Nowy czołg alfa w mieście – poznajcie nowy Object 430U

Oficjalnie z portalu WoT 😉


Test publiczny wersji 9.22 idzie pełną parą i stanowi wielką szansę na sprawdzenie nowości w radzieckiej linii czołgów średnich – konkretnie linii A-44. Szykujemy w tej gałęzi kilka zmian i jedno ważne rozszerzenie, o czym prawdopodobnie czytaliście w naszym artykule o zmianach w drzewie ZSRR.

Zmiany czołgu Object

Object 430 zawsze był porządnym czołgiem średnim X poziomu. Miał to, czego potrzeba, aby spodobać się graczom, którzy lubią walkę z bliskiej odległości, zamiast ukrywać się i strzelać do wroga z daleka czy wspierać sojuszników na linii frontu ze średniego dystansu.

Ale czołgowi Object nigdy nie udało się zdobyć takiej popularności wśród graczy jak czołgi T-62A i Object 140. Parametry czołgu 430 zawsze były bardzo podobne do jego „starszych braci”, co czyniło z niego tylko kopię bardziej popularnych modeli. Co więcej, aby do niego dojść, musieliście przejść przez kilka maszyn z wieżami zamontowanymi z tyłu, którymi grało się zupełnie inaczej, przez co doświadczenie zdobyte na poziomach VII–IX do niczego się nie przydało.

Mając doskonałe działo, mobilność i zasięg widzenia, ten czołg wciąż stanowi doskonały wybór, jeśli chcecie stanąć z przeciwnikiem twarzą w twarz. Ma również porządny pancerz jak na czołg średni, ale brakuje mu czegoś, co dawałoby frajdę z gry – charakteru. To dlatego niezbyt często można go spotkać na polu bitwy.

Oto, jak zamierzamy to naprawić.

Po pierwsze przesuwamy 430 na IX poziom klasycznie ułożonej linii, gdzie zostanie następnikiem czołgu T-44. Po drugie, skoro T-44 już ma potężne działo kal. 122 mm, to od aktualizacji 9.22 ten czołg wytyczy drogę dla nowej linii maszyn radzieckich – szturmowych czołgów średnich z ogromnymi uszkodzeniami od jednego strzału.

Po wprowadzaniu tych zmian, linia A-44 pozostanie tymczasem bez czołgu najwyższego poziomu. Jest jedna możliwość, którą aktualnie rozważamy, ale chcemy się upewnić, że ten czołg wystarczająco dobrze pasuje do tej roli. Spodziewajcie się więc dalszych testów, zanim usłyszycie od nas o zatwierdzeniu kandydata. Jeśli więc planujecie sprawdzenie najwyższego pojazdu w linii A-44, warto zgromadzić pulę PD dla czołgu Object 430 II do momentu wprowadzenia go do drzewa technologicznego. Z drugiej strony, zdobycie czołgu 430 przed ukazaniem się wersji 9.22 może zaoszczędzić Wam czas w drodze do 430U.

Wiemy już, że w mieście jest nowy szeryf. Pozostaje pytanie: jakie są jego charakterystyki?

Siła ognia

Jak już powiedzieliśmy, głównym celem jest podkreślenie roli linii jako pojazdów szturmowych. Aby to osiągnąć, damy czołgom 430 i 430U działo kal. 122 mm. Jeśli spotkacie 430U w walce twarzą w twarz, to musicie się przygotować na mocny cios z tej boksującej 122-ki, bo to działo jednym strzałem redukuje Wasz pasek wytrzymałości aż o 440 punktów. W bitwie z plutonami czołgów średnich może to stanowić najbardziej przekonujący argument, więc lepiej mieć go wśród swoich sojuszników. Oczywiście za tę zaletę trzeba zapłacić – przeładowanie trwa znacznie dłużej. Nie jest to cecha, której spodziewalibyście się po radzieckim czołgu średnim, ale jest to uczciwa cena za jego siłę ognia.

Pancerz

Efektywna grubość górnej płyty pancerza przedniego dochodzi nawet do 320 mm. „Czoło” wieży ma jeszcze więcej – nawet do 380 mm. Są oczywiście włazy, ale są one również dobrze opancerzone, więc Wasz wkład może być więcej niż cenny dla drużyny, jeśli tylko dobrze ustawicie swój czołg. Powinniście dwa razy pomyśleć, zanim wcielicie się w rolę superbohatera i zaatakujecie niszczyciele czołgów i czołgi ciężkie przeciwnika (szczególnie, jeśli pozostawicie swoją dolną przednią płytę nieosłoniętą, bo ma ona tylko 180 mm efektywnego pancerza), ale w walce przeciwko pojazdom tej samej klasy możecie być całkiem spokojni. Nie zapominajcie też o 60 mm pancerza bocznego, z pomocą którego możecie droczyć się z przeciwnikami, wystawiając swój kadłub pod ostrym kątem.

Mobilność

Dysponując maksymalną prędkością 50 km/h, Object 430U nie jest najszybszym czołgiem w rozpisce. Jednakże tę przeciętną wartość nadrabia dobrym przyspieszeniem i niskim spadkiem prędkości w czasie aktywnych manewrów. Dysponuje wystarczająco dobrą dynamiką, aby nie pozostać w tyle. Po wejściu do akcji, zwinność tego czołgu naprawdę zmienia jego działania w taniec zniszczenia.

Zasięg widzenia

Podstawowy zasięg widzenia to 400 metrów. Nie jest to najlepsza wartość, ale wciąż wystarcza do zadawania potężnych ciosów. 430U jest pojazdem szturmowym, więc jego zadaniem jest dobrze poradzić sobie w ogniu walki bezpośredniej.

Jak grać

  • Używajcie swojej mobilności, aby jak najlepiej wykorzystać swój pancerz i uszkodzenia od jednego strzału.
  • Nie polegajcie na celności działa. Skróćcie dystans, upewnijcie się, że jesteście wystarczająco blisko, żeby trafić słabe punkty przeciwnika, a następnie siejcie zniszczenie.
  • Grajcie drużynowo. Walka jeden na jednego z czołgiem średnim tego samego poziomu może być problematyczna ze względu na niskie uszkodzenia na minutę. Najlepszą opcją jest poprowadzenie natarcia razem z sojusznikami.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
_DiAboLluS_

Takie pytanie mam. Poda mi ktoś ile na testowym trzeba Expa żeby przejść z T-44 na Obj.430U? (Mam dużo nauki i nie mam czasu na testowy) Oczywiście za free Expa czyli najszybszą drogę. Bo zbierałem właśnie na niego

wrednybabok

Na całą linię do tego meda potrzeba 745,393 expa, z IX na XI (z modułami ) 303,608 expa, z czego 287,000 expa to czołg. (Źródło tanks.gg)

wrednybabok

Z t44 wychodzi 524,550 expa na X tier

Kolejna premka

Czołg obecnie dostępny (Też jako premka) w Amored warfe.Dla zainteresowanych .

Dokitu

Nowy 430u upodabnia się do Chińskiego 121 był jedyny z taką fajną alfą ale znając WG będzie od niego lepszy bo jest Nowy

LeP

Przednia płyta 121 ma 200mm efektywnego pancerza, a objecta 265mm. Wieża 240mm vs 303mm. Tak więc podobne są tylko z działa. Równe to będą za pół roku, o ile wg zbuffuje chinczyka.

Zima

Nowy 430u upodabnia się do Chińskiego 121 był jedyny z taką fajną alfą ale znając WG będzie od niego lepszy bo jest Nowy

Hebius

Będzie lepszy, bo jest ruski. Chińczyki mają długie czasy skupiania celownika, żeby przypadkiem nie zaszkodziły ruskim medom.

Anonimowo

“Po pierwsze przesuwamy 430 na IX poziom klasycznie ułożonej linii, gdzie zostanie następnikiem czołgu T-44”.
Natychmiast to poprawcie, bo zacznę wątpić w wasze kompetencje.

Anonimowo

Popieram…

jw.

Jak schowa dolną płytę to nawet centurionem X mu nic nie zrobisz. Na samych małych garnkach ma 293 i 318 pancerza. I to pod warunkiem, że trafisz w nie idealnie w środek.

Ciekawe ile będą miały nowe ciężary.. 350-400 efektywnego? To ile czołgów dodadzą, które nie da rady ruszyć podstawową amunicją?

Mlody

Nie ogarniam. To co z ob 416? Jaka będzie 10?

Tomm

dziesiątki jeszcze nie ma (zapewne pojawi sie na super teście albo w następnym patchu), ob 416 zostaje na swoim miejscu! I TYLE W TEMACIE.

ehh

albo za tydzień czy dwa w następnej iteracji patcha…