Nowy port: Port Sealandia

Człowiek bez marzeń jest jak ptak bez skrzydeł!
E Mare Libertas!

To nie tajemnica, że nasz zespół uwielbia odtwarzać historyczne porty w World of Warships. Mamy już w grze praktyczny Londyn, zorganizowany Hamburg, romantyczną Marsylię oraz świąteczne Sankt-Petersburg i Nowy Jork. Tym razem zdecydowaliśmy się podnieść poprzeczkę i odtworzyć cały kraj! Mowa o Księstwie Sealandii – państwie, którego nie można znaleźć na oficjalnych mapach, ale które mimo to istnieje.

Już wkrótce będziecie mogli cieszyć się nowym portem i dokładnie przyjrzeć się z każdej strony temu wyjątkowemu miejscu. Na razie chcemy pokazać Wam, na czym bazujemy przy jego tworzeniu i opowiedzieć o procesie twórczym w nowym odcinku „Dzienników deweloperów”.


Historia Księstwa Sealandii

W 1942 roku brytyjska marynarka wojenna zbudowała tak zwane Forty Maunsella, nazwane na cześć ich projektanta Guya Maunsella, by broniły portu w Harwich. Grupa tych platform stała się bazą dla dział przeciwlotniczych i garnizonów. W roku 1950 zostały one jednak opuszczone, a później zajęte przez pirackie rozgłośnie radiowe.

Platforma Roughs Tower była używana do różnych celów do 1956 roku, kiedy została ponownie opuszczona i zaczęła powoli niszczeć. Trwało to do roku 1966, kiedy postawił na niej stopę Roy Bates. Emerytowany major Britsh Army dostrzegł w platformie potencjał komercyjny i chciał zbudować na niej park rozrywki. Aby przejąć całkowitą kontrolę nad strukturą ważącą 4500 ton, musiał walczyć ze swoimi partnerami biznesowymi przy użyciu strzelb, karabinów i miotaczy ognia. W rezultacie Roy stał się jedynym właścicielem wyspy w 1967 roku. Ogłosił suwerenność i sam ustanowił się księciem.


Historia tworzenia portu Sealandia

Każdy port w naszej grze ma swój początek w pomyśle, po czym następuje zbieranie danych historycznych. Księstwo Sealandii nadal istnieje, ale to nie sprawiło wcale, że nasze zadanie było łatwiejsze niż zwykle. Zbieranie materiałów było mocno utrudnione, ponieważ ludzie z zewnątrz nie są wpuszczani na platformę, a na posterunku zawsze stoi uzbrojony strażnik. Przekraczanie granic państw bez oficjalnego pozwolenia jest niebezpieczne, a my nie chcieliśmy być źródłem incydentu międzynarodowego. Wszystkie zdjęcia wykonywaliśmy więc z bezpiecznej odległości, używając do tego bezzałogowych dronów.

W porównaniu z okrętem wojennym platforma wydaje się bardzo mała. Chcielibyśmy powiedzieć, że w rzeczywistości jest większa, ale to po prostu nieprawda. Sealandia naprawdę jest bardzo małym krajem, co jednak nie umniejsza jego wspaniałości i wartości symbolicznej.

Roy Bates

Żeby uczynić platformę nieco żywszą, umieściliśmy na niej animowany model emerytowanego majora Roya Batesa, założyciela i władcy Księstwa Sealandii. Będzie on motywował graczy do tego, by w bitwie dawali z siebie wszystko.

Chcieliśmy wyrazić nasz podziw dla niego – dla ognia płonącego w jego sercu, śmiałego ducha, odwagi, wyobraźni i umiejętności, czyli cech, którymi powinien szczycić się każdy miłośnik marynarki wojennej. Niniejszym ogłaszamy Księcia Sealandii honorowym wilkiem morskim i mamy nadzieję, że będziecie cieszyć się nowym portem i czerpać z niego inspirację do zdobywania nowych osiągnięć.


Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments