World of Tanks – Czołgi adwentowe #13

Przez cały okres kalendarza adwentowego będziemy was wspierać przy wybieraniu czołgów premium. Dziś w ofercie mamy WZ-111. Ziew.


RYS HISTORYCZNY

Prototyp tego ciężkiego czołgu, na którego projekt silny wpływ wywarł sowiecki model T-10, powstał we wczesnych latach sześćdziesiątych XX wieku na bazie konstrukcji sowieckich IS-2 i IS-3. Pojazd miał na celu zmodernizowanie sił pancernych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej . Podczas prób pojawiło się wiele usterek, wobec których prace nad pojazdem zostały wstrzymane w 1964 roku.


SKĄD WZIĄĆ TEN CZOŁG?
Jest on dziś dostępny w ramach oferty z kalendarza adwentowego, o której wspominaliśmy tutaj.


MODEL CZOŁGU

 


PARAMETRY

Konkurentami w zdobyciu waszych portfeli (albo i nie) dla WZ-111 są 112 i IS-6:

Co rzuca się w oczy?

+ Limitowany matchmaking,

+ Przyzwoity czas celowania,

+ Dobra mobilność

Brak pancerza,

Przeciętna penetracja,

Duży, za duży rozrzut,

DPM gorszy od IS-6


GRYWALNOŚĆ

WZ-111 to pojazd, który chciałbym mieć, gdyby rozdawali go za darmo. Niestety, taka okazja miała miejsce trzy lata temu i dziś do zakupienia jest za 180 złotych. No i kurka bez urazy, ale ten pojazd nie oferuje niczego więcej od IS’a-6, którego można nabyć taniej, bo i za złoto nazbierane podczas gry. Ale wracając do grywalności – WZ-111 stawia zdecydowanie bardziej na mobilność niż opancerzenie. Mimo podobnej wartości w statystykach to zarówno 112, jak i IS-6 są po prostu pod tym względem lepsze. Co ciekawe, naszemu WZ postanowiono także odebrać inny atrybut szybkiego czołgu, a mianowicie szybkostrzelne działo, bo i w tym wypadku różnica wynosi prawie sekundę przy czasie przeładowania. Porównując ten pojazd do innych moneymakerów jak Lowe, Liberte, Patriot, Defender to po prostu chowa się w cień. To prawda, że ten pojazd posiada limitowany matchmaking, ale obecnie nawet 9 tiery są dla niego ogromnym zagrożeniem. Z penetracją wynoszącą 175mm czołg ten nie jest w stanie – podobnie jak IS-6 zresztą, o czym się słyszy już od dawna, efektywnie wpływać na rezultat bitwy, a tym samym dobrze zarabiać.


WALKA Z WZ-111

Pancerz kadłuba łyka wszystko co leci z penetracją większą niż 150mm i to wam mogę śmiało zagwarantować, bo już nawet Tiger 131 penetrował mnie w przód. Przy walce z WZ-111 należy pamiętać, by nie patrzeć mu w wieżę. Jego kolejnym bardzo słabym punktem są boki, które po trafieniu niemal od razu powodują uszkodzenie magazynu z amunicją. Jeśli macie okazje to właśnie w bok, pod wieżę, warto kierować swoje pociski.


PODSUMOWANIE

Szkoda gadać, czołg ten nie jest zdecydowanie warty 180 złotych i ciężko mi nawet polecić go do celów kolekcjonerskich. Nie chciałem szukać za daleko, ale w tej samej cenie macie Lowe, Patriota i tym podobne pojazdy. Lowe, który po bufie jest w stanie zarabiać setki tysięcy kredytów w ciągu godziny. W podobnej cenie jestem święcie przekonany, że 24 Grudnia zobaczymy inny wyśmienity pojazd. Jeśli macie zamiar zakupić jakiś pojazd w kalendarzu do zarabiania kredytów to myślę, że warto poczekać do końca. Dzisiejsza WZ-ta nie jest zdecydowanie niczym specjalnym i mimo, że pałam sympatią do jej azjatyckiej wersji to niestety jej statystki, jej zarobki, jej efektywność w bitwach nie powala. Dajcie znać co sami o niej myślicie. Trzymajcie się.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LELE MORELE

mam nadzieje ze bedzie leFH18B2 😉

Kisiel

Nie będzie. Ten czołg nigdy nie był w sprzedaży. Jak musisz go koniecznie mieć, to kup sobie dodatek do karcianki WOT: Rush za ~ 60zł a dostaniesz kod bonusowy na Lefha gratis.

GoldNub

Nie pierdziel głupot, bo był już nieraz. Fakt, że nigdy nie sam, ale był. Więc nie siej tego co masz w głowie.. Czyli głupot.