii ze struktur.

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

2 komentarze

  1. robertunio pisze:

    Poyebauo ich caukiem. Klan 10 graczy zgarnia powiedzmy 200 oleju dziennie = ponad 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.