Wieści z SuperTestu – niszczyciel Haida, budynek arsenał, bitwy nocne

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gizbern

Cossack i Haida to ten sam typ (Tribal) niszczycieli – nie rozumiem po jaką cholerę robić klona na tym samym poziomie. Chyba tylko dla Kanadyjczyków żeby kupowali premke jak my Błyskawicę 🙂

Już lepiej ździebko by go przerobili na typ N i mielibyśmy ORP Pioruna – świetny kandydat na 6 poziom w drzewku polskim 🙂

Anonimowo

HMCS Haida – kanadyjski Tribal, z tego co pamiętam, miał takie samo uzbrojenie jak Błyskawica po ostatnim alianckim przezbrojeniu, czyli działa uniwersalne 102 mm w czterech wieżach po 2 szt., czyli łącznie 8 szt., co daje okręt w typie Akizuki. HMS Cossak jest z działami 120 mm, czyli jak Błyskawica w grze. Typ N niszczyciela to w grze Gadjah Mada, wystarczy obrócić indonezyjska banderę i juz jest PIorun. Pozdrawiam.

Anonimowo

Małe dopowiedzenie. HMCS Haida otrzymał uzbrojenie takie jak ORP Błyskawica (4xII 102 mm) o wiele później, lata po wojnie i ma takie jako okręt muzeum do dzisiaj. Dlatego na jego pokładzie jest tak jakoś swojsko jak na Błyskawicy, która odziedziczyła bardzo wiele po Tribalach i w zasadzie chyba można by ją uznać za customizowaną eksportową wersję Tribala. Oczywiście mieliśmy swoje preferencje – jeden komin, inny mostek, działa innej marki itp., ale kadłub , mechanizmy, wyposażenie jak z Tribala. Więc Cossack i Haida, to w czasie wojny w zasadzie ten samo okręt, chyba, że wows wprowadzi tylko Haidę, zobaczymy. Na tej właśnie zasadzie nie pojawi się w grze USS Boise – premka VII tieru, tylko od razu w wersji argentyńskiej jako Nueve de Julio w ramach nowej nacji panamerykańskiej. Ja bym chciał, żeby jako premka w grze pojawiła się przezbrojona w armaty uniwersalne Błyskawica ze stylem gry podobnym do Akizuki, ale lepszą prędkością.

tankista4

OK? Arsenał będzie budynkiem na twierdzy czy jak?