Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

21 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr

“Zołnierze wyklęci”? To byli bardzo różni ludzie. Byli tacy jak Pilecki, ale byli też tacy jak Bury. Wrzucanie ich do jednego worka jest nonsensem. Niektórzy wcześniej, w ramach NSZ, współpracowali z Niemcami. Inni mordowali kobiety i dzieci. Sorki, ale nie idźmy drogą Ukraińców i nie czyńmy z bandytów i zdrajców bohaterów. Buremu udowodniono masakry wsi białoruskich. Do dziś żyją ludzie pamiętający tamte zbrodnie. Nie ma wytłumaczenia dla mordowania dzieci. Trzeba być kanalią by coś takiego czymkolwiek usprawiedliwiać.

gówno

++

fck commies

kto cie historii uczył, pewnie tatuś czy dziadek co w ’44 na czołgach przyjechał co lewaku?

Kolega Maćka z podwórka

A co ty wiesz o prawdziwej historii ludzi morowanych przez bandytów zwanymi żołnierzami wyklętymi? Mojego dziadka i kuzynostwo zamordowali aby zrabować resztki majątku który się ostał po przemarszu Niemców i potem Rosjan. Byli zwykłymi chłopami którzy niewiele mieli, czytać ledwo potrafili.

CześćIChwałaBohaterom!

Nie wierz w TV-gówno24, polityka oczerniania Żołnierzy Niezłomnych zaczyna się w latach powojennych i trwa do dziś, pomimo przemian ustrojowych. To trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem Niezłomnych, z tym że dopiero od kilku lat tak naprawdę ci drudzy odzyskują głos i są się w stanie przebić. Poczytaj trochę, posłuchaj wypowiedzi świadków i nie powtarzaj kłamstw bezpieki. Bury święty nie był, ale sytuacja w tamtym okresie była bardzo skomplikowana: http://www.pch24.pl/kapitan-bury–historia-prawdziwa%2C41394%2Ci.html
Moim zdaniem, kapitan Romuald Rajs robił to co jako patriota polski uważał za słuszne. Akcje odwetowe na zdrajcach i donosicielach były czymś normalnym dla polskiego podziemia, czasem jednak sprawy mogły wyrwać się spod kontroli i ginęli niewinni (jak w słynnych Zaleszanach). To była wojna, oddziały Armii Ludowej, NKWD i rożnych zdrajców pacyfikowały wsie pomagające partyzantom, a ci przeprowadzali akcję odwetowe, najbardziej cierpieli niewinni, jak w każdym konflikcie zbrojnym. Tzw. Żołnierze Wyklęci nie mieli po prostu wyjścia, mogli zginąć z bronią w ręku, albo rozstrzelani na oczach rodziny przez NKWD. Trafiały się też zwykłe bandy złodziei, ale takimi to się właśnie zajmowało Podziemie, i to skutecznie i definitywnie.

Kolega Maćka z podwórka

Skomplikowana sytuacja? Mojego dziadka i kilku kuzynów i kuzynek prostych biednych chłopów zamordowali bandyci zwani żołnierzami wyklętymi.
Nie będę rozwodził się, bo obecnie mamy falę wybielania każdego bandyty który był prześladowany przez komunistów.

Sylwek

Czemu nie mam takiej oferty ?

K997

Ja też nie mam mimo zalogowania …

No

Czego się spodziewaliście po wg

gówno

Wieczna hańba bandytom wyklętym

Anonimowo

Poje..ało cię do reszty idioto..

fck commies

ten gówno to zykły lewacki pomiot tych co przyejchali w ’44 na czołgach ze wschodu.

lelol

ciebie poje..bało łysa szmato narodwościowcowa

Anonimowo

zart jakis ?? czy ty liczysz ze ktos sie toba zainteresuje ?

gówno

XD

Ja

Jeden z najgorszych pomyslow WG nie dosc ze slabe to i drogie

Miki

Boże ni to jest przegięcie -_- Narodowy dzień pamięci żołnierzom wyklętym a ci dają zestawy do kupienia 😐 “Konflikty wygrywa się nie tylko bronią ale też zasobami i dostępem do surowców. Bądź w pełnej gotowości do boju i zabezpiecz swoje zaplecze rozsądną ilością złota i kredytów.” to jest po prostu jakiś żart

fck commies

bo WG to zwykli szabrownicy, nic więcej

CześćIChwałaBohaterom!

Słowo “szaber” wzięło się z okradania mieszkań wydanych Niemcom rodzin żydowskich a robiła to policja żydowska. Ludzie ci mieli obiecaną nietykalność własną i ich rodzin, więc tym bardziej przykładali się do “pracy” cechując się nieludzką brutalnością, arogancją i brakiem szacunku dla ludzi, którzy byli często ich sąsiadami czy nawet dalszą rodziną. Mało kto dzisiaj pamięta, ale policja żydowska w Warszawie (ponad 2000osób) to byli ludzie wyedukowani (najczęściej prawnicy którzy na szabrowaniu dorobili się ogromnych majątków) a nie męty społeczne jak szmalcownicy.

Scorpi

Serio