Superkontenery w WoWs czyli co ile naprawdę wypada

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Superkontener u siebie w porcie pomyślałem – “Wow, zaraz wygram okręt premium”, niestety mocno się zawiodłem bo dostałem flagi na lotniska którymi praktycznie nie gram. I ten hajp na youtubowych kapitanów też robił swoje. Niestety u mnie tak to nie wyglądało. I w końcu jeden z graczy odważył się zbadać co ile i jak wypada, podczas wydarzenia Kalendarza z kotem, badając dropy z dni 4-9 stycznia. Dane zbierał od graczy z forum. Poniżej umieszczam tekst stworzony przez autora – Silentraz.


Temat służyć będzie do wstawiania dropów z superkontenerów z łańcucha misji, gdzie należy ukończyć 15 z 20 krótkich dziennych misji.

Zasady tematu:

1. Tylko i wyłącznie superkontenery z tej akcji, zdobyte będą w dniach 4-9 stycznia

2. Post powinien zawierać krótko i zwięźle informację o tym co wyleciało, np.

-100 flag na detonację

-modyfikacja na zwiadowczy

3. Screenshoty tylko i wyłącznie w spoilerze.

4. Jeden post na osobę (nie dotycz organizacyjnych)

5. Dozwolone komentarze (np. “już mam 1000 tych flag, 625k do przodu”), ale bez odnoszenia się do dropów innych i dialogów (by zasada nr 4 się utrzymała)

6. Moderację proszę o tygodniowe upominki dla nie chcących współpracować.


Tworzone będzie podsumowanie, które pozwoli oszacować obecną szansę na dane dropy z superkontnerów. Co prawda z uwagi na niską liczbę prób nie uzyskamy szans na zdobycie łódki czy wysokich ilości dublonów, ale uda się z pewnością pomierzyć obecne szanse na moduły, flagi, smocze flagi, ciekawe dropy.

Dlatego też inne superkontenery będą ignorowane – aby decyzja “wstawiać lub nie wstawiać” nie mieszała w szansach.


Po zebraniu danych stworzył poniższą tabelkę ukazującą mniej więcej co i jak wyszło. Na końcu wklejam dodatkowo podsumowanie Silentraza. A Wam co się udaje wylosować z SuperKontenerów?

W zasadzie wyniki z 1000 dublonów i okrętami można uznać za zawyżone, gdyż niektórych do odwiedzenia forum skłonił taki właśnie drop (jakby dostali moduł lub flagi, to pewnie by się nie odezwali).

 

Parę wniosków można wyciągnąć:

-Szansa na moduł to mniej więcej 25%

-Zwykłe flagi w okolicach 20%

-Smocze flagi również w okolicach 20%, wyraźnie widać że chętniej dają mniejsze ilości

-Kamuflaże około 10%

-Czas premium i wolny exp mają trochę poniżej 10%. Przy czasie premium ciężko oszacować dysproporcję w ilościach (mała liczba prób), ale przy wolnym widać, że zdecydowanie chętniej dają 50k.

-Dublony – padały w co ósmym kontenerze, w rzeczywistości też nawet często się je napotyka (5-10%)

-Okręty premium – Pewnie sporo osób podjęło decyzję o umieszczeniu informacji tylko przez to, że otrzymała okręt.

Następnych “badań” nie przewiduję, chyba że znów namieszają z zawartościami i będzie okazja by wszyscy równocześnie zdobyli po 1-2 SK. Wliczę wtedy również zdobywane za dzienną aktywność (ale tylko ograniczone do przedziału czasu)

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja

mnie przez 2 lata 2x wypadło 1000 dublonów i 1 x flagi (100) a tak ostatnio przez 2 tygodnie wypadło 2 x po 50 kamo i to wszystko