UWAGA na Wyłudzaczy!

Jak większość z Was wie, tam gdzie są mikropłatności w grach, tam też pojawiają się oszuści. Nie raz uprzedzaliśmy Was przed podejrzanymi stronkami, na których łatwo zdobyć złoto czy czołgi Premium. Ostatnio dostaliśmy informacje o kolejnym wyłudzaczu kasy, o którym nas przestrzegł pracownik firmy Wargaming.

Nie możemy jednak zapominać, że każdy człowiek chce w życiu zrobić biznes i jak najprościej zarobić, stąd zdecydowana większość stron, które „rozdają złoto” to zwykłe wyłudzenia. Może na początek zacytuję przedstawiciela WG i jego stanowisko:

owszem, zdarzają się promocje, kody w gazetach et c. ale zasadniczo NIE wspieramy innych stron ze złotem, więc to na 99.5% przekręt.

Jak dowiadujemy się z otrzymanej przez stronę wiadomości, autorzy podają się za pracowników firmy. KŁAMSTWO! Z pomocą przychodzi nam znajomy z WG, który stanowczo zaprzecza jakoby to miało jakikolwiek związek z Wargaming i przestrzega przed wpadaniem w tego typu pułapki.

W sieci, a konkretnie na facebooku zaktywizował się nowy fanpage, który żeruje na graczach World of Tanks sugerując, że w zamian za wysłanie SMSa otrzymacie gold.
Koszt takiej wiadomości to ok. 32zł brutto.
 
Numer na, który trzeba wysłać SMS to 92505 – NIE RÓBCIE TEGO!

WG_Lumberjack, Community Manager

Generalnie strona budzi zaufanie, wygląda ładnie, wykorzystuje oficjalne grafiki Wargamingu oraz opatrzona jest także ich logiem. Nic bardziej mylnego. I wiecie, co w tym jest najgorsze? Że ta akcja trafi nie w ludzi z kasą, tylko w naiwną młodzież. Inny problem jest też taki, że wszelkie organy ścigania są w takich sytuacjach bezradne, bo przecież każdy ma przed oczami regulamin, który powinien przed kupnem czegokolwiek przeczytać.

Czysta ściema. Drodzy czytelnicy, uważajcie na swoje portfele.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
call_me_Hubert_

Hahahah

mnmnmnmn

Naiwna młodzież i tak traci kasę donejtując young multi showera

Maltiplo

Problem jest taki, że podszywanie się przy użyciu znaków towarowych bądź logotypów bez zgody właściciela winno być ścigane.
Skoro strona istnieje na FB to można namierzyć jej admina. Numer sms – trzeba podać dane by jego rejestracji, w tym konto bankowe. skoro jest konto bankowe, to ktoś jest jego właścicielem. Ale trzeba mieć chęć,a nie odwalać kolejne kawki pomiędzy 8 a 16.

Anonimowo

To jest ścigane – ale zanim stronka zostanie zgłoszona, zanim dojdzie do reakcji na zgłoszenie strona wisi i ktoś może się nabrać.