P26/40 w obiektywie

Garść fotek z Supertestu 😉 Czołg średni 🇮🇹 P26/40 (IV) był najciężej uzbrojonym włoskim czołgiem II wojny, z grubszym pancerzem i działem 75mm. Styl rozgrywki P26/40 jest czymś pośrednim między startowymi poziomami i tymi bardziej zaawansowanymi. Charakterystykę czołgu znajdziecie tutaj: KLIK.

Prace nad projektem rozpoczęto pod koniec 1940 roku, jednak z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedniego silnika, pierwszy prototyp czołgu był gotowy dopiero na początku 1942 roku. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1943 roku w Turynie. Po kapitulacji Włoch jesienią 1943 roku, czołg został przyjęty na uzbrojenie Niemiec pod nazwą Panzerkampfwagen P40 737 (i) i był używany w jednostkach pomocniczych. W sumie wyprodukowano 100 takich egzemplarzy.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

via WoT Express

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments