BattleTech – wprowadzenie do świata robotów

Wiele lat temu, kiedy byłem “młodą lekarką“, uwielbiałem fantastykę, a w szczególności tak zwany hard s-f. Wiecie, pierwsza i druga część Aliena, Predatora, czy filmy typu Robot Jox – robiły na mnie zawsze piorunujące wrażenie. Ogromne, odkryte światy, obcy, polityka, pojazdy i statki kosmiczne, no i wielkie, przerażające maszyny kroczące. To było coś, czego młody człowiek oczekiwał po szarym życiu, jakie prowadził.

Scena walki robotów z filmu Robot Jox. Tak, ci ubrani na biało to amerykanie :D.

I tutaj na przeciw moim potrzebom wyszła firma Encore, wydając polską wersję amerykańskiej gry Battletech, gdzie dostaliśmy plansze z hexami, plastikowe figurki robotów wraz z kartami do nich, oraz krótkie wprowadzenie do ogromnego świata MechWarriora. To tyle jeśli chodzi o lata 90. Teraz przenieśmy się trochę w przyszłość, czyli przed monitory.

Figurki zawarte w pudełku BattleTech z lat 90.

Jutro – 24 kwietnia 2018 roku – studio Harebrained Schemes wraz z firmą Paradox Interactive wypuści swój nowy produkt, sfinansowany podczas swojej kampanii na platformie Kickstarter jeszcze w 2015 roku. Będzie to strategia turowa (podobnie jak wersja figurkowa), w którym będziemy dowodzić lancą (oddziałem) najemników. Gra, prócz ogromnego nacisku na integrację ze światem, charakteryzować się będzie różnymi etapami. Rozgrywka będzie podzielona na: wspomniany wcześniej strategiczno-turowy i drugi – logistyczny, pozwalający nam zarządzać naszą jednostką.

Intro gry Battletech wydanej w 2018 roku.

W latach 2002-2008 firma WizKids próbowała reaktywować bitwy mechów wprowadzając system nazwany MechWarrior: Dark Age. Po 6 latach zrezygnowali, ale dzięki nim mam moją ukochana kolekcję mechów, pojazdów i piechoty. Sama gra oparta była o figurki z przekręcanymi podstawkami oraz miarkę calową – kto grał w bitewniaki, ten wie o co chodzi.

Moja kolekcja mechów, pojazdów, piechoty – zdjęcia robione kalkulatorem (w celu przesunięcia zdjęcia kliknij na trójkąt).

W przyszłości przedstawimy Wam dokładniej gry z uniwersum MechWarriora, natomiast dzisiaj nadmienimy tylko o tych najnowszych które, są już wydane lub będą dopiero wydane:

  • BattleTech – Strategiczna gra turowa studia Harebrained Schemes oraz firmy Paradox
  • MechWarrior 5 Mercenaries – FPS tworzony przez Piranha Games w której jestescie pilotem mecha.
  • MechWarrior Online – F2P tactical shooter stworzony przez tą samą firmę co MW5 czyli Piranha Games – zapowiada się bardzo miodnie.

10 minutowy gameplay gry MechWarrior 5 , w roli głównej mech ShadowHawk oraz zalesiona planeta, gdzieś tam hen, hen daleko.


Mamy za sobą wprowadzenie, więc nadszedł czas abyśmy zapoznali się trochę z samym światem. Mamy rok 3025, liczne zamieszkałe światy koegzystują na różnych poziomach technicznych, odpowiadających zazwyczaj poziomowi XXI/XXII wieku na ziemi. Po wielkich wojnach, niszczących całe planety, droga jest jedynie technika oraz rzadkie fabryki, które ostały się na nielicznych planetach Sfery Wewnętrznej. 5 wielkich domów, którymi rządzą rodziny szlachetnie urodzonych, władają prawie 95% spośród skolonizowanych światów, żyjąc we względnym pokoju. Od czasu do czasu małe wojny pomiędzy poszczególnymi planetami lub najazdy piratów łamią tę sielską ciszę. Prócz domów rządzących mamy także ComStar. Zakon technokratów zbierających dawną wiedzę, uważający zarazem, że do skoku miedzywymiarowego potrzebna jest modlitwa, bez której niemożliwe jest dokonanie przez komputer poprawnych obliczeń.

 

Mapa Strefy Wewnętrznej z 3025 roku.

Pięć głównych domów rządzących w Strefie Wewnętrznej.

W tym wielkim mętliku zaczynamy my – najemnik, a później dowódca mający pod sobą 4 ludzi w Mechach i wykonujący zadania, myślący między misjami jak związać koniec z końcem oraz żeby starczyło do pierwszego – zupełnie jak w życiu. Ale to już zupełnie inna historia. Jeśli jesteście ciekawi nowych informacji, testów, wiadomości o świecie zapraszamy na naszego nowego FB dotyczącego właśnie świata BattleTecha (dopiero zaczynamy tworzyć bazę artykułów, więc bądźcie wyrozumiali) – https://www.facebook.com/BattleTechMechWarriorPolska/. Informacje o grach znajdziecie także na naszym portalu – rykoszet.info, a już niedługo znajdziecie u nas poradnik wyjaśniający jak grać, żeby szybko nie zginąć (autorowi tego tekstu udało się to w pierwszej misji treningowej).

 

 

KonanDestylator prowadzi swoich dzielnych MechaWojowników do bitwy.

 

 

Baraki najemnego oddziału “Szczypiornistek Chaosu”.

 

 

Na naszym lądowniku (statek kosmiczny mający przenosić towary oraz ludzi pomiędzy Skoczkiem, a orbitą), maja nawet hologramy.

 

 

Powodzenia i do następnego artykułu.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kriss

Warto wydać te 120 zyli? Czy czekać na MW 5? Waham się.
Szukam czegoś co zastąpi mi wota :P.