Nowa kampania – „Bitwa koło Przylądka Północnego”!

Kapitanowie! Z radością przynosimy Wam nową kolekcję do kampanii „Bitwa koło Przylądka Północnego”!

Chcieliśmy nieco urozmaicić kompletowanie tej kolekcji, więc tym razem do zebrania będzie szereg różnych przedmiotów. Mamy ciekawie wyglądające wieże, wyrzutnie torped, kolorowe odznaki okrętów, stare zdjęcia i więcej!

Chcieliśmy, aby ta kolekcja ilustrowała rozwój wydarzeń bitwy koło Przylądka Północnego. Kolekcja składa się z 16 przedmiotów, z których każdy reprezentuje inną rolę odegraną w bitwie, z naciskiem na Duke of York i Scharnhorsta.

Odznakę brytyjskiego pancernika Duke of York wybrano jako emblemat kampanii. Heraldyczne symbole widniejące na odznace sięgają rozkwitu średniowiecza, kiedy to w czasach szlachetnych rycerzy powstał tytuł Księcia Yorku.

Klucz otwierający kolekcję nosi sylwetkę pancernika Duke of York, głównego bohatera bitwy koło Przylądka Północnego. Posiada również dekoracje z odznaki okrętu, które można też znaleźć na najbardziej prestiżowym odznaczeniu Wielkiej Brytanii – Orderze Podwiązki.

Przedmioty kolekcjonerskie

Elementy okrętów

Zestaw przedmiotów okrętowych oparty jest na okrętach z gry, które walczyły w bitwie koło Przylądka Północnego. Ponadto niektóre modele 3D stworzono od zera specjalnie na potrzeby kolekcji – wykorzystano przy tym materiały archiwalne, w tym stare zdjęcia i schematy.

Stare zdjęcia okrętów

Druga grupa przedmiotów zawiera obrazy wystylizowane na stare zdjęcia. Stworzyliśmy szczegółowe modele 3D okrętów w grze, aby odtworzyć sceny z bitwy koło Przylądka Północnego.

Odznaki okrętów

Podobnie do kolekcji „Polowanie na Bismarcka” opublikowanej wcześniej w tym roku, kolekcja „Bitwa koło Przylądka Północnego” zawiera odznaki okrętów, która uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Odznaka krążownika Belfast

HMS Belfast wprowadzony do służby w 1939 r. należał do ostatniej serii lekkich krążowników typu Town. Odznaka okrętu przedstawia mitologicznego hippokampa (pół konia, pół rybę), co jest nawiązaniem do herbu miasta Belfast, którego nazwę nosi ten krążownik.

 

W bitwie koło Przylądka Północnego Belfast służył jako okręt flagowy 10. Eskadry Krążowników dowodzonej przez wiceadmirała Roberta Burnetta. Belfast jako pierwszy wychwycił Scharnhorsta na radarze, a następnie prowadził pościg za niemieckim pancernikiem.

Nagrody i flagi

Czwartym i ostatnim typem przedmiotów kolekcjonerskich są pochwały zdobywane za walkę i flagi wywieszane w bitwie.

Bandera kontradmirała Kriegsmarine

Ta flaga była zawieszona na okręcie z dowódcą eskadry w stopniu admirała. W pełni odwzorowywała banderę kontradmirała Cesarskiej Marynarki Niemiec: Krzyż Żelazny z dwoma okręgami na białym kwadratowym tle.

W listopadzie 1943 r. kontradmirał Erich Bey, dowódca niszczycieli Kriegsmarine przejął dowodzenie nad niemieckimi siłami działającymi na wodach Arktyki. Wzniósł swoją banderę na jedynym dużym okręcie w oddziale, pancerniku Scharnhorst, i zginął z nią w bitwie koło Przylądka Północnego 26 grudnia 1943 roku.

Mamy nadzieję, że będziecie świetnie się bawić podczas walki koło Przylądka i zdobywania kolekcji. W międzyczasie zobaczcie nasz film VR w 360 stopniach przedstawiający HMS Belfast i zanurzcie się w sercu bitwy koło Przylądka Północnego.

 

worldofwarships.eu

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments