[Blog Deweloperski] T-80B / Char 25t / TAM / M247 Sergeant York

  • T-80

T-80 to radziecki czołg podstawowy opracowany w połowie lat 70. i zarazem pierwszy masowo produkowany czołg podstawowy wyposażony w turbinowy silnik wielopaliwowy. T-80B trafi w ręce doświadczonych czołgistów grających w najwyższych erach już w aktualizacji 1.81! Wyposażony jest w PPK „Kobra” oraz dodatkowe płyty pancerne o grubości 30 mm na przedniej płycie. To szybki i zwrotny czołg wyposażony w gładkolufowe działo kal. 125 mm oraz pancerz kompozytowy. Strzelać może dwoma rodzajami APFS-DS zdolne przebić ponad 470 mm stali. Na pokładzie znajdziemy także pociski HE, HEAT czy PPK.

  • Batignolles-Châtillon Char 25t

Batignolles-Châtillon 25t to francuski prototyp czołgu lekkiego opracowany w latach 50. jako zastępca AMX-13. Mimo iż francuskie dowództwo nie dało mu zielonego światła, czołgiści w War Thunder będą mieli szansę przekonać się jak sprawuje się to cudeńko. To właśnie rozmiar jest pierwszą rzeczą na którą zwrócicie uwagę. Dzięki temu w środku czołgu znalazło się miejsce dla kolejnego załoganta, a opancerzenie zostało zwiększone do 50 mm. To wciąż zbyt mało by oprzeć się potężnym przeciwnikom, ale ochroni przynajmniej przed ogniem z działek automatycznych. Jednakże to nie pancerz jest głównym atutem Chara 25t, a mobilność. Napędza go 500 konny silnik, dzięki czemu może rozwinąć prędkość 65 km/h na utwardzonej drodze – zarówno do przodu jak i do tyłu! Stosunek mocy do wagi również jest przyzwoity, co sprawia że czołg może momentalnie zmienić swoją pozycję.

  • TAM (Niemcy)

TAM to czołg średni opracowany wspólnie przez amerykańskich i niemieckich konstruktorów w latach 70., mający zastąpić przestarzałe drugowojenne maszyny w służbie Argentyny. Czołgiści mogą oczekiwać czołgu TAM w niemieckim drzewku wraz z aktualizacją 1.81! Jedną z najważniejszych cech czołgu jest jego niewielka masa, wynosząca około 30 ton. Dzięki temu maszyna może być wykorzystywana niemal na każdym podłożu w Argentynie, jednak jest to okupione cienkim pancerzem, liczącym sobie maksymalnie 32 milimetry grubości. To na pewno nie ochroni TAM przed szczytowymi czołgami podstawowymi, ale być może pomoże mu w starciach z działkami automatycznymi i lotniczymi KM-ami.

  • M247 Sergeant York (USA)

M247 to amerykański zestaw przeciwlotniczy opracowany w latach 70. i mający zastąpić przestarzałe systemy M42 Duster i M163 VADS. Choć jego rozwój obfitował w trudności, M247 pomógł wprowadzić nowe rozwiązania do kolejnych amerykańskich zestawów przeciwlotniczych. „Sierżant” wnet będzie mógł jednak dowieść skuteczności, bowiem trafi do War Thunder już w aktualizacji 1.81! W  War Thunder M247 Sergeant York będzie nowym zestawem przeciwlotniczym w VI erze amerykańskiego drzewka. Maszyna ta jako pierwsza w amerykańskiej linii zestawów przeciwlotniczych ma w pełni zamknięty przedział załogi, chroniący załogantów przed ostrzałem z samolotów albo odłamkami pocisków artyleryjskich. Ale na tym nowości się przecież nie kończą. Choć spostrzegawczy gracze mogli już wypatrzyć charakterystyczny kształt boforsów kalibru 40 mm, lepiej za wcześnie niech nie wyciągają wniosków. To odmiana Mark3, zdolna miotać w cel w sumie 600 pocisków na minutę. Każdy gracz, który dowodził M19 albo M42 wie już, że to zadziwiająco duża szybkostrzelność. Tak, przeskok ze 120 na 600 pocisków na minutę to nie byle co. Teraz w niebo pomknie 5 razy więcej kilogramów ołowiu na sekundę!

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments