Wargaming ogłasza World of Tanks VR

Wargaming ogłasza World of Tanks VR
Nowo założona firma Neurogaming stworzy intensywną walkę czołgów w wirtualnej rzeczywistości.

Wargaming i VR Tech ogłaszają dziś powołanie Neurogaming, globalnej firmy zajmującej się growym VR z użyciem własnych technologii. Pierwszym tytułem jaki jest w produkcji to World of Tanks VR, który przeniesie intensywność walk czołgowych w nową perspektywę i na nową platformę.

Slava Makarov, twórca World of Tanks i strategiczny doradca Neurogaming mówi, żenaszym głównym celem jest zmiana sposobu korzystania z VR jako jednorazowego doświadczenia na rzecz długofalowego zaangażowania w treści i rywalizację. Praca nad przeniesieniem marki World of Tanks, która posiada 180 milionową społeczność do VR jest olbrzymim i ekscytującym wyzwaniem.”

Siedziba firmy Neurogaming jest na Cyprze, a studio twórcze zlokalizowane jest w Moskwie. Obecnie zatrudnionych do tego projektu jest już 75 osób, a w planach na ten rok jest rozwój w Europie i USA. Planowane jest otworzenie nowych biur już w pierwszym kwartale tego roku w Amsterdamie i Nowym Jorku.

Obecnie Neurogaming koncentruje się na technologii CinemaVR skoncentrowanej na sesjach wieloosobowych i kooperacji. CinemaVR pokazało swój potencjał w krajach CIS, gdzie dostępne jest w 36 lokacjach. Na chwilę obecną spróbowało technologii ponad 180 000 graczy. Neurogaming uruchomi własną platformę usług dla biznesu w 2018, która pomoże partnerom zainteresowanym tym rozwiązaniem.

Drugą technologią, nad którą pracuje Neurogaming jest PolygonVR. Prezentowana była na targach gamescom17 i Tokyo Game Show, gdzie zachwycało odwiedzających. Technologia pozwala na pełną immersję i długie sesje wieloosobowe oraz eSport, wspiera technologie własne oraz firm zewnętrznych. Ciekawą rzeczą jest jednoczesne wsparcie dwóch ekranów, które daje możliwość zarówno grania, jak i oglądania rozgrywki w tym samym czasie.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
g-h

Mogliby wprowadzić pozostałe jednostki wojskowe – piechotę, artylerię- w formie sojuszniczych botów. Mogłoby być ciekawiej 🙂

Xd

Ale jak juz piechota to podniesione Pegi nie?

Dejv

Dzieci nie pograją a rodzice hajsu nie wydadzą i klops dla WG 😛

WG.eu

wystarczy że krew będzie zielona wtedy chyba 10