W produkcji: Delfiny bojowe

Dobre wieści, Kapitanowie! Nasz zespół regularnie przygotowuje nowe okręty i elementy rozgrywki. Dziś zdecydowaliśmy się zaskoczyć naszych graczy nowym rodzajem jednostki wodnej — delfinami bojowymi!

Historia delfinów bojowych

Wykorzystanie delfinów do działań zbrojnych jest potwierdzone historycznie, ale tylko niektórzy wiedzą, że w tym samym czasie próbowano stworzyć małe, autonomiczne, transportowe łodzie podwodne w kształcie delfinów.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

W trakcie II wojnie światowej Włochy posiadały grupę łodzi podwodnych przenoszących nurków z ładunkami wybuchowymi. Mały, autonomiczny pojazd, widniejący pod nazwą „Delfino Delphis” w dokumentach sztabu głównego marynarki, opracowywany był od roku 1940 w tajnej bazie włoskich sił specjalnych u ujścia rzeki Serchio, niedaleko Pisy.

Projekt pojazdu oparty był na badaniach przeprowadzonych w latach 20. i 30. przez Guglielmo Marconiego, słynnego wynalazcę i rektora Akademii Królewskiej we Włoszech, na swoim własnym jachcie służącym za laboratorium. Po kapitulacji Włoch w 1943 roku cała dokumentacja projektu została przejęta przez niemieckie specjalne jednostki SS-Sonderverband z. b. V. “Friedenthal” i została przeniesiona na północ kraju. Tam, na jeziorze Garda, na obszarze kontrolowanym przez Mussoliniego, prace toczyły się w dalszym ciągu aż do zakończenia wojny.

Model w grze

Budując model Delfina przyjęliśmy takie same założenia jak przy każdym normalnym okręcie. Zebraliśmy pokaźną dokumentację fotograficzną i techniczną, dokonaliśmy także pomiarów w delfinariach. Nasze „delfiny” wyposażone są w najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające osiągać dużą szybkość i zwrotność. Delfin uzbrojony w dwie torpedy może nawet konkurować z niszczycielem.

Transportowiec delfinów

Transportowce delfinów zostały zaprojektowane w oparciu o małe jednostki desantowe. Delfiny miały być wodowane przez śluzę znajdującą się na rampie przystosowanego okrętu. Potężne wyposażenie radiowe Marconiego pozwalało na zdalne sterowanie pojazdami bojowymi z dużych odległości. Potrzebny do tego był rozbudowany system anten na pokładzie transportowca. W World of Warships „delfiny” wodowane będą z części dziobowej transportowca. Gracze będą mogli wybrać transportowiec delfinów i wysłać swoje „delfiny” w różne miejsca na mapie, by przeprowadziły szereg operacji, od zwiadu, poprzez sabotaż po ochronę sprzymierzonych okrętów poprzez przechwytywanie wrogich torped.

Dźwięk

Staraliśmy się włożyć jak najwięcej życia w nasze „delfiny” przy pomocy dźwięków. Czymże jest delfin bez swojego typowego „śmiechu”?

Dźwięk, przy pomocy którego delfiny się ze sobą komunikują jest unikalnym zjawiskiem, kombinacją impulsów dźwiękowych i ultradźwięków. Konsultowaliśmy się z wiodącymi cetologami (ekspertami od wielorybów) i spędziliśmy sporo czasu z prawdziwymi delfinami. Dzięki temu udało nam się nagrać sto godzin ich „rozmów”, co pozwoli na zbudowanie autentycznej atmosfery.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Ź: WoWS EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
FigoFago

Skoro sa delfiny to powinny byc tez bomby naprowadzanie przez gołębie ??!!

Hehehe

+1/ polskie gołębie

moskal42

ja ********, co za pojeby.

Brzydle

Jackie IQ trzeba miec zebra w to uwierzyc…? To ewidentny material na prima aprilis.

Ares

Brzmi to jak Red alert 3.

Anonimowo

prima aprilis im wycieklo przed czasem 😀

Adi

Chyba na prima aprilis będą statki kosmiczne