Czy kolekcje mają szanse zaistnieć w World of Tanks

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

44 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sieq

Polowanie na Wielkie Koty (Front zachodni)
1. Pojazdy
Pzkpw. V Panther
Pzkpw. VI Tiger
Pzkpw. VIB Tiger II
Jagdpanther
Jagdtiger
Po “upolowaniu” czołgu z powyższej listy, gracz otrzymuje element kolekcji zdanym pojazdem (np. po zniszczeniu Tigera I dostajemy element kolekcji “Tiger I”)
2. Czołgiści
a)amerykańscy -“łowcy kotów”
Lafayette G. Pool – najskuteczniejszy amerykański as pancerny. W ciągu swojej służby na froncie zachodnim w ciągu zaledwie 80 dni zniszczył ponad 200 niemieckich pojazdów, w tym czołg Panther.
Creighton Abrams – dowodził 37. Batalionem Pancernym. Jego jednostka jako pierwsza przerwała pierścień okrążenia wokół Bastogne. Dowodzony przez Abramsa Sherman zniszczył 50 niemieckich pojazdów w trakcie działań na froncie zachodnim.
b) niemieccy – dowódcy Tygrysów
Michael Wittmann – legendarny niemiecki as pancerny, 13 czerwca 1944 roku pod Villers-Bocage zniszczył 21 pojazdów brytyjskich w ciągu zaledwie 20 minut swoim czołgiem Tiger
Walther Schroiff – walczył w Normandii, dowodził czołgiem Tiger. W ciągu swojej służby zniszczył 160 pojazdów opancerzonych i czołgów
3. Bitwy i Operacje
operacja “Goodwood” – opracowana przez aliantów w celu przedarcia się przez krainę żywopłotów bocage. Źle przygotowana, przyniosła sprzymierzonym ogromne straty: 2600 zabitych i 400 zniszczonych czołgów
Falaise – w sierpniu 1944 niemiecka 7. Armia została okrążona. Ta bitwa została nazwana “normandzkim Stalingradem”
ofensywa w Ardenach – niemiecki sztab postanowił przeprowadzić ostatnią wielką ofensywę w celu okrążenia jednostek alianckich i tym samym zdobyciu dogodnej pozycji w przyszłych rokowaniach pokojowych. Ofensywa początkowa udana, skończyła się klęską Niemców.
Remagen – amerykańska 9. Dywizja Pancerna zdobyła ostatni most na Renie, co pozwoliło przeprowadzić aliantom ofensywę w głąb Rzeszy
4. Jednostki pancerne i ich emblematy
a) niemieckie
schwere SS Panzer Abteilung 101
schwere SS Panzer Abteilung 102
schwere Panzer Abteilung 502
b) amerykańskie
37. Armoured Bataillon
2. Armoured Division
Nagrody:
za ukończenie pierwszego etapu: mat. eksploatacyjne i wyposażenie
za ukończenie drugiego etapu: załoga do Tigera 007 lub Shermana “In the mood”
za ukończenie trzeciego etapu: kamuflaż do Tigera 007 lub Shermana “In the mood”
za ukończenie czwartego etapu: emblematy do Tigera 007 lub Shermana “In the mood”
za zebranie całej kolekcji: Tiger z numerem taktycznym 007 Michaela Wittmanna lunb Sherman “In the mood” Lafayetta Poola (gracz wybiera jedną nagrodę)

Dodatkowo analogiczną kolekcję można ułożyć dla frontu wschodniego, gdzie zamiast czołgistów amerykańskich byliby radzieccy (Aleksandr Oskin, Aleksandr Fadin) i Niemcy walczący na froncie wschodnim (Otto Carius, Kurt Knispel), bitwy frontu wschodniego (Kursk, Charków, Stalingrad) i jednostki walczące na froncie wschodnim.

Vandal

juz wam polska kolekcja w głowie normalnie odpierdala wam rowno, bierzcie sie pod całokształt bitwa o Ardeny o Stalingrad itd podbijacie pod ASa panzernego danej bitwy a dotaki dorzucacie samoloty zwiadowcze miny radiolokacja nowe pociski czy konstrukce i po sprawie tak jak w wows w nagrode dowodca kamuflarz albo nawet i czołg

lordwader227

Kolekcja: 3 ARMIA PATTONA
Hasło przewodnie: “Prawdziwi bohaterowie to nie tacy, jakich znacie z książek. Każdy człowiek w tej armii odgrywa istotną rolę. Nigdy się nie poddawaj. Nigdy nie myśl, że twoja praca się nie liczy. Każdy ma swoją robotę do spełnienia i musi ją wykonać. Wszyscy jesteście ogniwami tego wielkiego łańcucha.”

Etapy kolekcji
1. Czołgi
2. Bitwy i operację
3. Dowódcy i czołgiści
4. Odznaczenia

1. Czołgi
– M4 Sherman – amerykański czołg średni, produkowany w czasie II wojny światowej. Armia brytyjska stosowała nazwę M4 General Sherman. Czołg nazwany na cześć generała Williama Shermana. Stanowił trzon amerykańskich sił pancernych. Służył również w wielu armiach aliantów. Powstało wiele wersji tego pojazdu.
– M4A3 – Sherman wyposażony w haubice 105 mm
– M4A3E2 – Wersja Shermana z zwiększoną grubością pancerza kadłuba oraz bardziej opancerzoną wierzą. Najbardziej znanym Shermanem tego typu jest “Kobra King” z napisem “Pierwszy w Bastogne”.
-M4A3E8 – Sherman wyposażony w armatę kalibru 76 mm jedna z najliczniej produkowanych Shermanów. Łącznie powstało około 11 tyś. czołgów tego typu.
– M10 Wolverine – amerykański niszczyciel czołgów na podwoziu Shermana produkowany w czasie II wojny światowej, znany nieoficjalnie jako Wolverine wyposażony w działo kaliber 76,2 mm.
– M36 Jackson -Kiedy po napotkaniu na polu boju niemieckich czołgów Pantera i Tygrys okazało się, że standardowy amerykański niszczyciel czołgów M10 Wolverine ma niewystarczające uzbrojenie do pokonania tych pojazdów, rozpoczęto pracę nad nową generacją niszczycieli czołgów. W nowym pojeździe zdecydowano się użyć nowej armaty kalibru 90 mm M3.
M36 bazowany był na podwoziu M10A1 i oprócz lepszego działa, miał on w porównaniu z Wolverine lepszy silnik i grubszy pancerz z przodu pojazdu.
-M26 Pershing – W ostatnich miesiącach wojny czołgi M26 brały udział w walkach w Europie. W czasie pierwszego starcia z wrogiem jednemu M26 udało się zniszczyć dwa Tygrysy i jeden PzKpfw IV z odległości około 1000 m, strzelając do nich z boku.

2. Bitwy i operację
– Operacja Cobra – operacja wojskowa przeprowadzona w dniach 25-31 lipca 1944 roku w okolicach francuskiego miasta Saint-Lô mająca na celu przerwanie niemieckiej linii obrony i umożliwienie wojskom amerykańskim wydostanie się z Normandii.
– Zdobycie Metzu – Ofensywa Pattona została zatrzymana pod Metzem z powodu braków zaopatrzenia. Krótka przerwa w natarciu pozwoliła Niemcom na silniejsze ufortyfikowanie Metzu. Przez następne dwa miesiące 3 Armia uwikłała się w ciężkie walki pozycyjne, zadając wiele strat Niemcom, tracąc przy tym dużo własnych żołnierzy lecz w końcu 22 listopada 1944 roku Pattonowi udało się wyzwolić miasto. Walki trwały od 27 sierpnia do 13 grudnia 1944 (gdyż wtedy poddały się ostatnie oddziały niemieckie)
– Odbicie Bostogne – 37. batalion czołgów należący do 5. dywizji pancernej, pod dowództwem podpułkownika Creightona Abramsa (który później został czterogwiazdkowym generałem i szefem sztabu armii) otrzymał rozkaz zajęcia Sibret, małego miasteczka 7 mil od Bastogne. Wiedział jednak, że owe miasto było bardzo silnie bronione, a Assenios, mała wieś pomiędzy nim a Bastogne, dużo słabiej obsadzona. Zdecydował więc zmienić plan przełamania. Zaatakował Assenios i przejął je bez problemu, potem zaś kontynuował atak w kierunku Bastogne. 26 grudnia, tuż przed godziną 17.00 cztery czołgi z jego batalionu dotarły do linii obrońców.
– Bitwa o las Hürtgen – nazwa serii walk między oddziałami amerykańskimi i niemieckimi w czasie drugiej wojny światowej w okresie od 19 września 1944 do 10 lutego 1945 roku, w lesie Hürtgen, w korytarzu o powierzchni ok. 130 km2 na granicy niemiecko-belgijskiej.
Była to najdłuższa bitwa armii amerykańskiej w jej historii, w dużej mierze jednak przyćmiona przez obronę Bastogne w czasie kontrofensywy niemieckiej w Ardenach, w grudniu 1944, gdy armia niemiecka usiłowała zahamować dostawy alianckie z portu w Antwerpii.

3. Dowódcy i czołgiści
– George Smith Patton Junior- ur. 11 listopada 1885 w San Gabriel, zm. 21 grudnia 1945 w Heidelbergu w Niemczech amerykański generał okresu II wojny światowej.Był postacią bardzo kontrowersyjną, budził skrajne uczucia zarówno u swoich podwładnych, jak i u przełożonych. Wśród swoich żołnierzy znany był jako „Old blood and guts”. Znakomity kawalerzysta i szermierz , namiętnie grywał w polo. Opowiadał o swoich bardzo realistycznych wizjach wcześniejszych wcieleń. Wierzył w reinkarnację, uważał się m.in. za wcielenie kartagińskiego żołnierza, rzymskiego legionisty, napoleońskiego generała i wielu innych postaci.
– Creighton Williams Abrams – W czasie II wojny światowej Abrams służył w 4. Dywizji Pancernej , początkowo jako adiutant pułku (czerwiec 1941 r. – czerwiec 1942 r.), Dowódca batalionu (lipiec 1942 r. – marzec 1943 r.), I oficer wykonawczy pułku (marzec 1943 r. – wrzesień 1943 r.) Z 37. pancerzem Pułk . We wrześniu 1943 r. Reorganizacja dywizji zmieniła 37. Pułk Pancerny na 37. Batalion Czołgowy, który rozkazał Abrams; dowodził także dowództwem bojowym B dywizji podczas bitwy o Bulge .Przez większość tego czasu, 4. Dywizja Pancerna (prowadzony przez 37. batalion) był grotem Patton Trzeciej Armii Pattona.
– Robert W. Grow -Dowodził 6 dywizją pancerną. Dywizja brała udział w bitwie o las Hürtgen.
– Hugh Joseph Gaffey- Odegrała ważną rolę w operacji Cobra i bitwie pod Falaise Gap , a następnie alianckiej wyprawie z Paryża do Renu i Bitwa o Metz . W grudniu 1944 roku zastąpił generała dywizji Johna Shirley Wooda jako CG 4. Dywizji Pancernej, który odegrał ważną rolę w bitwie pod Bulge , pomagając przełamać oblężenie Bastogne .
4. Odznaczenia
– Distinguished Service Cross -Przyznawany za nadzwyczajny heroizm nie uzasadniający Medalu Honoru ; akt lub akty heroizmu musiały być tak godne uwagi i wiązały się z ryzykiem życia tak niezwykłym, że oddzielają jednostkę od jej towarzyszy.
-Medal of Honor -Przyznawany za Wyraźną waleczność i nieustępliwość na ryzyko życia ponad i poza obowiązkiem
-Purple Heart – Przyznawany za bycie rannym lub zabitym w jakiejkolwiek akcji przeciwko wrogowi Stanów Zjednoczonych lub w wyniku działania takiego wroga lub przeciwstawnych sił zbrojnych”
-Silver Star Medal – Przyznawana żołnierzom sił zbrojnych USA za odwagę w obliczu nieprzyjaciela.

Nagrody za ukończenie etapów
1. Czołgi- wyposażenie do czołgu oraz kamuflaż
2. Bitwy i operacje – rezerwy osobiste
3. Dowódcy i czołgiści – załoga 100% z atutem “Braterstwo Broni” i jednym perkiem do wyboru
4. Odznaczenia – napis na czołg “First in Bostogne”
Za ukończenie wszystkich etapów czołg 6 tieru M4A3E8 Thunderbolt VII

bolo4002

A ja proponuje kolekcje, jak zjebać gre na maksa.Wygra WG na bank

0skill

Każda nacja mogła by mieć swoją kolekcję, każdy naród ma swojego bohatera nie wyłączając nawet takich” nie pancernych ” nacji jak Grecy czy Norwegowie , pomysł bardzo przyjemny dla wszystkich graczy .

Fydiasz

KOLEKCJA: „Czarny Baron” – Historia Wittmanna
Hasło przewodnie: Śladem gąsienic Asa Pancernego

Opis: Ninejsza kolekcja poświęcona jest Michaelowi Wittmannowi, genialnemu dowódcy, który już za życia stał się legendą wojsk pancernych III Rzeszy i bezbłędnie opanował taktykę Blitzkriegu czołgiem. Na samym froncie wschodnim Wittmann zniszczył 119 radzieckich czołgów. Ogółem zalicza mu się zniszczenie 138 czołgów i 132 dział przeciwpancernych.

*Na początku chciałbym również wspomnieć, iż nie jestem graczem World of Warships, więc nie wiem do końca, jakie tam panują zasady przy kolekcjach. Niniejsza (jak i jej zasady) jest tylko moim wymysłem. ;)*

Etapy kolekcji:
1. Pojazdy
2. Załoga
3. Bitwy

Omówienie zasad eventu:
Wydarzenie składa się z trzech modułów, które prowadzone są równolegle. Kolejne litery alfabetu określają kolejne misje z danej grupy („a” to pierwsza misja, bez jej ukończenia nie można przejść do misji „b” i tak dalej). Jednocześnie (na początku eventu) aktywowane są trzy misje – 1a, 2a oraz 3a. Warto wspomnieć, że o ile w module „Pojazdy” trzeba grać konkretnymi maszynami w odpowiedniej kolejności, tak kolejne zadania w modułach „Załoga” oraz „Bitwy” można ukończyć dowolnymi, wynienionymi poniżej pojazdami niemieckimi (o ile w warunkach misji nie został podany konkretny czołg). Taka kolekcja mogłaby być czasowo tylko dostępna w grze – np. przez 2-3 tygodnie.
Dlaczego taki wybór i zasady? Cóż, jakby nie patrzeć WoT jest (a przynajmniej miał być) grą propagującą historię i starającą się ją, w jak największym stopniu, odzwierciedlić. Czemu więc nie zainteresować odbiorcę rzeczywistymi wydarzeniami i postaciami? Dlaczego nie pokazać mu największych i najskuteczniejszych czołgistów oraz ich dokonania? Zachęcić go do sięgnięcia po książki i inne źródła wiedzy o II WŚ? Wydaje mi się, że gdyby WG wprowadziło takie mini-eventy, firma zyskała by podwójnie: raz ze względu na nową zawartość, większe zainteresowanie i atrakcyjne nagrody, a dwa – z powodu historii, ponieważ wielu graczy jest pasjonatami pancernymi i z radością na twarzy witaliby takie wydarzenia. Podczas trwania tych eventów WG mogłoby również pokusić się o jakiś specjalny garaż, kamuflaż lub nawet tylko przybliżenie wydarzeń historycznych (mniej więcej w taki sposób, jak podczas ostatniego eventu o Kursku i T 34S).
Już zbędnie nie przedłużając, zapraszam do lektury.

1. POJAZDY:
a) Panzer I – „W dniu 30 października 1934 roku Michael zaczął służbę w 10 kompanii 19 Regimentu Piechoty stacjonującego w Freising w pobliżu Monachium. Wówczas to młody Wittmann po raz pierwszy zetknął się z nowym rodzajem broni – pojazdami pancernymi, w tym przypadku pierwszym seryjnym czołgiem armii niemieckiej – PzKpfw I. Do września 1936 roku dosłużył się stopnia Gefreitera, później zdemobilizowany osiadł w Ingolstadt i podjął pracę jak robotnik kolejowy w Reichertshofen.”

Misja „Nabierz doświadczenia!”: Wygraj 10 bitew PzKpfw I.
Nagrody: Odblokowanie misji „Nowe maszyny” oraz 5x Czekolada.

b) Stug III Ausf. G mit 7,5 cm Pak 39 L/48 – „Udana kampania francuska zakończyła się latem 1940 r. i Wittamnn udał się na zasłużony odpoczynek w Metz we Francji. Tam miał styczność po raz pierwszy z nowym rodzajem uzbrojenia, pojazdy wsparcia piechoty – Sturmgeschütz III Ausf. A, zwanymi Stug, wyposażonymi w krótkolufowe działa KwK 75mm. Następnym krokiem było zgłoszenie się na ochotnika do oddziałów wyposażonych w owe działa samobieżne, co odbyło się bezproblemowo.
Dużym kłopotem dla Wittmanna było skompletowanie doświadczonej i zgranej załogi. Było to niezwykle trudne, gdyż StuG był całkiem nowym rodzajem broni i nie opracowano wówczas skutecznych metod walki tymi pojazdami. Jedyny wyjściem dla Michaela było skompletowanie doświadczonej załogi z innych jednostek pancernych. Treningi jakie odbywała załoga na swoim Sturmgeschütz nazwanym „Buzzard” były bardzo realistyczne, obejmowały między innymi zasady współdziałania batalionów dział samobieżnych z piechotą, a także walka wręcz z “wrogimi” piechurami, którzy dostali się w pobliże pojazdu nieasekurowanego przez własną piechotę. Szczególnie ten rodzaj treningu okazał się skuteczny, gdyż w przyszłych kampaniach na wschodzie, Wittmann miał w praktyce wykorzystać nabyte umiejętności obsługi podręcznego MP-40.”

Misja „Nowe maszyny”: Wygraj 10 bitew Stug III Ausf. G mit 7,5 cm Pak 39 L/48 .
Nagrody: Odblokowanie misji „Znowu w bitwie!”, napis „Buzzard” (nie ma go w grze, ale mógłby zostać wprowadzony właśnie jako dodatek do kolekcji) oraz 5x Czekolada, 5x(Duży zestaw naprawczy, Duża apteczka, Automatyczna gaśnica).

c) Panzer III Ausf. J – „Na wiosnę 1942 roku, w maju, Wittmann powrócił do Niemiec aby odbyć szkolenie w elitarnej szkole wojsk SS – Junkerschule w Bad Tölz w Bawarii. W okresie tym ciężka i czasochłonna praca nad nowymi technikami walki, nowymi koncepcjami i technologiami, przeplatała się ze współpracą między kolegami ze szkoły. 12 grudnia 1942 roku – po 6 miesiącach wytężonej pracy Wittmann, w stopniu SS-Untersturmführera (podporucznika), został przyjęty do 500 Treningowego i Uzupełniowego Batalionu Ciężkich Czołgów (Pz. Ers- und Ausb. Abt. 500) w Paderborn. Stamtąd został wysłany do Ploermel w Północnej Francji, gdzie miał dokończyć swoje szkolenie. Na początku szkolenia Wittmann dowodził czołgiem eskortowym PzKpfw III L/M, mającym za zadanie ochronę tyłów zaangażowanych w walkę SdKfz 181 PzKpfw VI Ausf. E.”

