Prace trwają: Bitwa o Antarktykę

Ciągle poszukujemy dobrych scenariuszy, które moglibyśmy dodać do gry. Z pewnością pamiętacie tryb primaaprilisowy, w którym mogliście spacerować w kosmosie i sterować statkami kosmicznymi. Tym razem wprowadzamy tryb gry oparty na faktach z historii Ziemi. Będzie jednak równie odlotowy i tajemniczy jak poprzedni.

Mówimy o słynnej bitwie o Antarktykę z 1946 roku, znanej również jako Operacja Highjump, w której siły specjalne Stanów Zjednoczonych udały się na Antarktykę, by zniszczyć pozostałe bazy Czwartej Rzeszy i zająć nowy, wyjątkowy typ uzbrojenia – latający spodek. Jednak 3 marca 1947 roku eskadra została zaatakowana przez przeciwnika i zmuszona do odwrotu. Ekspedycja zakończyła się fiaskiem, ale 71 lat później macie szansę na rewanż: w tym trybie 12 okrętów stanie do walki z 12 latającymi spodkami.

Mapa

W grze istnieją już mapy ze śnieżnymi polami i lodowcami, dlatego do nowego scenariusza częściowo wykorzystaliśmy znaną Wam mapę Lodowe wyspy. Chociaż ukształtowanie terenu i góry lodowe zostały nieco zmienione, żeby zapewnić spodkom osłonę przed atakami okrętów.

Latające spodki

W niemieckich archiwach nasi badacze znaleźli rysunki serii latających spodków z innowacyjnymi, antygrawitacyjnymi silnikami elektromagnetycznymi. W 1935 roku Towarzystwo Thule szukało miejsca do przeprowadzenia testów nowego, potężnego uzbrojenia. Poligon Hauneburg w północno-zachodnich Niemczech dobrze się do tego nadawał. Projekt nazwany został „Urządzenie Hauneburg”, ale nazwę tą wkrótce skrócono do „Haunebu” ze względów bezpieczeństwa. Pierwsze Haunebu miały średnicę 25 metrów, posiadały ośmioosobową załogę i mogły osiągać prędkość nawet 4800 km/h, a ich czas operacyjny wynosił 18 godzin. Dokumenty mówią o budowie kilku prototypów, które później zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Świadkowie twierdzą, że Towarzystwo Thule opuściło Niemcy w marcu 1945 roku przy użyciu „latających spodków”.

Krążownik Minotaur walczy z latającym spodkiem; zdjęcie dostarczone zostało przez wiarygodne źródło

W oparciu o te dokumenty zdecydowaliśmy się zaprojektować swoje własne spodki, wprowadzając nieco zmian równoważących.

Żeby zachować równowagę, latające spodki będą miały rozmiary niszczycieli. Materiały odnalezione w archiwach były bardzo skromne, więc nasi projektanci musieli stworzyć własne szkice, żeby stworzyć modele w grze. Oczywiście trudne było uniknięcie powszechnie funkcjonujących stereotypów odnośnie do wyglądu latających spodków, biorących się z produkcji filmowych. Nasi projektanci zrobili co w ich mocy, żeby spodki pasowały do scenerii gry i wyglądały naturalnie, tak jakby ten rodzaj pojazdu istniał w grze od samego początku.

Charakterystyka latających spodków w grze

Wysoka manewrowość

W trosce o równowagę, wszystkie latające spodki mają ustaloną jednolitą wysokość lotu, dzięki czemu łatwiej będzie nimi sterować i możliwa będzie obserwacja ruchów nieprzyjaciela bez martwienia się o utrzymanie odpowiedniej wysokości. Jednak poruszanie się wszystkich spodków na tej samej wysokości sprawiało, że były łatwym celem dla okrętów, więc zwiększyliśmy ich zwrotność, żeby wyrównać szanse.

Potężna salwa

Zamiast używać pocisków, latające spodki będą wystrzeliwać pojedynczą, potężną salwę z dużej odległości, która będzie wymagać jednak długiego przeładowania.

Regeneracja

Jeśli spodek nie będzie otrzymywać uszkodzeń przez pewien czas, zacznie się powoli regenerować. Po otrzymaniu uszkodzeń licznik się resetuje i spodek ponownie będzie musiał unikać nieprzyjacielskiego ostrzału.

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józio

Wunderwaffe 🙂

mateusz03041

Historia jak z maurbrecherem XD

XD

XD