World of Tanks – Czołgi adwentowe #17

Wyobraź sobie Type 59 z wieżą Pattona. Brawo! Brzmi znajomo? Bo powinno, dziś do sklepu premium trafiła kolejna kopia, a może bardziej mieszanka pojazdów dostępnych już w grze. 59-Patton to siostrzyczka zarówno pięknej Typki jak i dużego Pattona. Czy warto się nią zainteresować? Czym bliżej kalendarza tym ciężej o opinie.


RYS HISTORYCZNY

Po roku 1960, rząd chiński zapoczątkował projekt budowy nowego czołgu. Eksperymenty inżynierów bazowały na szerokim wachlarzu uprzednio produkowanych czołgów serii Type 59. Jeden z pojazdów wyposażono w wieżę działo i system kontroli ognia pochodzące z amerykańskiego czołgu M48A3.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?

Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU


PARAMETRY

Co rzuca się w oczy?

+ Świetny czas celowania (2.21s)
+ Świetna penetracja (212mm)
+ Porządny DPM
+ Świetny zasięg widzenia (400m)
+ Świetna depresja działa (-9 stopni)

Duże weakspoty
– Tylko 50km/h jako prędkość maksymalna
– Słabe wartości kamuflażu


GRYWALNOŚĆ

59-Patton przez wiele lat uchodził za znacznie gorszego brata do legendarnego Typa 59, mimo, że w swoich założeniach oferował bardzo podobny styl gry. Rzeczywistość zweryfikowała sam pojazd i doczekał się on w ostatnich miesiącach wielu ulepszeń – myślę, że najważniejszym z nich jest nowa wartość penetracji, która wynosi aż 212 milimetrów i pozwala nam przebijać większość pojazdów do 9 tieru włącznie bez używania amunicji premium. Jego zasięg widzenia, dobry DPM i penetracja wręcz natychmiastowo wskazują go jako idealny pojazd do walki na średnim lub dalekim dystansie i w takiej też roli ten pojazd odnajduje się najlepiej. Jeśli znajdziemy przy okazji sobie jakąś górkę, za którą jesteśmy w stanie ukryć nasz kadłub ten czołg pozwala nam wtedy wycisnąć z siebie absolutne maksimum, którego nie jest w stanie dać nam nawet Type 59.


WALKA Z 59-Pattonem

Filozofii brak tak jak przy większości średniaków. 59-Patton to pojazd, który ma kilka zalet i gdy uda nam się je skutecznie wyeliminować tak naprawdę staje się bezbronny. Przede wszystkim nie należy pchać się na niego samemu w przypadku, gdy ten zajmuje idealną pozycję, chyba, że dysponujemy celnym działem i pewną ręką (lub złotą amunicją) i wtedy nawet jego wieża wpuści wszystko bez konieczności celowania w garnek. Co do przodu pojazdu potrafi odbić pociski 6 i 7 tieru, dlatego gdy jedziecie czymś znacznie słabszym warto próbować celować w dolną płytę – to jeden z tych słabych punktów, który 59’tkę zaboli najbardziej, ponieważ jest bardzo wrażliwy na utratę kluczowych dla niego modułów jak na przykład silnik.


PODSUMOWANIE

Czołg zdecydowanie do walki w drugiej linii. Czy warto go kupić? Myślę, że znacznie tańszą wersją jest kupienie świątecznych skrzynek, a też być może bardziej opłacalną. To tam mamy okazję trafić wiele świetnych pojazdów premium, a przy okazji nawet jeśli się nam to nie uda to dostajemy pewne złoto. Sam 59-Patton pojawiał się już przy wielu okazjach i jestem pewny, że jeszcze nie raz będziemy w stanie go zdobyć czy zakupić, a wydawanie 100 złotych lekką ręką na pojazd, którym rozegracie kilkadziesiąt bitew nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie, że już jutro docierają do nas zniżki na pojazdy premium VIII poziomu, a wśród nich można znaleźć naprawdę godne polecenia perełki jak już wspominane przeze mnie Lowe czy WZ-120-1G FT. Trzymajcie się!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments