World of Tanks – Czołgi adwentowe #14

Przez cały okres kalendarza adwentowego będziemy was wspierać przy wybieraniu czołgów premium. Po krótkiej przerwie wracamy (autor był na wakacjach) do tematu i dziś bierzemy na tapetę jeden z adwentowych pojazdów jakim okazał się być Jagdtiger 8.8.


RYS HISTORYCZNY

W roku 1945 wzrosło zapotrzebowanie na maszyny typu Jagdtiger, a zaopatrzenie w pasujące działa okazało się niewystarczające. W efekcie, ok. 20 pojazdów zostało wyposażonych w działa 8,8 cm PaK 43 L/71.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?
Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU


PARAMETRY

Jagdtiger 8.8 ma limitowany matchmaking, ale mimo to postanowiłem porównać go z pojazdami, które także są niszczycielami VIII poziomu premium, a losowania mają normalne. Dlaczego? Poza tym, że z wad znika teoretycznie penetracja, która powinna wystarczyć na część pojazdów 9 poziomu to sam pojazd jak najbardziej jest konkurencyjny względem innych:

Co rzuca się w oczy?

+ Limitowany matchmaking,

+ Bardzo dobry czas celowania,

+ Mały rozrzut,

+ Świetny DPM,

+ Dobry pancerz górnej płyty,

+ Dobry zasięg widzenia,

+ Tanie pociski,

Wolny,

Przeciętna penetracja (ale wystarczająca)


GRYWALNOŚĆ

Jagdtiger 8.8 to pojazd, który statystykami byłby w stanie konkurować nie tylko na VIII i IX tierach, ale także na dyszkach. Limitowany matchmaking na szczęście gwarantuje mu mniejsze zużycie złotej amunicji, a co za tym idzie większe zarobki. Sam styl gry tym pojazdem jest bardzo zbliżony do drzewkowego Jagdtigera, ponieważ tak naprawdę głównymi różnicami między tą dwójką jest działo. Górna płyta pojazdu przy odpowiednim wykorzystaniu jest w stanie zapewnić nam naprawdę niezłą osłonę przed pociskami wroga, a nasza szybkostrzelność zdecydowanie nadaje się do siekania przeciwników zarówno z dystansu, jak i na bliższe odległości. Działa posiada bardzo przyzwoitą celność co tak naprawdę pozwala nam na efektywne wykorzystywanie go w wielu sytuacjach.


WALKA Z JAGDTIGEREM

Ponieważ czołg ten możemy spotkać grając pojazdami maksymalnie IX tieru, stanowi on dla nas nie lada zagrożenie. Przede wszystkim ma to związek z jego szybkostrzelnością, a co za tym idzie możliwościami uszkodzenia naszych modułów czy zniszczenia gąsienic, a tym samym wyeliminowania szansy na objechanie go. Dobrze ustawiony Jagdtiger będzie do pokonania tylko za pomocą złotej amunicji strzelając w górną płytę. Gdy takiej nie posiadamy, naszą nadzieją pozostaje tylko błąd kierowcy tego pojazdu, albo nasza przewaga liczebna.


PODSUMOWANIE

Czołg jest dostępny w ofercie za 147 złotych i trzeba przyznać, że jest to niezła cena, jak na taką zarabiaczkę. Bo przede wszystkim właśnie do tego ten czołg służy. Z takim piekielnie dobrym DPMem i bardzo tanimi pociskami (240 za pestkę) ten czołg jest naprawdę dochodowy. Jeśli szukacie dobrego pojazdu do robienia kredytów to jest to jeden z nich. Należy tylko zadać sobie pytanie czy potrzebujecie go już w tym momencie, czy nie lepiej poczekać na nową VKę, która ma nadejść wedle plotek za parę dni? Albo czy nie lepiej kupić jakiegoś innego niszczyciela VIII poziomu. To też jest opcja, szczególnie STRV S1 jak i WZ-120-1 się do tego nadają. Być może i Skorpion G zagości w kalendarzu jeśli potrzebujecie pojazdu do szkolenia załóg. Jeśli dobrze jeździło wam się niemieckimi niszczycielami typu Jagdpanthera, Ferdynand czy Jagdtiger i szukacie zarabiaczki to ten czołg jest godny uwagi zarówno pod względem pieniędzy jak i szkolenia załogi. Jeśli wolicie pojazdy typu Jagdpanther II albo wieżowe niszczyciele czołgów to poczekajcie na Skorpiona. Jeśli lubicie grę po cichu – STRV S1 i WZ-120-1G FT. A jeśli czekacie na jakiś nowy pojazd to poczekajcie jeszcze kilka dni. Trzymajcie się!

guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sonsiad

Krótkie pytanie
Gdzie mogę zwerbowac laski które wyskakują że skrzyń podarunkowych?

Bin4r

Wejdź np. w choinkę w garażu, a następnie obok bonusu z danej kolekcji będziesz miał przycisk “Lista nagród”.

sonsiad

Podziękował 😎

soyboy

głupota kupować JT 8.8. jak ktoś chce zarabiać TD to tylko i wyłącznie Strv S1 który grzmoci nawet w bitwach na tier X a zużywa zero gold ammo ze względu na 288 peny. najlepiej zarabiający czołg w grze.

pomorskitytan

pojawia sie dylemat, scorpion czy strv…

Marek

Zero dylematu. To kompletnie inne maszyny ze względu na sposób grania. Scorpion jest bardziej wymagający, i styl gry podobny medom. S1 to typowa kamperska niszczarka, zależna od teamu, i terenu. Dobrze schowana robi rzeź, ale jak ma pecha to szybko kończysz w garażu. Mam oba, i lepiej mi się gra S1 ze względu na nieradzenie sobie w graniu medami.

stud3nt

Głupoty waść prawisz. Posiadam obydwa, medami idzie mi bardzo kiepsko, a mimo to wbiłem na Scorpionie 2 MoE. Scorpionem i Strv S1 gra mi się bardzo podobnie – aktywne wsparcie teamu w 2-3 linii. Gdy team rusza do przodu, bez problemu za nim nadążymy. Gdy padnie – mamy wystarczającą mobilność, żeby uciec na z góry upatrzone pozycje.

Oczywiście maszynki różnią się w szczegółach – bardziej uniwersalny jest Scorpion, który daje radę na każdej mapie, nawet na miejskich. S1 ma tam dużo gorzej, trudno jest mu znaleźć skuteczne kamperskie miejscówki, nie posiadając pancerza i z trybem ostrzału. W zamian za to radzi sobie lepiej na mapach otwartych (lepsza celność + szybkie pociski).

Gdybym miał wybierać, który lepszy, to… miałbym poważny problem. Każdy jest znakomity.

NiezlySzajs

JT 8.8 stał się popularny tylko dlatego, że był za 40zł. Pamiętam jak pierwszy raz pojawił się na serwerze testowym 0.7.4 i już wiedziałem, że jest ”guwniany”, wielki (brak camo), wolny (łatwy do objechania). Nie mam pojęcia, czym się tak ludzie podniecali tym nieuniwersalnym czołgiem.

PomorskiTytan

Dobry wpis. Szczególnie ostatni wers 😉