World of Tanks – Czołgi adwentowe #15

Przez cały okres kalendarza adwentowego będziemy was wspierać przy wybieraniu czołgów premium. Dziś na tacy dostajemy kolejny interesujący pojazd VI poziomu. Po polskim Rudym, amerykańskim Thunderbolt‘cie i Fury‘m przyszła pora na prawdopodobnie jeden z ostatnich pojazdów VI poziomu dostępnych w kalendarzu – mowa tu o Cromwellu B.


RYS HISTORYCZNY

Pojazd rozsławiony przez brytyjską 7 Dywizję Pancerną, zwaną “Szczurami pustyni” od czasu ich kampanii w Afryce Północnej. Zaskakująco, 7 DP otrzymała Cromwelle na stan dopiero w 1944, po powrocie do Wielkiej Brytanii, podczas przygodowań do D-Day. Walczyli w nich w całej Francji i wkroczyli do Niemiec. Uczestniczyli w Paradzie Zwycięstwa w Berlinie, 7 września 1945r.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?
Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU


PARAMETRY

Co rzuca się w oczy?

+ Dobry DPM,

+ Przyzwoita penetracja (tylko o 2mm gorsza niż Pudla),

+ Wyśmienita mobilność (zarówno prędkość jak i przyśpieszenie),

+ Niskie opory dla gruntu,

135 dmg alphy,

Duży rozrzut,

Brak pancerza


GRYWALNOŚĆ

Cromwell B to pojazd, który słynie przede wszystkim ze swojej mobilności i przyzwoitego DPMu. Jest to jedna z tych premek VI tieru, którą warto się zainteresować głównie ze względu na ilość fun’u, jaką nam dostarcza. Ktoś kto grał zwykłym Cromwellem z pewnością wie o czym mowa – grając nim jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce na mapie jako jedni z pierwszych i wyprowadzić kilka ciosów, zanim zrobi to przeciwnik. Jedną z naszych głównych wad jest zdecydowanie brak jakiegokolwiek opancerzenia, przez co większość wrogich pojazdów bez najmniejszego problemu nas podziurawi.


WALKA Z Cromwellem B

Cromwell B spotykany na twierdzach czy walkach do VI tieru jest pojazdem niezwykle groźnym, ale tak samo szybko można stwierdzić, że w każdej potyczce VIII tieru będzie robił za mięso, chyba, że wykorzystamy go naprawdę umiejętnie. Przede wszystkim należy uważać na jego niezły DPM i mobilność – co łatwo stwierdzić najgroźniejszą dla nas sytuacją byłoby, gdyby Cromwell z sukcesem nas objechał. Bardzo ciężko jest wtedy z takiej sytuacji uciec, szczególnie, gdy śród jego atutów można znaleźć szybko obracająca się wieże i pociski wystrzeliwujące co 4 sekundy. Rady? Należy trzymać go na dystans lub pozbawić go możliwości manewrowania.


PODSUMOWANIE

Czołg jest dostępny w ofercie za 58 złotych, w której w gratisie dostajemy załogę z BiA. To na pewno niezły dodatek do i tak niezłego pojazdu. Jeśli nie posiadacie żadnego pojazdu VI tieru premium, a gracie wiele bitew na twierdzach to myślę, że Cromwell B się do tego w sam raz nadaje. Oczywiście, moim zdaniem znacznie lepszym wyborem był niedawno dostępny Rudy, ale i Cromwell B z pewnością świetnie się tam odnajdzie. Poza tym posiada 5-cio osobową załogę, co oznacza, że ma jednego załoganta więcej niż topowy brytyjski med Centurion Action X, a już sama możliwość szkolenia załogi wydaje się zachęcająca. Oczywiście, jeśli macie do wydania te 200 złotych na prezenty dla samych siebie i czekacie na dobrą ofertę, to poczekajcie na pojazd VIII poziomu. Już 24 Grudnia za pewne ujrzymy VK, której warto się będzie uważnie przyjrzeć. Trzymajcie się!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments