Okręt dnia – Z 39

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angrymucha

Uwielbiam artykuły z Wowsa, jest tyle osób, które z chęcią dzielą się swoją wiedzą i wrzucają ciekawostki, nie to co w wocie.

J_jW

Nie dziwię się MageTowi, że nie odniósł się do tematu uzbrojenia plot tego okrętu, bo nie są to istotne rzeczy w kontekście planowanych zmian dotyczących rozgrywki lotniskowcami, które to, tematu uzbrojenia plot okrętów pewnie też nie ominą.
Tym nie mniej Z-39 reprezentuje typ Narvik, który przeszedł w późniejszym okresie wojny przezbrojenie wzmacniające obronę plot kosztem uzbrojenia głównego kalibru. W grze natomiast zapomniano, że dziobowa wieża 150 mm dysponowała dużymi kątami podniesienia i z odpowiednią amunicją stanowiła najcięższy zestaw przeciwlotniczy okrętu. Podobnie było już na Z-23, czy nawet Bismarcku, czego nie ma w grze również.
Okrętem, który posiadał 6 dział w trzech wieżach jak dziobowa Z-39 był projektowy tzw. spaehrkreuzer, czyli oceaniczny „krążownik zwiadowczy”. Projekt nie został zrealizowany, działa odziedziczyły Narviki, podobnie zarzucono na rzecz rozbudowy floty ubootów projekty następców dla Grafa Spee, krążowników liniowych, i in. Pytanie, czy pojawią się w grze? Czy będzie niemiecki odpowiednik dla USS Alaska i dla Kronstadtu, czy może będzie premka X tieru, jak oceaniczny niszczyciel Z-1945. Jaka jest polityka WG względem premek najwyższych tierów? Co jest możliwe, co lepiej zbierać: raczej free xp, czy także jak najwięcej węgla?