Promień śmierci Archimedesa – nowy scenariusz w WoWs

Lubicie operacje PvE i historię starożytnej Grecji? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną wiadomość! W nadchodzącym wyzwaniu, nazwanym „Oblężenie Syrakuz”, zespół 12 graczy będzie starał się wspólnymi siłami przezwyciężyć wojskowe umocnienia nabrzeżne – Forty. Instalacje są uzbrojone w specjalne lustra paraboliczne, skupiające światło w wiązki potrafiące z łatwością przeciąć nieostrożny okręt.

Źródła historyczne

Starogreckie zapisy mówią, że w trakcie Oblężenia Syrakuz z rozkazu Archimedesa rzymska flota została spalona przez zestaw zakrzywionych luster i wypolerowanych tarcz. Wynalazek ten przeszedł do historii jako „Promień śmierci Archimedesa”. Wielu inżynierów próbowało od tamtego czasu zbudować ponownie taką broń. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy pewnego dnia, podczas pracy w archiwum, natknęliśmy się na obliczenia projektowe pierwotnego „promienia śmierci”! Dzięki temu szczęśliwemu zbiegowi okoliczności nasi gracze będą mogli na własne oczy zobaczyć w grze ten unikalny wynalazek!

(Starożytna grecka waza z malowidłem przedstawiającym projekt i zasadę działania „promienia śmierci”. Źródło: bardzo wiarygodne muzeum)

Udało nam się znaleźć dodatkowe materiały dotyczące wynalazków Nikoli Tesli i Roberta Van de Graafa. Niestety, wszystko wskazuje na to, że żaden kraj nie miał zasobów potrzebnych do zbudowania takiej broni. Ale dla naszego zespołu te źródła były wystarczające, żeby wykonać szkic „promienia śmierci” do wykorzystania w grze.

Bądźmy szczerzy – wyzwanie, przed którym staliśmy, było bardziej skomplikowane niż to, z czym mierzył się Archimedes. W końcu mówimy o przecinaniu metalu, a nie paleniu drewna. Z tego powodu wyposażyliśmy nasze lustra we wzmacniacze, tak aby promień mógł przeciąć wszystko, włącznie z pancerzem okrętów.

Mapa

Wydarzenia wielkiego oblężenia Syrakuz odbywać się będą na mapie Gorący punkt, która pozwala na komfortowe manewrowanie w celu uniknięcia straszliwych promieni. Forty wystrzeliwujące promienie znajdować się będą na wyspach i przeważnie położone będą na poziomie morza. Te Forty wrażliwe będą na ataki torpedowe, natomiast lustra zniszczyć będzie mogło lotnictwo.

Wskazówki do gry

Gdybyśmy po prostu dodali forty strzelające promieniami śmierci, gracze byliby zupełnie bezbronni. Żeby wprowadzić równowagę, otrzymacie następujący sprzęt eksploatacyjny:

  • kamuflaże optyczne;
  • odbijacze i rozpraszacze promienia;
  • zasłony dymne z jonami srebra.

Forty będą atakować promieniami, więc najlepszym sposobem na obronę będzie sprzęt eksploatacyjny zdolny odbijać światło. Kamuflaże i odbijacze pasują do wszystkich okrętów. Tylko niszczyciele będą mogły stawiać zasłony dymne z jonami srebra.

 

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments