Bitwy rankingowe. Sezon 1

Pierwszy sezon bitew rankingowych zaczyna się 19 lutego. Jak długo potrwa? Co się zmieni w porównaniu z sezonami beta? Jakie nagrody czekają na najlepszych z najlepszych?

Minęło trochę czasu, od kiedy po polu bitwy przetoczył się ostatni sezon bitew rankingowych, ale jesteśmy już gotowi rozpocząć nowy sezon, który przyniesie sporo zabawy i dobrych wrażeń.

Dostarczyliście nam mnóstwo cennych opinii na podstawie dwóch sezonów beta. Po ich szczegółowym przeanalizowaniu, jesteśmy wreszcie gotowi do przywrócenia bitew rankingowych – możecie więc przetestować nowe zasady i powiedzieć nam, co o nich myślicie.

Jeden cel, jeden etap

Począwszy od kolejnej iteracji, wszystko skupia się na zmianie całego sezonu w wyścig wypełniony akcją. Nowy sezon bitew rankingowych ma tylko jeden etap, więc nie ma potrzeby grać całymi nocami, aby osiągnąć najwyższy poziom w ciągu jednego tygodniowego sprintu. Teraz jesteście tylko Wy, 21 dni i 15-stopniowa drabinka do zdobycia.

Bezpiecznie osiągajcie kamienie milowe

Jak już zapewne wiecie, w nadchodzącym sezonie będzie 15 stopni (im wyższy macie stopień, tym lepiej). Po osiągnięciu stopni 1 i 15 nigdy ich nie stracicie. Ale ten sezon będzie długi i intensywny, wprowadzamy więc system „osłon”, który zapewni wam ochronę po osiągnięciu pewnego stopnia.

Jak to działa: stopnie 5, 10 i 13 mają osłony, które pozwalają Wam zachować stopień nawet, jeśli z zasad wynika, że powinniście go utracić. To da Wam możliwość popełniania błędów i zebrania się przed kolejną próbą. Osłony nie są jednak niezniszczalne – w przypadku każdego „bezpiecznego” stopnia będziecie mogli przegrać tylko pewną liczbę bitew, zanim zostaną zniszczone, co będzie dla Was oznaczało spadek o stopień na drabince.

  • Stopień 5. pozwala na 3 przegrane.
  • Stopień 10. pozwala na 2 przegrane.
  • Stopień 13. pozwala na 1 przegraną.

Pamiętajcie, że każda porażka zmniejszy moc osłony o jeden. Ale jedno zwycięstwo w pełni ją przywróci.

Zwycięzca bierze wszystko

Szewrony to wciąż klucz do awansowania po drabince stopni, ale zmieniliśmy trochę sposób ich przydziału, aby zachęcić najambitniejszych czołgistów.

Po zakończeniu bitwy szewrony będą przyznawane dziesięciu najlepszym graczom ze zwycięskiej drużyny i tylko jednemu najlepszemu graczowi z przegranej drużyny. Jednak jeśli traficie do pierwszej trójki w zwycięskiej drużynie, otrzymacie dodatkowy szewron. Jeśli zakończycie bitwę wśród 10 najsłabszych graczy w przegranej drużynie, stracicie jeden szewron. Zakończenie na pozycji innej niż wymienione nie zmieni liczby Waszych szewronów, więc będziecie mogli bezpiecznie opuścić bitwę i spróbować ponownie w kolejnej. To pozwoli najlepszym graczom szybciej zdobywać stopnie w drabince i zapewni dodatkowy bodziec do starania się o zwycięstwo.

Wspinanie się po drabince

Aby zapewnić sobie miejsce w rankingu, musicie zdobyć przynajmniej 6 punktów rankingowych, co oznacza osiągnięcie 6. stopnia. Dalsze postępy nie są takie łatwe, jak się wydają. Podobnie jak poprzednio otrzymacie jeden punkt rankingowy zawsze, kiedy po raz pierwszy osiągniecie dany stopień. Po osiągnięciu 15. stopnia przyjdzie kolej na Wasze pojazdy – za każdym razem, gdy Wasz pojazd zdobędzie 5 szewronów, otrzymacie dodatkowy punkt i 25 obligacji. A począwszy od tego sezonu możecie sprawdzić swoje miejsce zarówno w kliencie gry, jak i na naszej stronie.

Uczestnikom bitew rankingowych będą wręczane specjalne dowody uznania. Ich forma będzie zależeć od tego, jak dobrze się spiszecie w tym sezonie. Przygotujcie się więc do gry zarówno indywidualnie jak i jako część drużyny!

Doładowane nagrody

Ponieważ następny sezon będzie pojedynczym wyścigiem, nie będzie w nim nagród etapowych. Pozostaną jednak nagrody za osiągnięcie stopnia, które zostały dostosowane, aby były warte zachodu. Na przykład osiągnięcie 9. stopnia zapewni Wam 1500 obligacji, a wyższe stopnie zapewnią ich odpowiednio więcej. Osiągnięcie 15. stopnia doda do Waszego portfela 4500 obligacji i 3,5 miliona kredytów.

Nagrody sezonowe również zostaną zaktualizowane, przynosząc czołgistom ich zasłużone złoto, obligacje i dni konta premium, a każda liga otrzyma własne style wizualne i odznakę.

Krótka lista aren bitewnych

Poprzednie sezony wykazały, że niektóre mapy nie nadają się zbyt dobrze do specyficznych wymagań bitew rankingowych, więc zaktualizowaliśmy listę dostępnych lokacji, usuwając Erlenberg i Bagno.

Zaprojektowaliśmy te zmiany, aby zwycięstwa były bardziej owocne, aby wynagrodzić najskuteczniejszych czołgistów i aby sprawić, by przydział stopni wśród graczy w jeszcze większej mierze odzwierciedlał ich umiejętności. Teraz Wasza kolej powiedzieć, czy nam się udało, czy nie. Dołączcie więc do wyścigu i podzielcie się swoimi opiniami na forach!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

bartas a umiesz czytac czy tylko obrazki tu ogladasz?

Bartas

Odbijam pytanie. Na głównej jak klikniesz w cyferke na pomarańczowym polu to przenosi di komentarzy artykułu. Tadam taka magia. Czytałem na stronie WG. Tu pominąłem artykuł bo liczyłem że bedzie to samo co na wg wiec zapytałem. To zrozumiałeś czy napisać dla dziecka 5 letniego wersje?
Napisałem to w poprzednim komentarzu tylko troche trudniej jak widzę.

dd

Mysle ze ma pan racje, nie powinno sie obrazac chorych osob. Trzeba wyrazac odrobine empatii.

Papaj

Część rang nie zawiera obligacji albo rezerw osobistych a z tego co rozumiem, nagrody dostaje się tylko raz na koniec sezonu?

Milten

Umiejętność czytania ze zrozumieniem u tej ameby poraża…

bartas

Przepraszam Panie doktorze rehabilitowany za zapytanie nie przeglądając artykułu i przejście prosto w komentarze ze strony głównej, gdyż na stronie WG nie było opisane. skoro tani wykształcony jesteś to mogłeś napisać, że w artykule jest zawarte, ale cóż czego wymagać od cebulaka

LGBTQWERTY

Co tu się odjaniepawliło xD

WG

Debil po prostu debil.

bartas

Ktoś wie kiedy start?

a

19 luty

bartas

Dziękuje

Support WG

maila nam napisz jak taki jesteś cwany buraku co *****
kozak w necie ***** w swiecie