Misja „Znowu w bitwie!”: Wygraj 10 bitew Panzer III Ausf. J.
Nagrody: Odblokowanie misji „Na pełnym gazie”, 1x Lorneta polowa, 1x Dosyłacz do dział dużego kalibru

d) Tiger I – „Po odebraniu nowej maszyny z zakładów w Kassel i sprowadzeniu jej do Ploermel, nastąpił okres adaptacji i oswojenia z maszyną. Cała załoga pilnie uczyła się korzystania z całej mocy działa i silnika nowego pojazdu, a także nie zapominać o jego słabościach. W drugiej połowie 1943 roku ciężkie bataliony zostały wysłane na wschodni front, aby wziąć udział w przygotowywanej operacji “Zitadelle” pod Kurskiem. Zostały rozlokowane w newralgicznych punktach obszaru koncentracji. Dywizja LSSAH została rozlokowana na południowym odcinku frontu, w okolicach Charkowa i Biełgoradu. Wittmann, przypisany do 13 ciężkiej (schwere) Kompanii, z czołgiem #1331, jeszcze przed rozpoczęciem Akcji pod Kurskiem, sprawdził w akcji swoją maszynę w potyczce pod Merefą, gdzie w akcji z flanki “na pełnym gazie” zlikwidował 2 działa ppanc. oraz zabłąkanego T 34/76. Nowa broń spełniła oczekiwania dowódcy.”

Misja „Na pełnym gazie”: Wygraj 15 bitew Tigerem I.
Nagrody: Żeton „Pojazdy”, 1x Ulepszona wentylacja (klasa 3), 100k kredytów, 1x Miejsce w garażu.

2. ZAŁOGA:
a) Hauptsturmführer Michael Wittmann – Legenda niemieckich wojsk pancernych i świetny dowódca.
Misja „Legen wir los!”: Prowadząc wymienione pojazdy niemieckie wykryj 15 wrogich czołgów.
Nagrody: Członek załogi (dowódca – Michael Wittmann, wyszkolony na 100%)”, 1x Miejsce w koszarach, odblokowanie misji „Erwischt!”.

b) Unterscharführer Heinrich Reimer – kierowca w załodze Wittmanna.
Misja „Erwischt!”: Prowadząc wymienione pojazdy niemieckie staranuj 5 wrogich czołgów.
Nagrody: Członek załogi (kierowca –Heinrich Reimer, wyszkolony na 100%)”, 1x Miejsce w koszarach, odblokowanie misji „Das muss weh tun!”.

c) Unterscharführer Karl Wagner – celowniczy w załodze Wittmanna.
Misja „Das muss weh tun!”: Prowadząc wymienione pojazdy niemieckie zabij 15 wrogich czołgistów lub uszkodź 15 modułów wewnętrznych (załoganci i moduły sumują się).
Nagrody: Członek załogi (celowniczy – Karl Wagner, wyszkolony na 100%)”, 1x Miejsce w koszarach, odblokowanie misji „Wo sind sie hin?”.

d) Sturmmann Rudolf Hirschel – Radiooperator w załodze Wittmanna.
Misja „Wo sind sie hin?”: Prowadząc wymienione pojazdy niemieckie zadaj 1300 obrażeń wrogom, którzy są poza zasięgiem Twojego widzenia (czyli korzystanie z zasięgu radia).
Nagrody: Członek załogi (Radiooperator – Rudolf Hirschel, wyszkolony na 100%)”, 1x Miejsce w koszarach, odblokowanie misji „Bereit zu feuern!”.

e) Sturmmann Günter Weber – Ładowniczy w załodze Wittmanna.
Misja „Bereit zu feuern!”: Prowadząc wymienione pojazdy niemieckie wysadź 4 przeciwników lub doprowadź do ich pożaru. (Wysadzenia i podpalenia sumuja się)
Nagrody: Członek załogi (ładowniczy – Günter Weber, wyszkolony na 100%)”, 1x Miejsce w koszarach, żeton „Załoga”.

3. BITWY:
a) PUNKT 65,5 – „Zdarzenie, jakie miało miejsce 12 lipca 1941 roku w okolicy punktu 65,5, na zawsze odmieniło życie młodego dowódcy. Owego dnia punkt 65,5 stał się miejscem obserwacyjnym dla załogi StugG III. Będąc na szczycie wzniesienia strzelec Rottenführer Klink zauważył zbliżające się w dwóch kolumnach radzieckie czołgi. Były to nowoczesne pojazdy pancerne T 34/76, przewyższające uzbrojeniem i opancerzeniem swoje niemieckie odpowiedniki. Jednak w starciu jakie nastąpiło w chwilę potem, górę wzięło opanowanie i umiejętności młodego niemieckiego dowódcy. Szybko zniszczone dwa z 18 pojazdów radzieckich stanęły w płomieniach, zanim zaskoczeni strzelcy radzieccy odpowiedzieli niecelnym ogniem. Wittmann szybko wycofał swój pojazd za wzniesienie, pod las, wybiegł z wozu na pieszy rekonesans. Następny T 34/76 był dziełem strzelca Klinka, gdyż w owym czasie Wittmann wracał do swego wozu. W tym samym czasie Stug został dostrzeżony przez czwartą radziecką maszynę, która otworzyła ogień. Pojazd Wittmanna, na pełnym gazie w szaleńczych unikach, zdołał zniszczyć radzieckiego marudera. Kierowca Koldenhöff zauważył wówczas trzy wozy radzieckie, stojące 500 metrów od nich, na wzniesieniu. Znów używając silnika i manewrując, niemiecki pojazd zniszczył dwa kolejne T 34/76. Trzeci pojazd w uciekł “na pełnym gazie” z pola bitwy.
Za swój wyczyn (6 zniszczonych czołgów T 34/76), wieczorem tego samego dnia, Michael Wittmann został odznaczony przez dowódcę LSSAH Seppa Dietriecha swoim pierwszym medalem – Krzyżem Żelaznym II Klasy.”

Misja „Dymiące działo”: Prowadząc wymienione wyżej pojazdy niemieckie zniszcz 6 pojazdów z serii T 34 (T 34, T 34/85, T 34/85M, T 43, A 43).
Nagrody: Odblokowanie misji „Coraz bliżej zima”, 100k kredytów oraz kamuflaż letni na niemieckie pojazdy.

b) Zachodnia Ukraina – „20 sierpnia 1941 roku w pobliżu miasta Uman, młody bohater odniósł swoją pierwszą ranę na polu walki. Obrażenia nie były poważne i Wittmann mógł kontynuować walkę. Następnego dnia otrzymał Odznakę Rannego w Czerni, a jeszcze tego samego dnia podczas ataku przez stepy w pobliżu Nogai, przekroczył wraz z nacierającymi rzekę Dniepr. Za ten wyczyn otrzymał 8 września 1941 roku Krzyż Żelazny I Klasy. 8 października 1941 roku Michael Wittmann został ponownie ranny w głowę i nogę – przeleżał dwa dni w szpitalu polowym. Zima przełomu 1941 i 1942 roku była straszna dla niemieckiej armii, lecz pomimo niesprzyjających warunków i odmawiającego posłuszeństwa sprzętu, LSSAH udało się w połowie października zdobyć dwa, kluczowe miasta: Stalino i Taganrog, a 20 tego miesiąca miasto Rostow nad Donem. Dzień później otrzymał Srebrną Szturmową Odznakę Pancerną za udział w 25 bitwach. Jednocześnie awansował na SS-Oberscharführera.”

Misja „Coraz bliżej zima”: Prowadząc wymienione wyżej pojazdy niemieckie rozegraj nimi łącznie 25 bitew (podczas trwania mini-eventu).
Nagrody: Odblokowanie misji „Legenda żołnierza”, 100k kredytów oraz kamuflaż zimowy na niemieckie pojazdy.

c) Villers-Bocage – „Wcześnie rano 13 czerwca 1944 roku Wittmann, po porozumieniu się z dowódcą LSSAH, Seppem Dietrichem, udał się na samotny rekonesans. Według doniesień wywiadu, Anglicy, którzy skupili w okolicy znaczne siły, gotowi byli do ataku oskrzydlającego zgrupowanie niemieckie – Panzer Lehr Division. Zadanie Wittmanna było proste – miał on wybadać co robią siły angielskie w okolicy miasteczka Villers-Bocage. Teren porośnięty żywopłotami był wspaniałym miejscem do obrony, gdzie pojedynczy żołnierz z bronią ppanc., bądź pojedyncze działo przeciwpancerne mogło wyrządzić ogromne szkody atakującym. Z tego powodu Wittmann wraz z „Bobbym” Wollem za celownikiem osiemdziesiątki ósemki, powoli i pod osłoną drzew osłaniających przed angielskimi samolotami, poruszali się w kierunku szosy N 175. Będąc w bliskiej odległości od celu, około godz. 6:00, dowódca czołgu #205 spotkał sierżanta niemieckiej piechoty, który poinformował go o kolumnie angielskich pojazdów poruszającej się po drodze N 175 w kierunku Caen. W starym stylu, Wittmann wyskoczył z wieżyczki swojego Tygrysa i popędził kilkadziesiąt metrów wraz z sierżantem w kierunku północnym, w stronę drogi. Jego oczom ukazał się niekończący się konwój różnego typu pojazdów alianckich, który po zajęciu bez walki miasteczka Villers-Bocage, śmiało ruszył w stronę oddalonego o ponad 17 km miasta Caen. Jednostką tą okazała się 4 (CLY) Gwardia Londyńska „Sharpshooters”, będąca elementem 22 Brygady Pancernej, 7 Dywizji Pancernej – “Pustynnych Szczurów”. Taka okazja nie mogła się już więcej powtórzyć, tak więc Michael pobiegł do swojego czołgu aby nie przepuścić takiej sytuacji.”

Misja „Legenda żołnierza”: Prowadząc Tigera I zniszcz 21 wrogich pojazdów.
Nagrody: Żeton „Bitwy”, 200k kredytów oraz kamuflaż pustynny na niemieckie pojazdy.

Nagroda końcowa:
Jeżeli gracz uzbiera wszystkie trzy żetony – dostaje w nagrodę czołg premium 6 tieru Tigera 131 (chociaż WG mogłoby specjalnie przy okazji wprowadzenia takiego eventu wypuścić Tigera 007, jako upamiętnienie Wittmanna i jego załogi, aby dodać takiemu wydarzeniu jeszcze więcej historycznej otoczki i immersji).

Źródła:
1. http://www.historycy.org/index.php?showtopic=4595
2. https://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/12/20/czlowiek-ktory-jednym-czolgiem-w-20-minut-unicestwil-caly-pulk-pancerny/
3. http://www.panzerpunkt.info/artykuly/wittman/wittman.htm
4. http://ww2colorfarbe.blogspot.com/2016/06/panzer-ace-michael-wittmann.html
5. https://ww2gravestone.com/people/wittmann-michael/

Tys burak

Ja proponuję kolekcję Leibstandarte Adolf Hitler i drugą 1 Zmotoryzowanej Dywizji Strzelców NKWD… Jak się bawić to z przytupem

Whis93

Nazwa kolekcji: Czterej Pancerni i Pies
Hasło przewodnie: “Kiedy serce z żelaza, nawet drewniany kindżał wystarczy.” – Grigorij Saakaszwili
Opis: Kolekcja składa się z 4 grup tematycznych, po zebraniu każdej z nich gracz dostaje unikalny prezent (opis nagród na końcu).

1. Pojazdy – Są to pojazdy, które były (przynajmniej przez krótki czas jak SU-85) na wyposażeniu 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte
– T-70
– SU-76
– SU-85
– T-34
– T-34/85
Nagroda za ukończenie (zdobycie wszystkich 5 pojazdów): materiały eksploatacyjne

2.Polowanie na Niemców –
– Zniszcz 5 pojazdów Panther I
– Zniszcz 10 pojazdów Tiger I

(Zadanie można wykonać tylko pojazdami SU-85, T-34, T-34/85)
Nagroda za ukończenie: wyposażenie dla “Rudego”

3.Załoga – Na każdego załoganta przypadać będą odpowiednie misje (2 albo 3? Z czego 3 misja na każdego załoganta będzie miała jakieś powiązanie z daną postacią z serialu)
– Olgierd Jarosz (był pierwszy dowódcą załogi, zatem należy wygrać bitwę bez rannych członków załogi x1)
– Grigorij (kierowca, zatem zniszcz pojazd przeciwnika przez taranowanie x3)
– Gustlik (jako, że był “pieruńsko” silny skojarzyło mi się to ze stalową ścianą, zatem zadanie to 1x “Stalowa ściana”)
– Janek Kos (świetny strzelec zatem należy zdobyć 3x “Strzelec wyborowy” oraz 3x “Rozpruwacz”)
– Szarik (wysadź magazyn amunicyjny – Szarik w końcu raz w serialu podkładał ładunek wybuchowy)

Nagroda za ukończenie: załoga czołgu Rudy wraz z atutem BiA

4. Odznaczenia – (są to odznaczenia, które otrzymała załoga “Rudego” w serialu, na każde odznaczenie byłby odpowiednie misje)
– Odznaka za Rany i Kontuzje
– Brązowy Medal „Zasłużonym na Polu Chwały”
– Krzyż Walecznych
– Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari

Nagroda za ukończenie: misje

Nagroda końcowa:
Za zdobycie całej kolekcji gracz zdobywa czołg premium 6 poziomu T-34-85 Rudy.

Pozdrawiam 🙂

bolekAW

Pomysł niezły, tylko czy WG go wprowadzi? hmmm…. A ja mam taki pomysł 9 ponieważ miały być inne nacje niż polska)
. Nazwa kolekcji – Legenda Lisa Pustyni
Hasło przewodnie – Nie walcz w bitwie ,w której nic nie zyskasz wygrywając.
Kolekcja 4 etapowa
1. Pojazdy
2. Dowódcy
3. Bitwy
4. Emblematy i odznaczenia

1 Pojazdy
– M13/40
-Pz III
-Pz IV
– Tiger I
Nagroda kamuflaż Afrika Korps

2. Dowódcy
– Erwin Rommel
– Mario Balotta
– Ludwig Cruwell
– Ettore Bastico
Nagroda – załoga czołgu premium

3 Bitwy
– Bitwa pod Gazalą
– Bitwa na przełęczy Kasserine
– Zdobycie Tobruku
– Bitwa pod El Alamejn
Nagroda – materiały eksploatacyjne

4 Emblematy i odznaczenia
– Emblemat Dywizji Ariete
– Medal za odbicie Cyrenajki
– Emblemat Panzergruppe Afrika – * wersja bez swastyki
– Medal za Afrykę Afrika Korps
Nagroda Emblematy Afrka Korps i Ariete

Nagroda za całość kolekcji włoski czołg premium M13/40 Ariette lub niemiecki czołg premium Pz III Afrika.

bolekAW

W uzupełnieniu, czołgi premium V poziomu do wyboru, załoga do wyboru włoska lub niemiecka z atutem braterstwo broni = jeden perk do wyboru. Wybór załogi obliguje wybór czołgu.

robertunio

Co to za kolekcja WOWS trzecia od lewej z takim statkiem jako symbolem? Pytam bo pierwszy raz ja na oczy widze.
Mam ukonczone 7 kolekcji i nigdy nie bylo okretu premium do wygrania za kolekcje to dlaczego mialyby byc czolgi premium w WOT?
Nagrody za kolekcje w WOWS to kapitanowie, flagi i kamuflaze. Skad pomysl aby w WOT byly czolgi do wygrania?

bolekAW

Bo w WOT nie ma flag i kapitanów, a kamuflaże można kupić na stałe za golda lub wypożyczyć na 100 bitew na dany pojazd za kredyty. Poza tym WG i tak rozdaje czołgi premium za proste misje lub rozegranie jednej bitwy, więc dlaczego nie miałoby ich być tutaj tym bardziej, że to byłyby tiery IV-VI. Są gracze , którzy nie będą lub nie mogą inwestować w grę realnej gotówki, więc czołgi premium mogą zdobyć tylko w eventach, misjach i maratonach na takowe pojazdy, a dzięki nim zarabiać kredyty w grze.

Srutin

Temat grafomanów.

henryk5pio

Nazwa kolekcji: Wielka Wojna Ojczyźniana

Hasło przewodnie: Wszystkie siły narodu – do rozgromienia wroga!

Opis: Kolekcja składa się z czterech części, każda z nich posiada 4 elementy dotyczące Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Części kolekcji:
1) Czołgi
2) Dowódcy i czołgiści
3) Medale i Ordery
4) Słynne Bitwy

Czołgi – są to czołgi używane przez Armię Czerwoną w trakcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej:
1) T-34: Jeden z najsłynniejszych czołgów II Wojny Światowej. Miał opinię pojazdu, którego wykorzystanie znacząco wpłynęło na przebieg wojny. Początkowo produkowany w Charkowskiej Fabryce Parowozów im. Kominternu, był podstawą uzbrojenia radzieckich sił pancernych w latach 1941–1945.
2) T-34-85: Radziecka odpowiedź na Niemieckie czołgi typu Panther i Tiger oraz wyposażenie Panzerkampfwagen IV w nową długolufową armatę kal. 75 mm. Bardzo szybko wyparł z produkcji T-34.
3) KV-1: Czołg cieżki, z którego propozycją wyszedł inż. Kotin. Uzyskawszy aprobatę Stalina, po pewnych problemach konstrukcyjnych (m.in. e skrzynią biegów ale również z zawieszeniem, gąsienicami i chłodzeniem silnika, został wdrożony ostatecznie do produkcji. Ogółem w trakcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej wyprodukowano ich 848 sztuk.
4) IS-85: Początkowo opracowano prototypy IS-1i IS-2, następnie sytuacja zmieniła się gdy na wiosnę 1943 otrzymano raport o opancerzeniu nowych niemieckich czołgów Tygrys. Najbardziej efektywnym działem które było dostępne okazało się 85 mm 52-k które było wstanie przebić pancerz Tygrysa już z odległości ponad 500 m. Wtedy też opracowano IS-85. Nowa wieża i wydłużenie podwozia sprawiło że czołg IS-85 przytył do 44 ton. Nowy prototyp otrzymał indeks Obiekt 237. Ostatecznie wdrożony do produkcji w 1943 roku i przemianowany później z IS-85 na IS-1.
Nagroda: materiały eksploatacyjne/wyposażenie

Dowódcy i czołgiści – najdzielniejsi z dzielnych walczący w obronie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich:
1) Józef Stalin: Generalissimus i Ludowy Komisarz Obrony ZSRR, bez którego nie byłoby możliwe zwycięstwo nad faszyzmem.
2) Aleksandr Fadin: w trakcie walk o Czerkasy-Korsuń (styczeń-luty 1944 r.) przy pomocy tylko swojego czołgu i plutonu piechoty zajął z powodzeniem wieś Daszukówka. Udało mu się zniszczyć 3 czołgi, 1 samochód pancerny, 2 moździerze oraz 12 punktów z karabinami maszynowymi.
3) Zinowiej Kołobanow: w trakcie obrony miasta Krasnogwardiejska, KW-1 Kołobanowa zdążył zniszczyć 22 niemieckie czołgi i dwa działa. Udało się to, dzięki zasadzce na bagnistej drodze, zniszczył czołg idący z przodu kolumny oraz pojazd ją zamykający. Pozostałe 21 niemieckich czołgów zniszczyły inne czołgi z grupy Kołobanowa. Rosjanin za tę epicko rozegraną bitwę otrzymał najwyższe odznaczenie ZSRR – Order Lenina.
4) Aleksandr Oskin: W czerwcu 1944 r. jako dowódca czołgu T-34-85 wspieranego plutonem piechoty w polskiej wsi Oględów opierał się atakowi 11 niemieckich czołgów. Zniszczył trzy czołgi Panzerkampfwagen VI B Königstiger (Tygrys Królewski) a czwarty uszkodził.
Nagroda: emblemat Bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Medale i Ordery – dla tych co złożyli ofiarę za Ojczyznę:
1) Order Wojny Ojczyźnianej: Order został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR w dniu 20 maja 1942 roku jako pierwsze odznaczenie bojowe ustanowione podczas wielkiej wojny ojczyźnianej (nazwa ta w radzieckiej propagandzie oznaczała II wojnę światową, z ograniczeniem do wojny niemiecko-radzieckiej 1941–1945. Posiadał dwa stopnie i był nadawany przez Prezydium Rady Najwyższej ZSRR.
2) Medal „Za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945” został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z 9 maja 1945. Zgodnie z regulaminem medal nadawany był wszystkim żołnierzom i ochotnikom, etatowemu składowi jednostek, związków taktycznych i instytucji Armii Radzieckiej, Floty Wojennej i wojsk NKWD, biorącym bezpośredni udział w działaniach bojowych na frontach wielkiej wojny ojczyźnianej.
3) Medal „Za dzielną pracę w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945”: został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z 6 czerwca 1945 dla upamiętnienia odniesionego zwycięstwa nad Niemcami podczas wielkiej wojny ojczyźnianej. Medal otrzymywali m.in.: robotnicy, personel inżyniersko-techniczny, kołchoźnicy, specjaliści uprawy roli, ludzie nauki, techniki, sztuki i literatury, działacze organizacji partyjnych i społecznych, którzy swoją dzielną i ofiarną pracą zapewnili zwycięstwo nad Niemcami.
4) Order Lenina: najwyższe odznaczenie państwowe ZSRR. Otrzymało go wielu dowódców i żołnierzy walczących w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, m.in. Aleksandr Oskin i Zinowiej Kołobanow.
Nagroda: Kamuflaż “Order Lenina”

Słynne Bitwy – jak walczyliśmy z faszyzmem:
1) Bitwa pod Moskwą/operacja „Tajfun”: główna bitwa początkowego okresu wojny między ZSRR a nazistowskimi Niemcami, trwająca od października 1941 do stycznia 1942 r., która zakończyła się skuteczną obroną radzieckiej stolicy. Wzięło w niej udział ponad 2,5mln żołnierzy i prawie 3 tysiące czołgów.
2) Bitwa na Łuku Kurskim: bitwa stoczona pomiędzy siłami niemieckimi a radzieckimi na froncie wschodnim podczas II wojny światowej niedaleko miasta Kursk między 5 lipca a 23 sierpnia 1943 roku. Niemiecka ofensywa otrzymała kryptonim „Cytadela” doprowadziła do największej bitwy pancernej w dziejach świata – bitwy pod Prochorówką. Była to ostatnia niemiecka strategiczna operacja ofensywna na froncie wschodnim. Zwycięstwo w tej bitwie oddało inicjatywę strategiczną w ręce Armii Czerwonej do końca wojny.
3) Bitwa o Rostów: bitwa stoczona jesienią 1941 roku pomiędzy nacierającą niemiecką 11. Armią z Grupy Armii “Południe” (wzmocnioną przez 3. Armię rumuńską), a broniącą się radziecką 56. Armią. Walki toczyły się w półmilionowym Rostowie nad Donem na terenie ZSRR, na północny wschód od Morza Azowskiego. Bitwa rozpoczęła się 21 listopada 1941 roku poprzez atak niemieckiej 1. Armii Pancernej, której udało się zająć Rostów. Niespełna tydzień później, 27 listopada radzieckie armie (9., 37., 18. i 56.) rozpoczęły kontrofensywę, która zmusiła niemiecką 1. Armię Pancerną do wycofania się 70 kilometrów na zachód do Taganrogu nad rzeką Mius. Porażka pod Rostowem była pierwszą poważną porażką niemiecką podczas II wojny światowej.
4) Berlińska Strategiczna Operacja Ofensywna) – operacja ofensywna Armii Czerwonej przeprowadzona między 16 kwietnia a 9 maja 1945 roku na froncie wschodnim II wojny światowej siłami 1. i 2. Frontu Białoruskiego oraz 1. Frontu Ukraińskiego. Jej celem było zdobycie Berlina. Walki w Berlinie rozpoczęły się 20 kwietnia, a zakończyły rano 2 maja. W dniu 20 kwietnia 1. Front Białoruski marsz. Gieorgija Żukowa rozpoczął ostrzeliwanie artyleryjskie centrum Berlina, a 1. Front Ukraiński marsz. Iwana Koniewa nacierał na północ przez ostatnie formacje Grupy Armii „Środek”. Przez następne dni wojska radzieckie szybko nacierały przez miasto docierając do jego centrum i po zaciętych walkach dotarły 30 kwietnia do Reichstagu.
Nagroda: 500 złota

Nagroda główna za ukończenie całej kolekcji “Wielka Wojna Ojczyźniana”: czołg premium VI tieru T-34-85M.

henryk5pio

ERRATA
Biorąc pod uwagę, że na FB można wstawic obrazek, a tutaj nie ,zdecydowałem się dodać erratę z linkami do konkretnych obrazków, które byłyby w kolekcji.
Czołgi:
1) T-34comment image
2) T-34-85comment image
3) KW-1comment image
4) IS-85comment image
Dowódcy i czołgiści
1) Józef Stalincomment image
2) Aleksandr Fadincomment image
3) Zinowiej Kołobanowcomment image
4) Aleksandr Oskincomment image
Medale i Ordery
1) Order Wojny Ojczyźnianejcomment image
2) Medal „Za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945”comment image
3) Medal „Za dzielną pracę w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941–1945”comment image
4) Order Leninacomment image
Słynne Bitwy
1) Bitwa pod Moskwą/operacja „Tajfun”comment image
2) Bitwa na Łuku Kurskimcomment image
3) Bitwa o Rostówcomment image
4) Berlińska Strategiczna Operacja Ofensywnacomment image

LALA

Wracając do tego klanu NISZA, byłem tam i mam screeny zrobione co klan posiada za cheaty typu TUNDRA na kanałach TS-a linki mogę podesłać.

Były Gracz NISZA

Potwierdzam niektórzy „dowódcy” na twierdzach, potyczkach używają cheata który pokazuje gdzie łamią się drzewa i płotki…

Mi

ogólnie WOT to cheaterskie środowisko i wargaming nic sobie z tego nie robi. Po co banować konta, które regularnie kupują premki… ?

AleksanderTv

Nazwa kolekcji: 1. Czechosłowacka Brygada Pancerna

Hasło przewodnie: Można przegrać bitwę, ale nie wojne.

Opis: Kolekcja składa się z pięciu etapów, każdy etap posiada 4 elementy dotyczące Czechosłowackiej brygady pancernej na zachodzie.

Części kolekcji:

Pojazdy
Herby miast
Bitwy
Żołnierze
Odznaczenia

Pojazdy – Są to pojazdy używane przez 1 Czechosłowacką brygade pancerną.

1. M5A1 Stuart
2. Mark VIII Cromwell
3. M4 Sherman Firefly
4. Mark VIII Challenger

Nagroda: Kamuflaż czechosłowackiej brygady.

Herby miast – herby miast związanych z tą formacją.

1. Falaise
2.Dunkierka
3.Praga
4.PIlzno

Nagroda: Emblemat 1. Czechosłowackiej Dywizji Pancernej

Bitwy – Znane bitwy i operacje z udziałem tej formacji

1. Lądowanie w Normandii 1/2
2. Lądowanie w Normandii 2/2
3. Oblężenie Dunkierki 1/2
4. Oblężenie Dunkierki 2/2

Nagroda: Materiały eksplotacyjne

Żołnierze – znani wojskowi z tej jednostki

1. Alois Liška
2. Karel Klapálek
3.Heliodor Píka
4.Sergěj Ingr

Nagroda: Czechosłowacka załoga na M5A1 Stuart

Odznaczenia -kolekcja składa się z 4 różnych odznaczeń przyznwanych żołnierzom brygady.

Nagroda: Misje

Nagroda za wszystko:
Czechosłowacki czołg premium M5A1 Stuart

filipo33

Co do pomysłu nie mam żadnych zastrzeżeń lecz czy będzie to opłacalne? Gdyby misje były łatwe, a nagroda moze nie zbyt potężna w porównaniu z resztą czołgów, lecz ze statystykami ponad normę to wiele osob na pewno ściągnęłoby spowrotem do Wot’a. A gdyby konkursy, które gwarantowałyby nagrode mimo pracy byly organizowane częściej ludziom nie nudzilaby sie gra. Wypowiadam sie tu 1 raz wiec nie zdziwię się jeżeli nie otrzymam nagrody, ale zawsze chętnie pomogę w udoskonalaniu gry. Mam nawet kilka koncepcji 😉

filipo33

Ps. Najchętniej zbierałbym kolekcje polskie, niemieckie i radzieckie

HjNtankista

Pomysł świetny lecz znając WG to aby zdobyć 6 tier za free to wykręcili by te zadania tak by mało kto je zrobił lecz można było je wykupić za realną gotówkę.

Mloteczek67

Wszystkie pomysły na ta kolekcje są super i tylko szkoda ze jak zwykle WG jest nastawione na linie wschodnia tj były ZSRR i jego promocje. Mam wrażenie ze gra jest skonfigurowana tak aby gracze z Polski zbytnio nie interesowali się historia dotyczącą działań bojowych polskich sil zbrojnych na zachodzie. Chciałbym móc tak pomalować Cromwella nawet tego drzewkowego ale za darmo nie płacąc za to realna gotówką. Znając życie i tak nic nie wygram ale wyrażam swoja opinie na ten temat

Mateusz123_4

Takie pytanie czy w sklepie na serwerze testowym kupowanie złota jest za darmo czy wg coś zmieniło?

Mateusz123_4

Co do pomysłu to super

MrM3Siu

Nawet spoko pomysł popieram 🙂

Boombas

Największy problem będzie z tym, że nagrodą ma być VI. Może lepiej od razu zaproponować, żeby to był np. stokowy cromwell na V?

VERBA75NS

Super zaje fajny pomysł jestem jak najbardziej za….
Szansa wygrania to raczej jak wygrana w totka ale….

PupkaWG

WG chętnie wprowadzi za odpowiednią opłatą!

erebus2000

Bardzo fajny pomysł 🙂

GustawPoL

Kolekcje? czemu nie. Pewnie i tak bym nie grał “pod kolekcje”, ale gdyby co ileś czasu wyświetlił się jakiś kolekcjonerski medal, odznaka, czy emblemat (albo napis), który później mógłbym umieścić na swoim pojeździe to i owszem. Ps. dobrze wiemy, że Wg nie rozdaje czołgów 6 tieru, dlatego bardziej realnym jest to co wymieniłem wyżej i tylko to.
ps.2 wcale bym się nie zdziwił jakby za niedługi czas WG zaczęło wprowadzać eventy w WOT lub WOWS z nagrodami w postaci samolotu niskiego poziomu w WOWP.

szperlus

Pomysł zacny, jak najbardziej popieram. Szczępić ryja nie będę, bo i tak nigdy nic nie wygrałem (a 40 latek już przeleciało). Pozdrawiam ekipę i graczy

wagonzal

Mogli by tez umozliwic przeglądanie wcześniejszych kolekcji np z operacji świątecznych

mikocz001

Spoko by było, gdyby za coś takiego dostawało się jakieś pamiątkowe, ekskluzywne odznaki przy nazwie gracza, takie jak np za misje osobiste

mati1806

bardzo dobry pomysł chętnie zdobył bym takie perełki na 6 tierach

Roophert

Bardzo fajny pomysł. Loza, Thunderbolt, Tiger 217 itp. – wszystkie powinny być w ten sposób dostępne. Nawet kolekcja do Rudego byłaby znakomita!

Takich CC potrzebujemy – z pozytywnymi pomysłami 🙂

Hornet

Na prawdę znakomity pomysł. Chętnie wzilabym w czyms takim udział

Anonimowo

Fajny pomysł, ale znając WG to by znowu poprzekręcali dane albo mapy xD

ChestnutS

Oczywiście, że tak. Lubię takie smaczki jak w coś gram.

Powhatan

Jak najbardziej jestem za. U mnie i tak premki Cromwell i Sexton jeżdżą z godlem 1dp.

ZingerHZ

Super pomysl popieram w statkach zbieram wszystkie bo nagrody fajne w wocie tez by sie przydalo jak i kontenery za expa