Problematyczny dziwny Pan ze Stocku

W Piątek, 16 Marca informowaliśmy was, że jeden z najsłynniejszych modeli (dziwny Pan ze Stocku) pojawił się w siedzibie Wargaming w Mińsku o czym świadczyły dwie fotografie. Jak podał serwis dev.by dwóch pracowników firmy, którzy byli autorami zdjęć straciło pracę.

Zdjęcia, które trafiły do internetu zostały usunięte tak samo szybko, jak się pojawiły. W Poniedziałek, 20 Marca, autorzy fotografii zostali poinformowani o zwolnieniu z pracy. Portal dev.by skontaktował się z jednym z nich – Alexander Khvashchevsky, bo o nim mowa pracował w Wargaming.net jako trener fitnessu.

Powołując się na niego nie wszyscy pracownicy wiedzieli, że publikowanie zdjęć z modelem jest zabronione.

Oczywiście, jestem w stanie zrozumieć, dlaczego firma tak postąpiła, ale dla mnie to ciągle nieprzyjemna sprawa. […] Z mojej strony głupią rzeczą było publikowanie tej fotografii, ale zwolnienia z powodu wrzucenia zdjęcia na instagrama, także moim zdaniem nie są w porządku.

mówi Alexander Kvashchevsky

Alexander stwierdził także, że w jego umowie nie było zapisu o tym, że nie może udostępniać pewnych informacji o rzeczach, które dzieją się w firmie. Powołując się na słowa Alexandra nie będzie dla niego problemem znalezienie nowej pracy, znacznie ciężej będzie drugiemu pracownikowi, którzy pracował jako “Interactive Media Designer”.

Sytuacja ze zwolnieniem jest nieprzyjemna dla firmy, ponieważ nie jest związana ani z umiejętnościami ani z wynikami osób zatrudnionych, a z naruszeniem wewnętrznych reguł firmy.” – tłumaczy Ivan Kuznetsov, dyrektor PR Wargaming.net. Jak w każdej dużej firmie, Wargaming posiada zasady, które ograniczają ujawnianie informacji przez pracowników, w tym w mediach społecznościowych. Są to niezbędne środki w celu ochrony interesów całego zespołu pracującego nad projektem.

A Wy co myślicie o całej tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Ź: dev.by

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozkoszniaczek

Czyżby drzewko węgierskie było w planach?

Griven Warthog

Turan już jest co prawda jako niemiec. Gościa z węgier prędzej bym widział w roli kapitana okrętu niż dowódcy czołgu. 😉